stasiex

Jakie macie agregaty uprawowe?

Polecane posty

mariuszd93    559

Mam taki agregat 

234504211_2_644x461_agregat-uprawowo-sie

Tylko zęby proste i   w 3  rzędach 

Też mam z przodu wał  płaskownikowy , 

Niektórzy  producenci robia tylne płaskownikowe , w agregatach typowo przedsiewnych to  norma , to  takie  wały nie  zagęszczaja  gleby  tylko przeciwnie? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No nie zagęszczają .Zamontowany w ten sposob płaskownik wbija się w glebę a wychodząc z niej podrywa do góry to co ma na plaskowniku ,czyli robi puch ,packer ma zęby w dłuż  właśnie po to aby nie podrywal gleby i sie nie oblepiał ,ja ogladalem własnie połączenie rurowego z pakerem i efekt fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Szczerze  to  nie  rozumiem  sensu tych zębów,  w  wale  rurowym ... 

Packer i  tak  sie oblepia i po  to ma skrobaki  , a  te  zęby w  Packerze to  nie  do ugniatania [ bo wał jest przecież pełny]  , tylko do  napowietrzania .

Przy  wale  rurowym nie  jest  aż tak  uduszone, żeby  potrzeba  było to  napowietrzać 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

oblepia sie bo jest pelna rura, różnica jest w wysokości zębów ,tak jak piszesz w pakerze służą do napowietrzania ,ale w rurowym nie są już takie wysokie bo i po co ,maja na celu uzupełnienie wolnej przestrzeni aby pole było dokładniej ugniecione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale  jeżeli  z płaskownika będą  zrobione  tylko takie zęby,  to tej przestrzeni  za  wiele  nie  wypełnią... no i  wyglądac  to będzie  dziwnie ...

wydaje  mi się że jeśli  osiowo  do kierunku jazdy, to  juz  lepiej by płaskowniki  dać na płasko , wtedy naprawdę  coś  ugniotą... ale  wyglądać  dalej będzie śmiesznie  i lepienia  przy  tym  sporo ...

Miałem  zamiar  dac płaskownik  równolegle  do  rury ,  nie zagłębiał by  sie  za  bardzo,  bo  rury by nie  pozwalały na to , byłoby naprzemiennie  rura - płaskownik 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

osiowo i na płasko bedzie sie oblepiał ,to co Ty chcesz zrobić nie jest złe, tylko czy nie będzie własnie robił puchu ,fakt podczymie go rura ,nie wiem nigdy nie widziałem takiego rozwiązania jakie chcesz zrobić ,szukałem w necie wału o ktorym pisze ale niestety nigdzie nie mogę znależdz takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

nie wiem czy dobrze wybrałem, mam zamiar kupić brony 5 polowe, dziś trafiła mi się okazja do nabycia agregat kverland szerokość 3.7m to jest coś takiego http://olx.pl/i2/oferta/agregat-kultywator-kverneland-CID757-IDbaWzH.html niestety tego co ja mam możliwość zakupu nie zrobiłem zdj ale jest identyczny. i moje pytanie czy na ziemię gliniasta lepiej zastanowić się nad bronami czy brać ten agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Witam, Szukam agregatu uprawowego składanego hydraulicznie do NH TD5 85 klasy ziemi 4,5,6 Nie chciał bym aby agregat szedł po wierzchu. 
Znalazłem oferty firm:
 AGRO z agregatem składanym hydraulicznie 3,2m http://agro-factory.pl/44/agregat-do-upraw-przedsiewnych-caro

 BOMET 3,2m składany hydraulicznie,  32 zęby http://www.bomet.pl/oferta_tekst-25.html  W Boecie nie podobają mi się tylne wałki.
Agregaty są z przednim wałem

Teraz nasuwa mi się pytanie czy agregaty tych firm są dobrej jakość?
Szukałem innych agregatów ale np. Agromasz składany hydraulicznie to dopiero 3,6m

Proszę o wasze opinie oraz propozycje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal04    11

polecam ci expom wicher 3 m. mam wszystko dobrze chodzi walek z przodu i z tylu robi robote + wal. polecam nie wiem czy nh go podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

NH ma mieć wzmocniony podnośnik  3,5t 
 

nie wiem czy jest sens branie przedniego wału i tak pewnie będzie orka, główna uprawa tytoń i kilka ha zbóż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Nie wiem czy jest sens przy takiej szerokości dopłacanie do hydraulicznego składania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Znalazłem jeszcze agregat uprawowy Akpil 3,5m z wałem przednim 35 zęby waga 1280kg czy mój NH TD5 85 poradzi sobie z nim przy głębokiej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

a nie myślałeś o agregacie herkules lub apollo ,ja posiadam apollo 3m i c 385 daje radę,jest cięzki i masywny firmy dziekan

Edytowano przez jack80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Agregat uprawowo-siewny Rolmako 3m waga około 800kg i siewnik kongskilde ecoline 3m waga 600kg albo poznaniak 410/3 waga też 600kg i jeszcze jeden poznaniak 550/3 wagi nie znam wszystkie na stopkowych redlicach i znaczniki hydrauliczne i moje pytanie czy new holland TD5050 da rade to udźwignąć taki zestaw? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja chce zamówić do uprawy z agro-tom uprawowy ciężki UP na wózku 3m do jx'a. Jakieś opinie? Większość gleb ciężkich a praca bronami to już słaba zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

ja chce zamówić do uprawy z agro-tom uprawowy ciężki UP na wózku 3m do jx'a. Jakieś opinie? Większość gleb ciężkich a praca bronami to już słaba zabawa.

 

Ja mam Unii Atlasa podobna konstrukcja. Ciągam go DF Agrofarm 100 i jakoś sobie radzi. Mam bardzo dużo ziemi gliniastej i naprawdę robi fajną robotę. Na pewno poleciłbym na podwójnych wałach nie zapychają się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas2424    0

Witam czy ktoś może zna firmę Ro Masz Warka? Pytam ponieważ firma już nie istnieje a kupiłem ten agregat zimą i zastanawiam się czy go sprzedać czy zostawić. Bo mam jeszcze akpila ale starszego. Pomoże ktoś który wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no tu nie występuje typu podwójny croskill ale strunowy i za nim croskill :/ wiem ze strunowy w glinie lubi sie zabic ale przy zamawianiu bede pytal czy wymienic sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam MANDAM KUP 3,7 - rokładany hydraulicznie i ciąga go new Holland T6.175 oraz T5 105 ;) Polecam agregat każdemu ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarecki    0

Grano system vento 4m taki sobie , łożyska w przednich wałkach regularna wymiana raz w sezonie, sworznie hydropaka obracają sie nie tam gdzie trzeba. ot taka polska lipa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Mam zamiar kupić agregat agro factory 3,6 m. do ciągnika 84 km. da sobie radę. Ziemia 4-6 klasa bez górek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

U mnie Zetor 7211 ciąga i dźwiga agregat uprawowo siewny Agromasz i siewnik amazone D7 2.5 m tylko że lekkie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj