adam89k

Pszenżyto wydajność w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysiek3110    167

gorzej jak w tam roku, z ok 60ar ponad połowa d -44 z nastawkami. ale w okolicy kazdy na pszenzyto narzeka poważnie zastanawiam sie nad żytem

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    596

Maestozo 7,3 t/ha, gęstość 730 kg/m3

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

rudi0018    2

Borowo - 4-4,5 t/ha, niestety w tym roku słabiutko, w poprzednich latach sypało najlepiej, gleba klasy 5.
Witon - 6 t/ha - plony jak najbardziej w porządku, gleba klasy 5-6

Z Fredro zrezygnowaliśmy w tym roku, ponieważ w tamtym szału nie było, ale widzę, że w tym roku najlepiej sypie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
    • Przez rolkam72
      Witam.Jakie stosujecie dokarmianie dolistne w pszenzycie ozimym.Stosowałem do tej pory ekolist zboza i zbytnio efektów szałowych nie było.Ciekawi mnie zastosowac siarczan magnezu .Pszenzyto dostało na start 300kg saletrzaku niedługo 150 saletry się szykuje.Wiem że jest podobny temat ale proszę    o   konkretna rade aby nie wydac nie wiadomo ile kasy a efekty byly mizerne 
    • Przez Mc3
      Witam, kiedy wysiewac 2 dawkę aoztu(saletrzak) na przenzyto?  1 dawka wysiana 11 marca. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.