Skocz do zawartości
adas1999

Przeróbka kultywatora na agregat ścierniskowy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adas1999    2

Witam chciałbym przerobić swój kultywator na ścierniskowy,i oto moje pytanie mam kultywator 1.8m i z przodu nie mam zębów i w to miejsce chciałbym zastosować 4 gęsiostopki o rozmiarze 30cm żeby zerwało część ścierniska czy polecacie inne gęsiostopki o jakich wymiarach żeby ładnie to zerwało? Oczywiście w środkowej belce zębów by nie było aby się nie zapychało tylko z tyłu cztery normalne zęby. Proszę o szybką odpowiedz

grzesiek88    68

też myślałem o takiej przeróbce. tylko pytanie czy rama wytrzyma te gęsiostopki 30 cm? może lepiej byłoby założyć mniejsze i jedną więcej. osobiście myślałem żeby założyć też rząd tależy ze starej małej talerzówki i na tył wał rurkowy tylko odeszłem od tego pomysłu bo już lepiej wtedy zostawić ten kultywator w spokoju i przez zimę uspawać coś typowo ścierniskowego od podstaw :rolleyes:

Tomi3312    131

Kolega ma racje. Mniejsze gęsiostopki i można jedną czy tam 2 więcej dołożyć. ;) Na drugiel belce możesz zostawić te zęby, jak gęsiostopki zrobią robotę to nie powinno się zapychać, a co za tym idzie efekt pracy będzie lepszy. ;) A na sam tył możesz skonstruować jakiś wał rurowy i agregat jak trzeba. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

robert1004t    25

Zobacz sobie kolego w mojej galeri, ja ze starego kultywatora zrobilem kultywator scierniskowy. zostawilem 3 rzedy gesiostopek, tylko zwiekszylem rozstaw miedzy nimi aby sie nie zapychalo. gesiostopki zalozylem polskie- pasuja do lap polskich kultywatorow. podcinaja i mieszaja glebe na calej szerokosci. jedynie na kamieniach lapy sie urywaja, a na glebie bez kamieni po deszczu pracujac na ok 5-8 cm jest fajny efekt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się