laxonultima

Kosiarka bijakowa Mulczer

Polecane posty

laxonultima    0

Witam wszystkich, jestem w trakcie zakupu kosiarki bijakowej Mulczer i mam pytanie do forumowiczów jaki mulczer będzie lepszy z nożami czy z młoteczkami ? Będzie on głownie pracował w poplonie oraz trawie. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje, oraz gorąco pozdrawiam.

John Deere 6610

John Deere 6820

laxonultima    0

z nożami tylko długie noże ciągnik ma wiele lżej

A jeśli chodzi o cięcie ogólne wiesz może jak spisują się młotki w takiej pracy jak napisałem (trawa, poplon). Mulczer będzie pracował z Fergusonem o mocy 120km.

John Deere 6610

John Deere 6820

Wiadomość z agroFakt.pl

młotki bardziej do gałęzi grubych ewentualnie do równania a w trawie owija nie ma roboty noże o długości od 20 cm w zwyż zrobisz tym wszystko mam taka znajomi pokupili na młotkach i jest możliwośc założenia nożyków ale krótkich i teraz mają po dwie bo te z młotkami stoją i rdzewieją.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelol111
      Po jakim czasie zamieniacie dyski? Jaką mają wytrzymałość?
    • Przez zibi102
      wlasnie remontuje polska kosiarke i chce wymienic w niej lozyska w bebnach. oryginalnie jest takie dziwne smarowanie lozysk poprzez klin na walku w ktorym jest kanalek i troche filcu ktorym powoli cieknie olej i ma smarowac lozyska. problemem jest jeszcze to ze niektore lozyska sa kryte tylko z jednej strony. Ja chce wymienic wszystkie lozyska na kryte. pisza ze lozyska kryte maja wytrzymalosc 9000 obr/min a smarowane olejem 12000 obr/min. ciekawy jestem jak to jest w praktyce. Prosze o rady bo niedlugo ciecie.

szkoda ,że nikt nie mógł pomóc, rozumiem takich kosiarek użytkownicy tego forum nie używają bo wszyscy są już tacy kasowni i mają same nowe , i nikt nigdy ich nie naprawiał. Dzięki już ją wyremontowałem.
    • Przez Biskupc360
      Witam w tym roku zrobiony remont kosiarki rotacyjnej 1.65m polska, kosiarka wchodzi na obroty ale coś trzeszczy lekko gdy wjade w trawę zatrzymuje się paski normalnie nie piszcza, otworzyłem przekładnie tryby całe kliny też co to może być za problem już sił nie mam do niej 😕 czyżby jest jakoś kliny na walkach pionowych zjedzone tylko jak wszytsko nowe założone
    • Przez Calineczka
      Cześć. Potrzebuje Waszej pomocy przy wymianie wałka napędowego kosiarki rotacyjnej famarol. Zdjęłam osłonę górną  tego dużego wału napędzającego co jest wzdłuż kosiarki, wyciągnęłam łożysko z wałka napędzającego (tego małego na końcu którego jest małe koło pasowe) ale nie wiem jak się teraz zabrać dalej do tego. Potrzebuje wymienić ten wałek napędzający który zaznaczyłam na zdjęciu. Jak powinno się wyjmować (jakim narzędziem, czy w jaki sposób) te wpusty pryzmatyczne którym są zabezpieczone wałki z zębatkami? 

Potrzebuje wymienić ten wałek zaznaczony na czerwono po prostu. Podpowie ktoś jak to właściwie zrobić? 

• Przez maureliusz
      Witam!
      Posiadam C330
      Do skoczenia raz/dwa razy w roku ok. 1,5 hektara
      Obecnie mam kosiarkę rotacyjną, ale wkurza mnie, że zostawia pokosy, co leżą i leża...
      Zastanawiam się nad zakupem kosiarki bijakowe. I tu nasuwają się pytania:
      -Czy C330 da radę?
      - jaką? 120cm czy może coś szerszego troszkę?
      -czy będę musiał kosić... na dwójce czy da radę na 3-4 biegu?
      - jaki model / tani polecacie do takiego koszenia od święta?
      Z góry dzięki za pomoc!
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj