stasiex

Jakie macie agregaty uprawowe?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
woyto    16

witam zakładał ktoś wąskie zęby do kultywatora 210,chodzi mi ile szt. i jaki rozstaw może ma ktoś zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maru36    0

Witam,

mam ursusa 1222 i waham się, czy lepiej kupić expom lech 3,6, czy manadam kup 3,7. Możecie coś doradzić, jest różnica jakościowa w efektach pracy, w wykonaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanisławG    0

Ja mam roczny agrega uprawpowy 4,2 hydraulicznie rozkładany z AGRO-MASZ , niby estetycznie wykonany i ładny, ale moim zadaniem jest ze stali nieutwardzonej, spulchniacze sladów po pierwszysch 20 godz. pracy popękaly, belki na wałkach kruszących pod wpływem kamieni się wychylają, rozchylaja sie na boki, konstrukcja jest niedopracowana, poza wyglądem nie nadaje się do pracy !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wydaje mi sie ze kolega wcale nie klamie ostatnio w jakiejs gazecie rolniczej widzialem wywiad z rolnikem ktory opowiadal same negatywne rzeczy na temat agro masza tyle ze to byl plug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanisławG    0

Rolnikiem z ręką na sercu, wkurzonym rolnikiem, bo inwestuje się w sprzęt, który nie nadaje się nawet do paroletniej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

Kilkanascie dni temu przyjechal boxer henryka batyry . Jestem mile zaskoczony wykonania i nawet ceny.ciekawe jak mtz bedzie sie z nim czul


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Agregat uprawowo-siewny Mandam TAL-C talerze resorowane , pół zawieszany , wał ciężki . można sobie zobaczyć w mojej galerii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agregat uprawowo - siewny SUPERMET WĘGRÓW 2,7m, waży 740kg .sam jestem trochę zdziwiony ze tak ładnie radzi sobie z nim Zetor 7245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dboss    0

Witam, chciałbym się podpiąć pod ten temat a mianowicie potrzebuje agregatu uprawowego do ursusa 914. Ziemie mam klasa 3-4-5.  Dilerzy mi proponują w "rozsądnych cenach" :

1. Bomet 3,6 m, z tyłu wałki na docisku 10,5 netto

2. Agromasz 3,6 m 10,5 netto 

3. Expom krośniewice, 3,6 m 12,5 netto.

 

Który według was z tych trzech byłby rozsądnym wyborem ? 

 

Wiadomo, do wyboru jeszcze jest unia, mandam i inne ale tamte firmy już są po za zasięgiem finansowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Z tej taniej półki najlepsze agregaty ma Dziekan. Robiłem Bometem i Dziekanem, ten drugi był o wiele lepiej wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Dboss radził bym ci wziąść 3,2m. Sam mam 3,2 metra bometa, z przednim wałem do Mtz i powiem szczerze że to jest max. O ile na cieżkiej ziemi idzie dobrze to na lekkim piasku już tak kolorowo nie jest. Ciągnik się zapada a przedni wałek potrafi pchać ziemię, i wtedy komin sie prostuje. Poza tym agregat robi robotę głównie prędkością, gdy będziesz się wlekł to efekt uprawy będzie słaby. To nie sztuka kupić za szeroki, i skrobać na 2 cm.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Przed zakupem też porównywałem kilka wariantów, ostatecznie padł wybór na Dziekana ( Herkules ) . . Od niedawna zmienili wykonanie tylnych wałów strunowych i kolorystykę. Jestem z niego zadowolony zadowolony  . Do swojego ciągnika -80kM kupiłem agregat 3m i wcale nie jest za mały. Po równym czasem daje radę przy 12km /h , ale przeważnie wolniejszy bieg i predkosć 8-9 km/h ( tak pozwalaja przełożenia) a mam dużo górzystych pól . Optymalna prędkośc dla tego agregatu to 10 km/h, chociaż tak naprawdę prędkość roboczą należy uzależniac od gleby i stopnia przesuszenia aby nie zrobić popiołu.

 

 

 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Żaden problem gdy zbyt mocno kruszy, zawsze możesz zwolnić. Gorzej jak jest problem z rozkruszeniem to wtedy musisz mieć odpowiednią prędkość roboczą. Kolega wyżej do 914 chce 3,6m to może tylko pomarzyć o prędkościach powyżej 10 km/h.

 

Co do Dziekana. Wały są na wahaczu i tu duży plus w porównaniu z wcześniejszym dociskiem ( dwa wały dogniatają równo ) ale nie jest to szczyt technologii. Ogólnie agregat taki jak jego cena, cienkie profile z wątpliwej jakościowo stali, wałki duże ale tej samej średnicy ( mokre lubi zakleić, w bryłach potrafi zblokować - zobacz jakie wałki ma np. Lemken Kompaktor z wałem strunowym), malują proszkowo bo to co było wcześniej to tragedia, spasowanie i cała reszta też bez szału. No ale w tej cenie to chyba najlepiej wypada w kategorii cena - jakość uprawy.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dboss    0

Dboss radził bym ci wziąść 3,2m. Sam mam 3,2 metra bometa, z przednim wałem do Mtz i powiem szczerze że to jest max. O ile na cieżkiej ziemi idzie dobrze to na lekkim piasku już tak kolorowo nie jest. Ciągnik się zapada a przedni wałek potrafi pchać ziemię, i wtedy komin sie prostuje. Poza tym agregat robi robotę głównie prędkością, gdy będziesz się wlekł to efekt uprawy będzie słaby. To nie sztuka kupić za szeroki, i skrobać na 2 cm.

 

 

Być może masz i rację, ale obecnie posiadam agregat 3 m, jakiś niemiecki dość stary i 914 wcale go nie czuje. Co prawda mam na szerokich gumach więc na piasku też problemu nie było. Tak a propo to ten agregat,który obecnie posiadam chodził na początku w fm 255 z założonymi bliźniakami na tylnej osi i i wtedy można mówić o nieosiąganiu prędkości, aczkolwiek pracę ten zestaw też wykonywał. Wszystko zależy od ziemi na której dany skład ma pracować.

 

Bądź co bądź, zadane pytanie dalej zostało bez odpowiedzi. Ktoś posiada agregaty z tych firm? Może się wypowiedzieć na temat jakości tych egzemplarzy, wad bądź zalet? Będę bardzo wdzięczny 

Edytowano przez Dboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

jaka maszyne do uprawy roli byscie polecili do c360 na redzine tak na 8ha,jakis agregat moze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy jaką szerokość agregatu Expom Lech wybrać do ciągnika 140 km, nie wiem czy 4,9m, czy 5,6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a co byście polecili do agrofarma 85 czy taki herkules z przednim wałkiem itp. czy lepiej szerszy hydrauliczny ale bez przedniego wałka ze względu na masę, czy tai bomet lub agrofactory 3,2m co lepiej by się sprawdzilo na lekkich ziemiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

85km to maks 3,2m sam do mtz82 mam 3,2m bometa z przednim wałkiem i to jest absolutnie maximum możliwości jak na tam ciągnik chcąc pracować z odpowiednią prędkością. I o ile na ciężkiej glinie idzie pięknie,  to na lżejszych ziemiach już tak kolorowo nie jest bo ciągnik nie ma zaparcia pod kołami, do tego przedni wał potrafi czasem pchać ziemię i robi się ciężko.  Jeśli chodzi o jego wagę to ponad 800kg nie stanowi dla ruska żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Odnośnie przedniego wału to musisz mieć równo na polu. Każdy ma swoje zdanie, jedni chwalą, a inni nie chcą tego widzieć. Na wiosnę lub glebach lekkich, łatwiej jest utrzymać mniejszą głębokość. W ciężkich glebach, z tendencją do zbrylania, ten wał może przeszkadzać ( redlice trochę pokruszą, resztę brył rozsuną i tylne wał mogą się wykazać ). Wg. mnie, jeśli ma być przedni wał to tylko duża masa agregatu. Taki Herkules czy Bomet, to wydmuszka, tylko wygląda na solidny. 

Jeśli ktoś uważa, że 800 kg to dużo na 3,2 m agregatu, gdzie dużą część masy stanowi rama wału ( Dziekan ) to co powie o takim AgroTom ( 3m 1T i to jeszcze jest na lekkich wałkach ).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy ponawiam pytanie, jaką szerokość agregatu Expom Lech wybrać do ciągnika 140 km, nie wiem czy 4,9m, czy 5,6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeo500    8

Panowie, stanąłem przed wyborem nowego agregatu uprawowego. Posiadam Lamborghini Lampo 70KM. Szukam agregat Dziekan, Bomet, Agrofactory - mój budżet pozwala na zakup z tych firm. Zastanawiam się nad 3 opcjami:

- bez przedniego wałka 2,8m - zapotrzebowanie 62KM

- z przednim wałkiem 2,4m - zapotrzebowanie 62KM

- z przednim wałkiem 2,8m - zapotrzebowanie 75KM

Warto dopłacać do przedniego wałka 1200zł? Wydaje mi się, że mój ciągnik z przednim wałkiem 2,8m może mieć za ciężko. Wtedy kupić 2,8 bez przedniego wałka czy 2,4 z przednim wałkiem. Co uważacie za optymalny wybór dla mojego ciągnika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Ciągnik nie jest duży to zalezy czy masz komplet oryginalnych obciążników lub tura, czy masz pola daleko czy blisko, czy droga na pola jest dość równa że można podgonić czy dziurway nierówny asfalt, bo tu po primo masa agregatu, po 2gie jakie masz ziemie i czy ten przedni wał tak naprawdę potrzebny, ja bym brał 2,8m bo to agregat i nie sztuka paturać w polu tyle co i w orce z agregatem, ale widze jak po wsi agroplusem targa agrofactory i przód podskakuje to nie jest to takie super, sam wiesz najlepiej na co stać Twój ciągnik jaką masz najcieżejszą maszynę i jak się ciągnik zachowuje, jak bym tutaj na zapotrzebowanie mocy nie patrzył bo masz 4x4 i prędkość dobierzesz a patrzym bym tylko na mase agregatu, ogólnie na pocieszenie to mogę dodać że chociaż agregat duży to te wałki nie są ciężkie a największa masa przypada przy ciągniku, jak masz lekkie ziemie to może i 2,8m bez przedniego wałka, ale myślę że i z przednim spokonie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj