MafiaDG

Pronar 82sa-Dobór rozmiaru opon

Polecane posty

MafiaDG    2

Witam wczoraj pojechałem talerzować i jak wracałem to opona prawa tylna wystrzeliła i mam pytanie jakie opony teraz nowe oby dwie kupić żeby z przednimi stomilami się zgrywały ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Stomil-Olsztyn AN25    380/70 R 24    radailne . Przepraszam że tak długo ale żniwa u mnie jeszcze trwają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mitasy swojego czasu były dobre potem coś się zepsuły. Osobiście bym ich nie kupował. 

Rk to promień czyli odległość od osi koła do jego zewnętrznej średnicy.  Promień razy 2 to średnica koła mierzona od zewnątrz do zewnątrz przej jego oś.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Wujek w tym roku do c 385 kupił mitasy i jest zadowolony a bierznik w tych oponach bogaty i ciągnie jak głupi . A mógłbyś mi jakieś mitasy polecic jakiś konkretny typ a i jakbym brał innej firmy jak voltyre/stomil (bo ich chyba już nie robią?) /Taurus to na co patrzeć co musi być waże żeby się zgrywały z przodem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam kilku znajomych którzy mitasy kupili i nie zdarli a popękały na bokach w okolicach klocków.

Za bardzo nie ma na co patrzyć poza rozmiarem. Szwagier ubrał zetora w Taurus Point i na razie chwali. 

Maja wąskie klocki i są bardzo "płaskie" a nie wybulone jak rowerowa opona. Do pola super na asfalcie szybciej się zedrą niż np. ruski odpowiednik które mają większą powierzchnie klocków. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

To jak to jest w moim przypadku jak na przodzie mam stomile 380/70 R 24 to z tyłu będą pasować Taurusy 18.4 R 34 460/85 R 34 ? CO OZNACZA TO 460/85 ? BO 460 TO SZEROKOŚĆ A TO 85 ?  BĘDĄ PASOWAĆ DO STOMILI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

18,4R34 a 460/85R34 to ta sama opona tyle że rozmiar podany w calach lub milimetrach. Nie wiesz jakie masz opony teraz? Załóż takie same i nie zakładaj kolejnych tematów z idiotycznymi pytaniami. Szczególnie mając już na wszystkie odpowiedz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Chłopie weź się nie denerwuj ja się chce upewnić czy 460/70 takie jakie mam  czy na ich miejsce będą pasować 460/85 ???????? Czy jak mam 380/70  z przodu to czy na tyle też musi byc 460/70  ????? czy mogą być 460/85  ??? Wole 10 razy zapytać niż wywalić 6 tysięcy na opony ktore nie będą pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak się nie denerwować? Jeśli masz teraz 460/70R34 z tyłu to takie opony w ogóle w tym ciągniku nie występują. 

18/4R34 a 460/85R34 to ta sama opona i do twojej stomilki z przodu możesz założyć taurusa 18,4R34.

A nawiasem mówiąc to tolerancja różnic pomiędzy przodem a tyłem jest około 5% i wcale się nie zdziwię jeśli z powodzeniem założysz oponę każdej innej firmy o tym rozmiarze. Od biedy możesz się dowiedzieć jaki mają promień i tym się sugerować. A w twoim przypadku powinieneś się poruszać pomiędzy 781 a 801 cm. 

Sam więc zauważysz że ta tabelka to bzdura skoro do twoich opon z przodu pasują opony mieszczące się w tym wymiarze ale nie wszystkie. Dla czego? to chyba tylko pronarowcy wiedzą. tak że niczym się nie przejmuj i po prostu kup 18,4r34, 460/70R34 lub szerszy odpowiednik  520/70R34. Sama firmą bym się nie sugerował w ogóle. Kupił takiej jaka uznam za dobrą lub mającą rozsądną cenę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Przepraszam że Ci tyle nerwów zszarpałem  :( Dzięki za rady bo dobrze gadasz a jakie opony polecasz jakiej marki ? a jakie twoj mtz nosi lacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja swojego kupiłem 4,5 roku temu na Belschina F-11 bardzo wiekowe patrząc na twardość gumy i zdarte w około 50%.

Już kwalifikują się do wymiany w przyszłym roku na pewno polecą. Na aukcjach piszą że mocne i tu muszę im przyznać racje mimo że moje stare.

Jako że dużo jeżdżę po drogach nie będę inwestował w nie wiadomo jaka firmą. Raczej kupie ruskie opony. Mają szerokie klocki dobrze znoszą jazdę po drogach.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Ja to mam do transportu większy ciagnik Fendt 312 vario TMS bo mam tandemową przyczepę 14 t  dużo wygodniejszy . A jakbyś miał jednak wybrać inne opony jak ruskie to jakie miałbyś brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Taurus point. Jeśli ciągnik do pracy w polu to chyba jedne z najlepszych.

Sa prawie płaskie i mają wąskie klocki które BARDZO łatwo wbijają się w grunt. Bardzo ładne opony.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TorukMakto    0

Panowie nie znalazłem innego tematu wiec pytam tu.Mam Pronara 82SA z 2004 roku I Belarusa, W Mtz jak sie przekreci stacyjke i nie ma cisnienia oleju, to jest jakis brzeczyk, co piszczy.Pronar niby to samo, ale kupiony byl uzywany i tam po przekreceniu kluczyka jest cicho.Jak jest w tych Pronarach, montowali ten brzeczyk czy nie, moze u mnie jest spalony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
    • Przez kaczmi
      Witam, Piszę nowy temat bo tamtego nikt już nie otwiera a sprawa robi się pilna czasu coraz mniej a mianowicie zostały dwie przyczepy do wyboru... Metaltech DHB 14 czy Pronar T680H posiada ktoś takie przyczepy, jakieś opinię? Bardzo interesuje mnie jak się te burty hydrauliczne sprawują?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez ReV
      Witam, 
      Ciągnik stał 3 miesiące i podczas próby uruchomienia słychać tylko uderzenia w elektrowłącznik.
      Co zrobiłem dalej: kupiłem nowy rozrusznik z elektrowłącznikiem (nowy) i dalej nie zapala.
      Słyszałem że może być to wina przetwornika z 24V na 12V. Kupiłem nowy i dalej nie zapala. 
      Słyszałem tez że może być to wina jednego akumulatora, kupiłem 2 nowe i dalej jest problem.
      Przekaźniki też są 2 nowe.
      Słyszałem że coś może być nie tak z masą, jednak nie mam siły walczyć.
       
      Czy ktoś ma jakieś wskazówki/pomysły? 
    • Przez MafiaMałopolska
      Witam
      Mam pytanie dotyczące zmian opon w ursusie 1614
      Chciałbym założyć opony 650/65r38 tylko problem w tym że nie wiem czy wejdą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj