LubelskiRolnik

Jaki ciągnik na 150 ha

Polecane posty

Jaki ciągnik na 150 ha myślałem coś o ciągniku do 250km ma być to nowy traktor cena nie gra tu za bardzo wielkiej roli.
Ciągnik bd robił najczęściej z ciężkim sprzętem i na ciężkiej ziemi.
Proszę podawać różne propozycje.
Proszę nie pisać że kup sobie taki i taki traktor jak możecie to piszcie wady i zalety ciągnika.

Edytowano przez LubelskiRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

jak cena nie gra roli to fendt, a jak chcesz zaoszczedzic 200 tys to new holland. zresztą w tych czasach patrz tylko na awaryjnosc bo reszta w każdym to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

dlaczego fendt? bez sensu... bo jest najdrozszy?? tylko ze za serwis zaplaci tyle co za nowego zetora... a o cenie czesci nie wspomne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Serio ?

Podejrzewam że ten temat to jakiś żart.

Masz jakiś sprzęt do tych 250 koni ?

Nie zapominajmy że kupić ciągnik to jedna sprawa, a druga to dobrać odpowiednio sprzęt towarzyszący.

I coś nie chcę mi się wierzyć co do tego że cena nie gra roli.

Gdyby nie grała, to byś nasłuchał się bajek że Fendt będzie najlepszy i byś dawno miał Fendta 828 od Korbanka, który sam w sobie jest drogi, plus marża dilera, który przez to że ma wyłączność to sobie może dyktować ceny ładne.

Dodatkowo znam trzy przypadku gdzie nowsze Fendty 936, 927 i 828 nie nabiły 20 tysięcy motogodzin, a miały kolejno, dwa, trzy i raz robioną skrzynie od podstaw (poprostu wymienianą, bo z tego co wiem to Korbanek sam nie składa skrzyń (No chyba ze jestem w błędzie, jeśli tak to poprawcie mnie))

Także możesz kupić Fynda, wygodny ciągnik, oszczędne spalanie, do tego od Korbanka dobierzesz mega dobry sprzęt towarzyszący, to może dostaniesz jakiś upust. 

Gdybym sam miał jeździć cały czas tym sprzętem i był multimilionerem to bym wybierał między Fendtem, John Deerem a New Hollandem.

Ale jednak nie jestem, zapewne Ty też (Choć życzę Tobie, sobie jak i każdemu aby nie miał problemów z brakiem hajsu :D ) i wybierałbym między John Deerem 7250R, a New Hollandem T7.270. Tylko kwestia wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Osobiście wolałbym dwie używki niż nówkę, bezpieczniej jeśli chodzi o awarię. Dlaczego nikt nie wspomniał o ciągnikach Class ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Vademecum - bo są tak dobre że nie potrzebują reklamy :D

Axion 850 w sumie fajny na takie gospo ;)

Poza tym że temat bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 12.08.2015 o 12:49, LubelskiRolnik napisał:

Jaki ciągnik na 150 ha myślałem coś o ciągniku do 250km ma być to nowy traktor cena nie gra tu za bardzo wielkiej roli.
Ciągnik bd robił najczęściej z ciężkim sprzętem i na ciężkiej ziemi.
Proszę podawać różne propozycje.
Proszę nie pisać że kup sobie taki i taki traktor jak możecie to piszcie wady i zalety ciągnika.

250 koni na 150 hektarów to zdecydowanie za dużo. Na taki areał spokojnie wystarczy 150 konny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj