radekz200

żyto populacyjne

Polecane posty

radekz200    6699

Witam :) chciałbym w tym roku kupić żyto populacyjne z centrali, tylko zastanawia mnie fakt że norma wysiewu to 90 kg, siał ktoś z was takie żyto nie było za rzadko? jaką wybrać odmianę na słabsze gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

dankowskie rubin polecam, nowa odmiana. ja wysiewalem na 6kl 130kg na ha. bylo troche rzadsze od zlotego sianego cos ok 200kg/ha. ale za to klosy piekne i duzo lepiej wypelnione pomimo suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Rubin i Amber siałem około 140 kg/ha. Nie wiem czy to dużo ale norma 90 rok wcześniej słabo wyszło. Plon jaki mi teraz wyszedł to około 4.5 tony/ha. Ziemia 3 i 4. Ale dodam że nie siałem dużo nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

140zł/100kg czyli około 200zł/ha

Ktoś by spojrzał że drogo wychodzi, ale spróbujmy to ogarnąć. Swój materiał trzeba zasiać trochę gęściej ze względu na możliwości kiełkowania, zatem jakieś 160 kg po 50 zł = 80zł, dodatkowo koszt zaprawy około 30 zł tak szacuje choć nie znam cen. Czyli mamy już 110zł, dochodzi jeszcze dopłata po obniżce 80 zł/ha. Wynik jest 190zł. Moim zdaniem lesze zboże parametrami do siewu pozwoli na lepszy plon co w konsekwencji przekłada się na zysk, Jeżeli się pomyliłem to proszę o poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FredL    0

w tym roku kupiłem Dańkowskie opal wosiałem 80kg/h ViVI klasa ziemi siew był w terminie wschody bardzo równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

zależy na jakiej klasy ziemi. Ja siałem dopiero wczoraj, 3 i 4 ziemia. Zawsze sieje około 1 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FredL    0

źasiałem na łubinie więc zastosuje nawożenie wcześną wiosną a co do terminu siewu to jakiś czas temu zasiłem żyto w połowie listopada słoma bła bordzo krótka a ilość ziarna nie była dużo mniejsza od sianego w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699

u mnie na wiosce taki stary kawaler dopiero wozi obornik pod żyto :) sieje zawsze pod koniec października :) a w tym roku miał najlepszy plon w całej wiosce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Witam, siejac dziś żyto dankowskie Amber 110kg/ha przedstawił mi się siewnik na 150kg/ha i zasialem hektar pola w takiej dawce. Pytanie brzmi co zrobić jeżeli będzie gęste to przebronowac na wiosnę?
Plus zastosowane 220kg polifoski 7 na 5 klasie ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Po bronowaniu to się będzie tylko lepiej krzewić. Nic z nim nie robić, na wiosnę Modus + CCC i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj