stasiex

Jakie macie agregaty uprawowe?

Polecane posty

ben87    1

Użytkuję go od 3 lat jak na razie nic złego z agregatem się nie dzieje poprzesuwały się jedynie talerze na gumach ,co robią za amortyzatory .Bardzo denerwuje mnie oklejanie wału pakera ziemią po 10ha trzeba brechą skrobać nadmiar ziemi skrobaki nie dają rady.Mój traktor naprawdę ma co robić w polu z tym zestawem a osiągnięcie chociażby 10km ha jest nie realne ogólnie polecam ale dzisiaj wybrałbym wał rurowy pozdrawiam

mój trakot ma 90 KM to chyba pomyślę o 2,7. zawsze marzył mi się packer ale jak słyszę otym zaklejaniu to może rurowy lepszy... a jak wyrównuje pole? kupił byś inny agregat teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Wadą tych agregatów jest to że zawsze w jedną stronę lekko zarzucają ,widać poszczególne przejazdy pod siew jest to jakimś problemem, ogólnie polecam za te pieniążki amazone nie kupisz tak więc niema się czego czepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

ja mam agregat unia mars 4m +ursus1212 :) nom i jeszcze siewnik do tego amazoned7

Edytowano przez fiolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam

 

Jaki  tylni wał w agregacie uprawowo siewnym będzie najlepszy na gleby głównie lekkie  trochę gliny  rurowy Packer czy może Crosskill.  Lepiej brać 3 rzędy łap  czy 2 wystarczą jest różnica.

I jaką markę polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeśli tylko trochę gliny to packer raczej odpada , juz lepiej crosskill lub jakis lżejszy  ale nie rurowy .

Ja mam UPS z Agro Tom-a z trzema rzędami łapek i crosskllem ale ziemie troche cięższe. zajrzyj na ich stronę mają kilka ciekawych wałów. 

http://www.agro-tom.eu/oferta/waly-doprawiajace/ 

 

Ps. pamiętaj o różnicy wagi miedzy podstawą a agregatem z ciężkim wałem . W moim przypadku miedzy UPS 3m w podstawie czyli dwa rzędy łapek i wał rurowy a tym co wziąłem czyli trzy rzędy łapek + crosskill wyszło ok. 500kg. różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wał rurowy bardziej nadaje sie jako wał podporowy ale jego zdolności doprawiające sa mizerne. Lekkie wały płaskownikowe czy strunowe jeszcze daja radę na lekkich ziemiach ale rurowy nie rozbije brył bo rury sa za rzadko i z tego samego powodu nie zagęści ziemi tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No ja myślę właśnie nad Packerem   albo ten gumowy  wydaje się dość dobrym rozwiązaniem żeby dobrze ubić lekką ziemie umnie jest głównie lekka ziemia  troszkę gliny.  Waga z tymi wałami wzrasta ale jakość uprawy  też, Jeszcze  myślę nad pierścieniowym  widziałem  na YT  filmiki z tymi wałami i siew wyglądał  bardzo dobrze  ale czy on dość dobrze ubije ziemie  żeby naprzykład wjechać potem z kosiarką i sobie bezproblemowo kosić zboże na kiszonkę nie robią większych kolein

Ma ktoś z was ten gumowy  może coś na jego temat powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie chce rurowego gdyż jego właściwości doprawiające są bardzo słabe i lepiej go zastąpić jakimś lepszym wałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

paker niby się zalepia ale od czego ma zgarniacze ? ja stoję przed wyborem talerzówki i chyba wezmę na packerze mam rurowy i potrafi się nieźle zalepic zwłaszcza teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy posiada ktoś agregat Amazone KG 301 lub KG 302? Szukam informacji na temat awaryjności tych maszyn, ponieważ ich budowa różni się dość znacznie a planuje zakup 301 z nabudowanym siewnikiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

WITAM, co lepiej kupic do zetora 110-120kM agregat uprawowo siewny amazone skladajacy sie z brony wahadlowej i siewnika ad303 czy kuhn integra z biernym kultywatorem cd ? (gleby srednie,lekkie, i mozaikowato ciezkie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Które bardziej uniwersalne są zęby w agregacie uprawowo-siewnym proste czy sprężyste? Czy agromasz 3m z pakerem i siewnikiem amazoneD8 do ciągnika NH t5060 107km to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Kris zdecydowanie sprężyste "nie będą pękały" i przy wyborze packera może lekko zwiewać przód, sam miałem ten problem tylko przy innym zestawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Które bardziej uniwersalne są zęby w agregacie uprawowo-siewnym proste czy sprężyste? Czy agromasz 3m z pakerem i siewnikiem amazoneD8 do ciągnika NH t5060 107km to dobry wybór?

 

 

Kris zdecydowanie sprężyste "nie będą pękały" i przy wyborze packera może lekko zwiewać przód, sam miałem ten problem tylko przy innym zestawieniu.

Proste  też  są  sprężyste ,wybór może  być   być  proste lub  wygięte , 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wał rurowy bardziej nadaje sie jako wał podporowy ale jego zdolności doprawiające sa mizerne. Lekkie wały płaskownikowe czy strunowe jeszcze daja radę na lekkich ziemiach ale rurowy nie rozbije brył bo rury sa za rzadko i z tego samego powodu nie zagęści ziemi tak jak trzeba.

Mam  agregat uprawowo  siewny   z wałem  rurowym , zastanawiam  się czy by nie  dać między rurami płaskowników , żeby zmniejszyć przestrzeń .

Czy to ma  sens?  warto sie bawić? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ma sens jesli dasz kawałki płaskownika pomiędzy rury czyli osiowo do kierunku jazdy ,,najlepiej jak by wystawały poza wał ,jesli nie ogranicza go średnica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Osiowo do kierunku jazdy?  , a co ten płaskownik wtedy da? nie  widziałem  nigdy takiego  rozwiązania  i nie  wiem  , nie  to że ironizuje 

Miałem  na  myśli równolegle  do rur  wału rurowego,  żeby zmniejszyć  luke  między rurami .

Wtedy  powinno chyba lepiej  kruszyć i  zagęszczać...? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

robie takie wały rurowe i daje rurke średnio co 8 cm osiowo ,czyli przy rurze 3/4 jest to dośc gęsto ,natomiast mój sasiad miał co 10i do tego właśnie płaskowniki przyspawane prostopadle do rury ,czyli pomiedzy dość gęsto i powiem Tobie że efekt na prawde dobry ,ale trzeba ich sporo odległość jednego od drugiego w rzedzie to max 7cm ,mówię tak na oko bo nie mierzyłem,całośc to fajny efekt jeśli wał jest skręcony w "strunę  "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek16    0

Ja bym nie radził z tymi płaskownikami bo zamiast ubijać to będzie podrywać ziemie i będzie pył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak jesli przyspawa je równolegle do rur ,ale jesli tak jak ja radze to nie bedzie mielił tylko kruszył i dogniatał

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Będzie  podrywać - nie kruszyć i  zagęszczać? Przecież  są  agregaty  z wałem tylnym  płaskownikowym  , a nawet z zębatym -płaskownikowym .

NP 

 

284754749_1_644x461_agregat-uprawowo-sie

 

 

Jesli taki rurowo- płaskownikowy nie  bedzie  zagęszczał , to co będą robiły tamte? 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mariusz wejdź w moja galerie tam zobacz moj ,wał z płaskownika z przodu robi pyl ,szczególnie na lżejszych glebach ,natomiast ten stylu dogniata ,tylko ze rura jest dość gęsto, to co proponuje w postach wcześniej będzie poprzypominało wał packera  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj