nikt933

Deutz Fahr Agrotron 6.30-Jakie oleje kupić ?

Polecane posty

nikt933    3

Mam zamiar pozmieniac wszystkie oleje w moim ciagniku. Czy ktos moze mi powiedziec jakiej firmy mam kupic? Kolega zaproponawał mi do silnika: Mobil Delvac HP 15W/40, a do skrzyni Agrol- U.
Czekam na inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wg. zaleceń producenta co do jakości oleji, do silnika proponowałbym turdus a do skrzyni agrol stou. Agrol U nie spełnia tych norm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na pierwszą wymiane mam olej firmowany przez JD :huh: Później będe lał do silnika turdus i agrol stou do skrzyni.

 

Tabelka z zalecanymi jakościami olei:

instr121ht7.jpg

 

Jeśli ktoś niedowidzi mogę podać dokładne oznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

Czyli bez żadnych wątpliwości mogę do mojego Agrotrona 6.30 z 1996r lać TURDUS'a?? Nie będzie żadnych komplikacji??

A jak już jesteśmy przy wymianie oleju, to ile w tego mojego deutza wchodzi litrów oleju (chodzi mi oczywiście o silnik)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oczywiście, że możesz lać turdusa ;) Jakiej pojemności masz silnik 7,2L ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

wg. instrukcji 18,5 razem z filtrem ale ojciec coś mówił, że weszło 20 do pełnego stanu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

orginalne filtry do silnika DF nie sa drogie nie wiem czy opłaca sie stosowac zamienniki. tak dumałem nad zamiennikami jak wymieniałem powietrza skrzyni hydrauliki i kabiny ale tylko filtr hydrauliki który kosztował 140 netto znalazłem zamiennik Mana za 90zł netto znowu jesli chodzi o filtr skrzyni który kosztował mnie ok 230zł netto to zamiennik zaproponowano mi Schupa za 450 zł smiac mi sie z tego chciało:) za filtry kabiny dałem po 170zł brutto za sztuke orginalne bo zamienników nikt nie robi bynajmniej nie zanlazłem. na dwóch filtrach powietrza róznica miedzy filtrami Mana a orginalnymi Deutza wynosiła 20 zł nie opłacało mi sie gnac 45km zeby je kupic B) jesli chodzi o zamienniki filtra oleju silnika to mój miał założonego Mana ale nie pamietam symbolu juz wywaliłem filtr dobre tez sa filtry Fleetguard. ale zawsze mozesz załozyc polskiego filtrona tez da rade


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kabinowe robi też man z tego co pamiętam i można kupic w agromie po 110zł, powietrza (zewnętrzny i wewnętrzny) filtrona kupiłem w intercars o ile dobrze pamiętam za 200zł, ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

W GRENE zaproponowali mi do mojego Deutz'a filtr paliwa DONALDSON P553004. Będzie on lepszy od polskich? A jakie oznaczenia ma oryginalny filtr do mojego DF, bo mój od razu miał założony zamienniki Filtrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Jaki masz silnik BF6M1013? 7,1 l poj?ja jade na orginalnych nr filtru paliwa do agrotrona 165 mk3 z 2000 roku 01180597 filtr oleju 01174421. prawdopodobnie masz takie same filtry bo np K100 ma taki sam paliwowy. róznica polega tylko na tym ze K100 ma 4 cyl a nie 6 B)

Arek@ za dwa dałes 200zł???


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

Panowie wydaje mi sie że jeśli zmiane filtrów i oleju robi się co kilkaset mtg. to warto kupować orginalne części bo z zamiennikami różnie bywa ,ale to jest moje prywatne zdanie :D Każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcyran    0

Panowie,

     trochę odświeżę temat, chciałbym wymienić olej hydrauliczno-przekładniowy w swoim DF Agrotron 6.20 s TT z 96 r., i mam kilka podstawowych pytań, na które szukam odpowiedzi, tzn. jaki olej mam wlać i ile litrów tam wchodzi, oraz jakie filtry zamówić. Ewentualnie jakiego sprzedawcę polecacie ?

z tego co sprawdzałem po internetach filtr oleju który jest widoczny na zdjęciu kosztuje ok. 210 zł http://sklep.traktor-serwis.pl/filtr-hydrauliczny-sph-9300 . Myślałem też o zamiennikach tego filtra np. MAN https://www.strefarolnika.pl/pl/p/FILTR-HYDRAULICZNY-W13746-04411047-DEUTZ-AGROTRON/591  lub https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-hydraulicznego-deutz-fahr-04411047-7128091418?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_czesci_do_maszyn&ev_adgr=Części+do+maszyn&gclid=CjwKCAjw2cTmBRAVEiwA8YMgzZhEW1VgZ1WUawXNpaqlhVnj_Xxjd5gOEePtef0Pcre-xvOb74XtdxoCCvQQAvD_BwE 

czy takie mogą być??

Co to jest za drugi filtr położony poniżej w pionie (jak na zdjęciu) czy to jest filtr hydrauliki z wkładem.

Poza tym, w jakim odstępstwie czasu (ile przepracowanych h) należy wymieniać filtry i oleje w ciągniku tak aby było to z optymalizowana praca jak i koszty.

filtr2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mann bardzo dobre filtry robi. Ten niżej to wkład. W skrzyni wymiana oleju co 1200h. Olej dowolny byle by spełniał normę ZF TE-ML 06B. Może być lotos agrol stou plus. Wchodzi coś koło 60-70l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcesz problem to lej byle co wymiana co 1200 mth lub co roku filtry 500 mth olej norma GL4 org DF lub Shell spirax txm nie żaden Lotos Orlen czy inne badziewie


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest twoja opinia ja wyraziłem swoją nie musisz się do tego stosować ale to jest jak z kiełbasą widziałeś kiedyś mięso w zwyczajnej za 9 zł


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcyran    0

Panowie jaki jest nr katalogowy wkładu Filtra Skrzyni Biegów do DF Agrotron 6.20 s TT z 96 r. lub zamiennika, nie mam oznaczeń katalogowych a w Inter Cars nie mają dostępu do katalogów serwisowych maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 14.05.2019 o 09:51, piotrbm_211320 napisał:

to jest twoja opinia ja wyraziłem swoją nie musisz się do tego stosować ale to jest jak z kiełbasą widziałeś kiedyś mięso w zwyczajnej za 9 zł

 

Akurat kiełbasa to złe porównanie. Castrol robi drogie oleje a nie koniecznie najlepszej jakości.

Jak nikogo nie namawiam żeby kupował lotos, tylko piszę, że producent skrzyni przebadał ten olej w swoim laboratorium i zarekomendował go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez hubertg7
      Witam! Ciągnik Agrotron 150 2008r. nie pracował dwa dni, dzisiaj go odpaliłem i wyskoczył kod błędu 90, oczywiście nie było mowy o jeździe. po wyłączeniu hebla i włączeniu wyskoczył błąd EE. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co zrobić? w okolicy nie ma zbyt dobrego serwisu:/
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj