Piters182

Czyszczenie chłodnicy

Polecane posty

kravter    39

sprezarka lub myjka ;D po myjce trzeba czekac az wyschnie bo ci zaklei jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

odpalasz silnik i czyscisz, wentylator bedzie wysysal kurz na zewnatrz i nie bedzie lecial na cb ;)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

czyszczenie chłodnicy na odpalonym silniku? chlopaku gosc nie pyta co robisz w grze tylko w rzeczywistości ,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Pewnie że na odpalonym dmuchasz a wiatrak wysyła to dalej . tomrolnik spróbuj czy w twojej grze da sie czyścić na odpalonym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no zeby czyscic na zgaszonym to chyba trzeba by zakladac jakas maske  :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Raczej nie dmuchają od strony silnika bo to niemożliwe przy włączonym - dmuchają od zewnątrz a wiatrak wsysa to do komory silnika

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

@tomrolnik czy ty jestes taki nieogarniety czy tylko udajesz? po cholere mam pchac lapy i zdzierac miedzy wiatrakiem a tunelem jak moge sobie go odpalic i od zewnatrz dmuchac jak czlowiek? tym bardziej ze wiatrak dziala na moja korzysc? No ale skoro wiesz lepiej to jak dla mnie mozesz i sobie przez zbiornik dmuchac albo i przez podsiewacz mnie to nie obchodzi tylko po co sobie zycie utrudniac? takie hobby? :)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Nie wiem dokładnie jak inni robią, ale ja najpierw z grubsza dmucham po silniku potem po alternatorze następnie po chłodnicy od str silnika a na końcu chłodnicy od str zewnętrznej do silnika.
Tak że każdy inną metodę stosuje wg. uznania.
Metoda jaką podał kravter na
odpalonym silniku też jest dobra ale to bym powiedział tak na co dzień, lecz gdy chcesz raz na 2-3 dni to polecał bym obustronne czyszczenie na zgaszonym silniku ;) Oczywiście z maseczką jeśli jestna wyposażeniu :)

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

@kamil chlodnice powinno sie czyscic codziennie ;) dlugo to nie zajmuje a masz pewnosc ze jest czysta i ze silnik nie bedzie sie grzal ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

czyszczenie chłodnicy na odpalonym silniku? chlopaku gosc nie pyta co robisz w grze tylko w rzeczywistości , :)

 

dobrze pisze chlopaku chlodnice najlepiej na odpalonym silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ale wy tu macie problem :o  niby jak

chcecie wyczyścic dokładnie od środka?? no chyba że ktoś zdemontuje wentylator to wtedy mu sie uda, najlepiej zgarnąc z grubsza ręką i dmuchać na odpalonym silniku, jest jeszcze opcja odkurzacza ale czy skuteczna na 100%?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Tomrolnik widzę w galeri że masz bizona o ile twój wyjasni jak czyscisz chłodnice. Rozumiem że chodzi ci o to by czyścić w przeciwnym kierunku ruchu powietrze by nie wpychać kurzu dalej wgłąb chłodnicy tylko go cofnąć Coś jak filtr powietrza . OK ale twoje rozumowanie jest błędne musiał byś do tej operacji Za kazdym razem zdejmować osłonę chłodnicy nie uwierzę ci że jesteś całą w stanie wydmuchać od środka Nie ważne bizon claas czy co kolwiek. Wszyscy tutaj chcą ci uswiadomić że zapalając silnik i dmuchając od zewnątrz jesteś w stanie w krutszym czasie bardziej efektywnie przedmuchać chłodnice nie jedząc przy tym kurzu. Mysle tez ze po przeczytaniu tego posta o ile nie wcześniej czyścisz chłodnice naszym sposobem tylko nie moze ci przejść przez klawiature (chłopaki mieliście racje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

jarciu11 ładna historia tylko mając chociażby odrobine słomy na zewnętrznej stronie chłodnicy od tej od której tylko dmuchacie to tą słomę tylko wpychasz dalej w chłodnicę a wątpię aby przeleciała na drugą strone dlatego należy z oby dwuch stron , od wewnętrznej wiadomo że wszedzie nie dojdziesz ale lepiej tak niz wcale drugiej strony nie tykać . Mysle tez ze po przeczytaniu tego posta o ile nie wcześniej czyścisz chłodnice moim  sposobem tylko nie moze ci przejść przez klawiature (chłopaki nie mieliście racji)

PS. bizon jest mój a jak czyszcze ? tak jak napisałem z obydwu stron 

Edytowano przez tomrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj