stasiex

Jakie macie agregaty uprawowe?

Polecane posty

mathewc385    21

W piatek kupilem w koncu agregat :rolleyes: Wybor padl na niemiecki agregat produkcji Hansa Kraussa o szerokosci 3 m bedzie z nim wspolpracowac ursus c385 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja posiadam agregat uprawowy Brodnica 2 szerokości 2,8 m pracuje z Mtz 82 i kultywator podorywkowy 2,20m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

ja posiadam agregat uprawowy Brodnica 2 szerokości 2,8 m pracuje z Mtz 82 i kultywator podorywkowy 2,20m

 

 

Zetor 16245+agregat talerzowy Grano system 3m, talerze 56cm+hydropak+wał gumowy+siewni amazone D8 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Kultywator zrobiony we własnym zakresie 1,8 metra + wał uprawowy ciągam to Zetorem T-25k


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasekk    0

Hmm chciałbym się podpiąć.

Szukam jakiś fajny sprzęcik do mtz 82.

Na wiosnę aby latał z siewnikiem.

Nie chodzi mi o bronę wirnikową, tylko jakieś pazurki.

Chodzi mi o szerokość i ilość rzędów pazurków.

I może jakieś wałki do niego.

Co polecacie ?

Czy Mtz da rade coś fajnego uciągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

U mnie C360 ciągał agregat RAU 2,8m

A w planach mamy RAU 3,6m do ursusa C385. Jak myślicie, nie będzie podnosić przodu??

Pola mam jako takie delikatnie pagórkowate i C360 radził sobie fajnie tylko bez dodatkowych obciążników kierownicą kręciło się lżej niż w bizonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Witam

Potrzebuję pomocy i myślę że dobrze trafiłem.

Mam taki problem, a mianowicie planuje kupić agregat uprawowy firmy Grano-system model o nazwie Vento o szerokości 2,7 metra z dwoma rzędami rapek prostych i z wałem packera. oczywiście do tego na hydropaku miałby być założony siewnik Poznaniak 2,7 ten z lat 80/90 jaszcze na przekładni na tryba.

Sam agregat waży 1040 kg. Ciągnik jaki posiadam to Belarus 820 na krzyżakowym moście i 450kg obciążników z przodu. Potrzebuję odpowiedzi czy z takim zestawem mój traktor sobie poradzi. Z udźwigiem nie powinien mieć problemów bo u mnie jest siłownik 110 i na nim jest wg różnych źródeł albo 3200 albo 3800 kg. Problemem może być podrywanie przodu przy rozłożonym zestawie. Proszę o Wasze opinie na ten temat-dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja u znajomego widziałem agregat Grano System i wyglądał dobrze. Obecnie posiadam Agregat Uprawowo Siewny Grano System w zestawie z siewnikiem Meprozet i mogę powiedzieć że to dość solidnie pracuje. Ze słyszenia wiem że nie warto kupować agregatów grano system na drapkach 3 rzędowych bo się zapycha. Dwa rzędy w zupełności wystarczą. No chyba że masz luźną ziemię. P.s domyślam się że zawsze 3 rząd możesz dokupić i poprzesuwać całość - na ramie jest sporo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam.Mam pytanie czy Zetor Proksima 65 poradzi sobie z agregatem biernym 2,5 m,plus do tego siewnik amazone tej samej szerokośći.Ziemie w większośći letkkie,ale za to spore górki.Jaki polecacie agregat kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Posiada Ktoś może agregat tależowy 3.0m z Agro-maszu. Kosztuje on ok 14500 netto (unia ok 20000 netto).

 

Zastanawiam się nad wyborem jednego z tych, więc prosze o opinie Użytkowników.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy ktoś posiada agregat 3,6 z włakami z bometu rozkładany ręcznie? Jakie macie zdanie o tym sprzęcie.Zastanawiam się nad tym i hydraulicznie rozkładanym ale 4 tys droższy. Czy w recznym ramy wytrzymują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampio8002    0

mam małe pytanie żeby nie zakładać nowego tematu posiadam mf-a 3050 niestety 2wd i zamierzam kupić agregat uprawowy z podwójnym wałem dociskowym tylko mam problem jaką szerokość wybrać bo ja myślałem nad 2.8m co na to powiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Czy ktoś posiada agregat 3,6 z włakami z bometu rozkładany ręcznie? Jakie macie zdanie o tym sprzęcie.Zastanawiam się nad tym i hydraulicznie rozkładanym ale 4 tys droższy. Czy w recznym ramy wytrzymują?

Sąsiedzi mają 3,60 składane ręcznie i nawet ich nie składają. Myślę, że nie warto dopłacać do hydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To zalezy. U mnie powyzej 3m nie składane nie ma racji bytu, nie przejade nigdzie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malydyzio2    0

Ja ursusem 1014 ciągam agregat aktywny lely + amazone d7. szer 3m z hydropakiem. Lata z nim aż miło

Kolego jaki masz udzwig podnośnika w swoim ursusie 1014 4100 kg czy 5500 kg wzmacniany??

Edytowano przez malydyzio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196
Czy ktoś posiada agregat 3,6 z włakami z bometu rozkładany ręcznie? Jakie macie zdanie o tym sprzęcie.Zastanawiam się nad tym i hydraulicznie rozkładanym ale 4 tys droższy. Czy w recznym ramy wytrzymują?

znajomy posiada taki agregat kilka razy także nim pracowałem, ciąga go Zetorem Forterra 11441 i jak na razie rama jest można powiedzieć w porządku, tylko kilka razy wyrwał bolce zaczepowe i raz wyrwał cały stojak zawieszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deydykal    0

ja ostatnio nabyłem agregat aktywny breviglieri do tego mam siewnik poznaniak szerokość 3 m.. cały zestaw będzie podczepiany pod zetora forterre 115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja posiadam agregat Brodnica2 2,8m ale zamieniłbym go na 4,2m bo kupiłem większy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55Marcin    2

Witam. Mój agregat uprawowy to BOMET 2,5m. z podwójnym wałkiem,współpracuje z mf.3050 ok.68km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj