marcin14-90

Bizon rura hydrauliczna

Polecane posty

marcin14-90    0

Witam, jestem po pierwszym sezonie użytkowania kombajnu Bizon i już mam dość tak ciężko się zapina i odpina rurę wysypu (Po kilku godzinach koszenia nie mam po prostu siły żeby co pół godziny zapinać i odpinać rurę), stwierdziłem że trzeba by zamontować siłownik do rury. Tylko chciałbym się dowiedzieć od czego zapożyczyć siłownik i czy trzeba wstawić jakieś wzmocnienie na bocznej ścianie kombajnu tam gdzie miałby się znajdować siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Może byście coś doradzili zamiast się nabijać? Ktoś z was pracuje na codzień w sezonie bizonem? Rurę strasznie ciężko jest złożyć i rozłożyć. Ja mało masywny jestem i straszne problemy z tym miałem jak próbowałem...
Jak Ci nikt kompetentny nie doradzi to poszukaj na forum. Widziałem, że takie przeróbki były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

trzeba miec technike i troche dociagnac sprezyne i nie idzie wcale tak trudno ;) aa i pamietac aby nie stawac pod gore  :D a na forum widzialem kiedys zdjecia z takiej modyfikacji, poszukam i jak znajde to wstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

Jak kupiłem kombajn to w ogóle nie mogłem jej otworzyć samemu, później przywiązałem do niej kawałek pasa transportowego i już trochę lżej ale i tak męczące. Ostatnio nawet musiałem ziarno wiaderkiem wybierać bo ta blacha co osłania ślimak skośny (ten krótki z przegubem) z jakiegoś powodu się opuściła trochę, ślimak się wygiął i nic już nie wyleciało to zmodyfikowałem teraz nie ma prawa się opuścić.

Edytowano przez marcin14-90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

wzmocnienie napewno musi jakies byc. ja myslalem wziac silownik od cofania gardzieli... (musi byc dwustronny).... jest filmik na yt chyba pt. "bizon z056 tuning" i tam sa fotki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpatrz w starych NH 1545 i tym podobne. Wiem, że niektóre miały oryginalnie rurę hydrauliczną, w ktorej po prostu jest dostawiony siłownik. Jak nie znajdziesz to postaram się zrobic zdjęcie u wujka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

. Z bizona chce zrobić JohnDeera:P

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian97    0

No wiecie rurę  musiał składać bo może słupy lub drzewa na polu  musiał omijać itp. Pomyślcie logicznie a nie piszecie głupoty . Ja bym proponował poszukać na złomowisku , jakiś kombajnów gdzie można znaleźć siłownik   hydrauliczny  nawet dobry i za grosze, co jest dużym atutem . Wydaje mi się że musisz wzmocnić ściankę do której go chcesz przymocować . I rozprowadzić przewody od rozdzielacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

akurat slupy na polu omijasz prawa strona, ja mam po 5 na jednym polu i nie skladam rury :D ale wydaje mi sie ze kolega ma cos zwalone, ja waze (teraz bo zniwa :v) 68 kg wiec jakims pakerem nie jestem i bez problemu sam ta rure otwieram, nie raz nie zlapie jej na haczyk bo mam wysoki zbiornik (eksport) i otwieram po3-4 razy i nie mecze sie przy tym jakos mocno :D  podciagales sprezyne?

 

a moze masz slaba technike :P

ja otwierajac stawiam noge na schodkach (pierwszy schodek przed kabina, najwyzszy), druga na rurze, lewa reka trzymam sie kabiny i ciagne ile fabryka dala :D a potem to juz celowanie w haczyk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

Właśnie tak jak na filmie jest chcę zrobić.

 

Jak jest tylko możliwość przejazdu z pola na pole bez składania to tak robię na polu robię jeżdżę od prawej, a sprężyna to chyba jest wyciągnięta bo niema co podciągać, z wysypem mogło coś być bo blachy są trochę pogięte a przy wysypie dużo śrub i sylikonu.

 

Ja ważę 80kg i żeby ją na haczyk załapać to pomagam sobie pasem który dowiązałem do rury a bez tego pasa to mój ojciec nie mógł nawet załapać a chłop ma siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sprężyna na taką siłę że jak ją dobrze uciągniesz to musisz po odpięciu rury dobrze ją odpychać żeby na zatrzask złapała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Ja raz widziałem jak na zbiorniku  gościu miał zamontowaną małą wyciągarkę  i linka była podpięta do rury  a z drugiej strony duża sprzężyna taka jak przy dyszlu przyczep . Miał to fajnie zrobione i mówił że zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez ziom00263
      Witam, czy posiada ktoś z was rurociąg podziemny ciśnieniowy z rur PCV do wody, która zasila deszczownie? Jeśli tak to prosił bym o opinie, na co warto zwrócić uwagę przy budowie takiej sieci, jakieś rady. Zamierzam w tym miesiącu zacząć budowę, rurociągu z rur pcv fi 110, na odcinku 1900 metrów.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj