kemotke

Który heder do Bizona nowy czy stary typ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kemotke    1

Tak jak w temacie chciałem zapytać o opinie użytkowników którzy mieli porównanie starego typu hederu (lubelskiego) z nowym typem. chciał bym wiedzieć który waszym zdaniem jest lepszy, chodzi mi o kształt podłogi który lepiej równomierniej zbiera zborze, ma mocniejszą budowe, ogółem proszę o porównanie. 

Post piszę ponieważ przez drobną kolizję jestem zmuszony wymienić podajnik pochyły oraz heder więc wolał bym kupić ten lepszy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

zdania są podzielone ci co koszą nowym typem rekordoskim to zachwalają w poległym zbożu Lubelski niestety lubelskie chedery są pogięte zawsze na środku i mają wady w napędzie nie kombinuj kupuj taki jaki masz bo mocowania są inne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

ja mam do wymiany z mocowaniami więc to nic nie zmienia, chciał bym usłyszeć zdanie osoby która ma porównanie ;)


mam  właściwie miałem lubelski bo reasumując został doszczętnie zniszczony, właśnie chodzi mi o to czy np w nowym typie zborze mniej lub bardziej osiada na ślimaku, mniej się rwie, czy może różnica jest nieodczuwalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

w nowym typie masz troszkę dalej od kosy a ślimaka różnica jest w pasach i przy ramie mocowanie na nowy typ są większe uszy przy ramie kombajnu i pas potrójny do napędu pochyłego czyli zmiana koła pasowego na odrzutniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

A ciut dłuższy stol polepsza odczuwalnie pobieranie zboża? Czy to różnica nie odczuwalna przy koszeniu?
Jedno ucho mam i tak do wymiany, a i kolo napędu podajnika zostalo uszkodzone to tylko wymiana kola na odrzutniku praktycznie plus nowe pasy ale tego nie liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wjechales w sciane czy jak?

ja mam 2 hedery starego typu, w jednym sa z tego co pamietam wywalo sanki pod hederem, dzieki czemu bagnety ida kilka cm nad ziemia i mozna zbierac pszenice praktycznie bez pomocy nagarniacza, tak samo jak i groch :D jest idealnie prosty bo inaczej bym grochu ie wymlocil mimo ze kilkanascie lat juz ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

to az tak ostro wywalil ze wyrwalo heder? ja kiedys plot przesunalem hederem i sie tylko listwa nagarniacza wgiela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

Rama hedera przegieta względem konca ok 50cm ... Podajnik przekoszony i mocowania, aż dupe kombajnu przestawilo na środek drogi
No heder jest calkowicie przejebany, a nawet waly napędowe i ślimak, os nagarniacza wygląda na dobrą tylko i prawa ścianka, kolo napędu podajnika zerwalo no masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie ma reguły.Ja mam rekordowski a sąsiad ma zwykły i tak samo działają.Rekordowski mocniejsza konstrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Miałem taki i taki .Tak jak wyżej napisano,rekordowski mocniejszy,podajnik pochyły, tez w tym nowszym sztywniejszy,roznicy w czasie koszenia raczej niema.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

A no i dziękuję ;) czyli taki jaki znajdę w dobrym stanie taki kupię. Mam jeszcze pytanie o os odrzutnika czy na nowego typu kolko idzie tej samej długości? Bo coś czuję że może być trochę dłuższa nie wspominając o kole silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Odgrzewam temat...
Mam do wyprostowane swój heder (stary typ). Na pierwszy rzut oka roboty sporo, ale znalazłem okazyjnie w bardzo dobrym stanie technicznym nowy typ hedera. I tu pojawia się moje pytanie czy bez większych przeróbek da się ten heder podczepic do mojego kombajnu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radzio550
      Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]
    • Przez Pavko
      Witam.
      Mam problem z kombajnem Deutz Fahr 3540.
      Otóż nie działa heder.. Nie działają motowidła a ni nic.
    • Przez krzysiek1979
      Panowie przerabiam naped kosy w D 3000 na system bizonowski .Mam wszystkie nowe czesci calego targanca ,ale nie wiem jaka jest grubosc ramy (tej dlugiej belki ,podstawy targanca ) w bizonie .I nie wiem ile cm musi byc odsuniety targaniec (sworzen ze sciskami i 4 srubami od boku hedera .Bylbym bardzo wdzieczny jak ktos by zmierzyl ile ma cm ta belka od scisku do boku hedera .
    • Przez same110
      Witam

      Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

    • Przez mikolaj90
      Witam. Koledzy zmieniłem heder z 6,10 na 5,10 i musiałem wykręcić środkowy siłownik aby móc podpiąć heder no i tu ukazał się problem bo przy opuszczaniu  strasznie trzepie. Jest jakaś opcja aby to wyeliminować ?? Może być to wina akumulatora hydraulicznego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj