Arto96

Dojarka przewodowa --- 20 stanowisk !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arto96    1

Witam. Jaką dojarkę przewodową (używaną) na 20 stanowisk kupić. Jakiej firmy, jakie wyposażenie. Cena: do 15 tys zł. Czekam na propozycje. :)


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja mam od 2009 r westfalię na 30 stanowisk kosztowała ponad 20 tys. Rury, aparaty, węże od aparatów nowe reszta używana i mogę ją śmiało polecić jestem z niej zadowolony.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dołącze się do tematu. Ponieważ na wiosnę będę zakłądał nową doajrkę przewodową na 22 stanowiska z dotacji MR. I moje pytania są takie ponieważ biorę pod uwagę GEA, DeLaval oraz Euromilk. Narazie wycene mam z Euromilku z wyposażeniem tj. kombikurki, odzysk, autmatyczna myjnia, elektryczne puslatory z pomiarem mleka, masaż przed i po plus wyłączenie puslacji gdy juz nie daje krowa mleka. Facet odradził nam ściągacze mówiąc że waga jest dość znaczna całości wtedy oraz trzeba dopłacić tylko za to że aparat sam sie ściągnie ponieważ reszta juz jest.
I teraz pytanie:

czy jedna osoba obsłuży 4 aparaty na raz czy lepiej wziąć 3?

Czy warto inwestować w ściagacze?

W co można doposażyć ewentualnie dojarkę aby ułatwić sobie życie?
Co brać pod uwagę u pozostałych producentów?
Zbiornik będzie również nowy wannowy. I jeszcze może ktos podżuci jakie mniej więcej wymiary przyjąć na pomieszczenie dojarni ponieważ będę musiał postawić od nowa bo stary jest za mały a łatwiej będzie postawić nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pyt1. tak przy samo ściągaczach nawet 6.

2. facet nigdy nie doił więc łatwo jest takiemu odradzić, wykonał by tych kilkadziesiąt przysiadów przy jednym doju zmienił by zdanie po miesiącu,

3. każda automatyka która zmniejszy ilość gimnastyki, po kilku latach wszystko wychodzi w kręgosłupie,

4. materiał z jakiego jest wykonany rurociąg mleczny, żadnego akrylu i innych plastyków, dostępność serwisu i jego ceny

5. wymiary wanny plus metr z każdej strony, nie ma problemów z myciem i serwisem. Dlaczego wanna a nie tank? Jeżeli z powodu legendy o myciu to tylko legenda i to b. luźna. Automat w tanku jest znacznie lepszy od szczoty w wannie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

rury mleczne z nierdzewki a powietrzne nie pamiętam chyba ocynk. Co do zbiornika do wanna bo niby szybciej schłodzi mleko. Tank to zanczy taka mała ala cysterna tak? Zbiornik bedzie miał 1000litrów więc takich nie produkują a mycie auto zbiornika fajna sprawa ale w mniejszych tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Najważniejsza jest mleczna, a nierdzewka to najlepsza opcja. Tank to właśnie mini cysterna. Po wysłaniu posta skojarzyłem że obora na 20 szt. i trochę mało mleka na tank. Odzysk czyli odzyskiwanie ciepła ze schładzanego mleka? Dobra sprawa, zawsze to parę zł zostanie w kieszeni. Miałem wannę, mam cysternę i szybkość schładzania jest podobna.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilMieczaj    0

Pyt1. tak przy samo ściągaczach nawet 6.

2. facet nigdy nie doił więc łatwo jest takiemu odradzić, wykonał by tych kilkadziesiąt przysiadów przy jednym doju zmienił by zdanie po miesiącu,

3. każda automatyka która zmniejszy ilość gimnastyki, po kilku latach wszystko wychodzi w kręgosłupie,

4. materiał z jakiego jest wykonany rurociąg mleczny, żadnego akrylu i innych plastyków, dostępność serwisu i jego ceny

5. wymiary wanny plus metr z każdej strony, nie ma problemów z myciem i serwisem. Dlaczego wanna a nie tank? Jeżeli z powodu legendy o myciu to tylko legenda i to b. luźna. Automat w tanku jest znacznie lepszy od szczoty w wannie.

@agromatik, ad2.chcesz powiedzieć ze poranna gimnastyka to coś złego? :przy tej ilości to jest tylko ok 50 tyś kucnięć w roku 

był czas że doiłem na 6 duovac z jęzorem na wierzchu. Zaczynałem od 2. Śmiało bierz 4.

 

Ogólnie @agromatik wie co pisze. ..

Edytowano przez EmilMieczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

zobaczymy ile zawołają za aparaty ze ściągaczem bo chciałem z pomiarem itp wziąć już bo to z MR kasa będzie szła. I może kasy starczyć tylko na 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj