1q2w3e4r

Welger AP12K - dziwne zachowanie sznurka i inne pytania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MateuszTeam    3
Napisano (edytowany)

vamos45 . A mam jeszcze taką sprawę, dlaczego z jednej strony wiąże mi fajnie a z drugiej strony skraju kostki nie wiele brakuje aby sie rozwiązała czy przyczyną może byc nie równo ustawiony ścisk? albo brak napinacza z jednej strony?

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Sprawe mam.. Wszystko chodzi jak nalezy tylko czasami mi 2 kostki przepusci na 30 arów, tzn nie ze nie zwiaze tylko sznurek jest przerwany ale za***iscie postrzępiony... i jak kostka jest cala to widac ze go gdzies strzepi co moze byc przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Przyczyn,może być wiele dokładna obserwacja aparatów wiążących i miejsc którymi podażą sznurek może pomóc znalesc problem.Czasem potrafią sie zebrac strzępy sznurka na aparacie i omyli co jakiś czas kostkę.Pomóc może delikatne poluzowanie ścisku sznurka na którymś na aparacie,a i od razu naostrz sobie nożyki przy aparatach aby sznurek nie był przez nie szarpany ;)

Edytowano przez vamos45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

nożyki na ostrzyłem, widzialem tylko ze gdy sznurek wychodzi z iglicy do aparatu, na koncu iglicy jest wyrobiony rowek i sa takie jakby ząbki.. tylko nie widac czy to tutaj bo dopiero gdy kostka wyjdzie to widac postrzępiony sznurek.. a co do ścisku to poluzować tymi bliżej aparatów śrubami tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czy po drodze sznurka ze szpuli masz napinacz sznurka? W formie dwóch zaciśniętych po przez sprężynę blaszek? Bąć coś na podobę?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

tak, mam takie blaszki ktore dociskają sprezynki, ale je juz poluzowałem dosyc, tylko ze zalozylem twarde sprezyny.. i zauwazylem ze po pewnym czasie pracy na blaszce jest bialy osad ze sznurka.. i dodatkowe napinacze przez ktore sznurek przechodzi :)

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie są wytarte pod spodem? Miałem kiedyś za czasów gdy posiadałem prasę kostkującą że tak się działo jak piszesz. Przyczyną było wydarcie się tych blaszek prze co dociskałem z większą siłą ta sprężynkę co nie przynosiło skutku. Dopiero po wyspawaniu i wyszlifowaniu  igieł które były poddarte problem znikną.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

igieł, czyli chodzi ci o iglice? bo one na koncu jak sznurek wychodzi tez sa wytarte maja az rowek taki.. a blaszki sa tez wytarte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak chodzi mi o iglice. Blaszki jak masz wytarte też wyspawaj tak jak iglice następnie wszystko zeszlifować do gładkiego i problem zniknie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

wielkie dzieki, ja tak przypuszczalem ale jakos nie chcialem sobie uwierzyc ze to wina tego.. a bylem patrzec to zauwazylem ze blaszki ma juz zeszlifowane :) przed sezonem to robilem widocznie ;] zostaly teraz iglice, ciezko tam bedzie ale damy rade ;p wielkie dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Tez mam problem z jednym aparatem, co dziesiata belke przepusci, wyglada to jakby jeden koniec sznurka wysunal sie z peka. Jak troche poluzowalem scisk belek to moze rzadziej, jak zwieksze docisk sznurka to sie przerwywa znowu. W tym roku mam troche cienszy sznurek bo 2000, wczesniej 2600 czy to moze byc problemem i cos trzeba przestawic? Ale dla drugiego aparatu to nie zrobiło roznicy, gdzie szukac winnego?

Jeszcze z innej beczki, noze sznurka na obu trzymakach sa w innej pozycji, jeden jakby obok a drugi pod, jqk jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Ma ktos moze licznik kostek w welger ap 12 ?? jak tak to prosilbym zdjecie jak jest przymocowany bo kupilem licznik uniwersalny, bo u mnie jest taki slad jak na zdjeciu nizej byc moze poprzedni wlasciciel mial tutaj licznik.

 

post-167325-0-11103000-1468397262_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1q2w3e4r    1

Tak, tam powinien być licznik, u mnie też tak samo nie ma. Ciężko znaleźć lepsze zdjęcie:
post-155167-0-45272500-1468597827_thumb.png

Edytowano przez 1q2w3e4r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1q2w3e4r    1

ten licznik w ap 12 k nie ma sprężynki. To białe z boku licznika co widać na tym zdjęciu to plastikowa rureczka, gdy uruchamiało się wiązanie to to ramię z boku przyciskało na końcu tą rureczkę i licznik przeskakiwał o jeden. Tak to działało u znajomego gdy miał tą prasę jeszcze. Jak znajdę gdzieś lepsze zdjęcie z tym licznikiem to wstawię tutaj.

 

 

Edit:
Ta blaszka nr 2 gdzie zaznaczyłem ma uderzać w ten wystający dzyndzel nr 1 i wtedy nalicza.
post-155167-0-15116700-1468661298_thumb.jpg

 

 

@flakns Musisz dodać zdjęcia, które przedstawiają problem bo z tekstu słabo coś wywnioskować.

Edytowano przez 1q2w3e4r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Mam u siebie identyczny licznik i jest dokladnie tak jak kolega opisal. Jest jakis szybki sposob na wyzerowanie licznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1q2w3e4r    1

Żeby wyzerować licznik włóż cieńszy płaski śrubokręt z lewej strony licznika i kręć nim w lewo aż wszędzie będzie 0. 

Edytowano przez 1q2w3e4r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Wrzucam zdjecia dwoch roznych nozy sznurka
Pierwszy przykrecany od dolu
post-144277-0-93220300-1468777930_thumb.jpg
post-144277-0-82966600-1468777970_thumb.jpg

Oraz na drugim aparacie przykrecany z boku
post-144277-0-04018800-1468778119_thumb.jpg
post-144277-0-84401000-1468778180_thumb.jpg

Pierwszy bardziej skomplikowany, powyginany a drugi najprostszy. Jakie macie u siebie?

Mam nadzieje ze zdjecia sa w miare widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

a wiec tak do zerowania, to chyba musisz czym złapac w tej niby tulejce i obracać.. a co do nozy u mnie obydwa sa tak samo jak na 2 zdjeciu w dół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1q2w3e4r    1

Z tego co wiem oryginalnie był do tego kluczyk ale jeśli go nie ma to można zrobić inaczej i za kluczyk robi śrubokręt: weź płaski wąski (3mm) śrubokręt, włóż go do tej tulejki i obracaj nim w lewą stronę wtedy te cyferki będą się cofać aż przez cały rząd będą jednakowe, zatrzymujesz się gdy przez cały rząd będą zera.

U mnie oba nożyki są te wygięte i przykręcane od dołu. 

Edytowano przez 1q2w3e4r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj