Skocz do zawartości
damian4422

Sipma z569/1 problem z podawaniem siatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
damian4422    0

Witam, pierwszy sezon posiam prase Sipma Z569/1 i takze to pierwszy sezon gdy owijam bele siatka. Prasa ma elektryczne podawanie siatki i ma problem z podawaniem tej siatki. Ten elektromagnes jakby był słaby bo slizga sie tam. Wymieniłem pasek na nowy naciągniety też jest dobrze, walce co podaja siatke tez są ok bo jak troche je popuszcze to wtedy się slizgaja... Co może być nie tak? Pozdrawiam

damian4422    0

Nie działa. Wciskam przycisk elektromagnes ściąga ale ślizga się ta tarcza i nie napędza wałków przez co nie podaje siatki...

Wiadomość z agroFakt.pl

Johny1225    1

Witam

Walczyłem z tym problem w identycznej prasie. Z tego co sie dowiedziałem od przedstawiciela produkujacego te elektromagnesy są one za słabe do tych pras ale ze wzgledu na tansze koszty sipmie to nie przeszkadzało. Wywal ten elektromagnes i zamontuj sobie wiskoze od fiata 125p lub też elektromagnes od jakiejś klimy od auta poszukaj po złomach ja dalem za to okolo 40 zł. Rwie siatke z korzeniami.

Opisze jeszcze problem ze sciaganiem siatki na boki moze komus sie przyda na przyszłość.

U mnie problem polegał na tym ze te 2 walce które trzymają siatke nie przylegały do siebie dość dobrze (ten gumowy i metalowy ). Problem polegał na tym ze ten gumowy wałek zwyczajnie sie wytarł i powstały problemy z przytrzymaniem siatki w niektorych miejscach przez co na jednym boku beli było dobrze a na drugim pojawiały się wąsy okolo 20 cm . Zobaczcie czy podczas ciagniecia siatki przez walce nie powstaja tam fale tak jak u mnie sie to działo. Dałem ten gumowy wałek do przetoczenia koszty były nie wielkie w porównaniu do nowego wałka. W mojej prasie kosz na siatke był umieszczony z tyłu a kosz na sznutek z przodu wywierciłem dziury i zamieniłem je miejscami to spowodowało lepsze rozchodzenie sie siatki na boki (jak i lepsze ułożenie na tym pręcie rozciagajcym nad walcami) uważajcie zeby nie przesadzic z wysokościa zeby siatka nie chaczyła o kosz na sznurek. Na początku używałem najtańszej siatki i myślałem ze to jej wina ale wada okazały sie walce. Także najpierw sprawdzcie sprawy mechaniczne szkoda marnować kilka set złotych na nową siatke. Teraz ładnie owija nawet najtańsza siatka

Pozdrawiam

Edytowano przez Johny1225

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wsz34
      Jaką polecacie kupić prasę rolującą polską do 65tyś i jaka polecacie? 
    • Przez KrzysztofMech5
      Witam
      mam problem z hydrauliką w prasie sipma z279 Farma 1 rok99 ogólnie chodzi o to ze gdy podnosze klape ładnie, płynnie idzie do góry lecz gdy zacznę ją opuszczać zaczyna się skosować i widac ze raz opusci sie jedna strona raz druga tak jakby się cos przycinało i tak cały czas się dzieje naprzemiennie az cała prasa się trzęsie dopuki nie opusci się do konca mieliscie taki przypadek bardzo proszę o pomoc z góry dzięki
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. Moim pytaniem jest to ze podczas rozładunku beli, łacuchy w komoze nadal się kręcą i tu moje pytanie czy tak jest prawidłowo?? czy powinny być wtedy zatrzymane?
      przas SIPMA 569/1 farma 2002r prosze o opdpowiedz
    • Przez jozef3
      Mam prośbę jeśli ktoś posiada lub posiadał prasę Sipma 591/1 z przodu walce z tyłu łańcuch, jak taka prasa się sprawuje?
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.