1q2w3e4r

Welger AP12K - dziwne zachowanie sznurka i inne pytania

Polecane posty

1q2w3e4r    1

Witam

 

Od razu napiszę, że ja tej prasy wcześniej nie użytkowałem. Na pewno była już naprawiana i rozbierany był wałek z aparatami. Może jest zrobiony jakiś błąd w składaniu.

 

1. Dziwnie zachowuje się sznurek i według mnie nie powinien tak skakać ponieważ czasami łapie za kalamitkę. Tutaj filmik, który pokazuje problem: https://www.youtube.com/watch?v=hYURapRVbcg

Z tego co wiem to na innych prasach są po bokach tzw. tarki żeby podczas ubijania słoma się nie wracała i chyba to jest przyczyną? W tej prasie ich nie ma, nie ma też otworów na ich montaż więc tak jakby ich oryginalnie nie było. Może trzeba je jednak zamontować żeby problem znikł? Też tak macie w tym modelu?

 

2. Na końcu filmu z pkt1, na lewym aparacie jeden koniec sznurka uciekł z supła na palcu co spowodowało, że sznurek nie schodził z palca dlatego został ręcznie ściągnięty bo zawiązało by na nim kolejny supeł. Przyczyną jest chyba ten skaczący sznurek ale nie jestem pewny.

 

3. Czasami jest tak, że na lewym aparacie supeł na palcu robi bardzo wysoko (może mieć to wpływ ten skaczący sznurek) co powoduje, że na prawym palcu już go nie ma, a na lewym ciężko schodzi i dopiero kończy go zaciągać.

 

4. Czy supeł robi dobrze? Czy te ucięte końce nie powinny być równo? Też tak u Was jest w tym modelu?

post-155167-0-95255400-1438910697_thumb.jpgpost-155167-0-54119400-1438910717_thumb.jpgpost-155167-0-21928100-1438910741_thumb.jpgpost-155167-0-47035200-1438910770_thumb.jpg

 

5. Czasami się zdarza, że sznurek przeskoczy ze swojego miejsca (oznaczenie nr. 2 na zdjęciu) wtedy zawsze przepuszcza bo nie ma jednego końca sznurka w suple. Może mieć to związek z pkt1.

post-155167-0-04296000-1438910662_thumb.jpg

 

6. Czy u Was też jest tak brudno na stole? Przed wyjechaniem w pole było wszystko wyczyszczone, bardzo szybko się zbiera tutaj słoma i kurz. Co powoduje, że kurz miesza się ze smarem i bardzo niekorzystnie wpływa na nasmarowane tryby. Też tak macie? nie powinno być jakiegoś zabezpieczenia przed tym, którego tutaj nie ma? Przez to w suple zdarza się czasami kawałek słomy.

 

7. Jaki używacie sznurek do tej prasy?

 

8. Będę wdzięczny gdyby ktoś nagrał filmik z pracy aparatów w swojej sprawnej prasie ap12k.

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez 1q2w3e4r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

1.U mnie sznurek tez delikatnie skacze ale nie aż tak jak u Ciebie.

4.Supeł robi dobrze,lecz końce powinny być ucięte mniej więcej równo.

   Tak jest u mnie   http://pokazywarka.pl/spz8nf/

5.http://pokazywarka.pl/c1o973/  1)Ten haczyk w którym prowadzi się sznurek według mnie jest już trochę wytarty

                                                    2)Czy masz taka sprężynkę co trzyma sznurek?Ta sprężynka podtrzymuje sznurek aby nie przeskakiwał.

6.Również u mnie dość szybko zbiera się kurz i słoma ale to raczej nie wpływa na prawidłowe działanie aparatów.Ta górna klapa chroni tylko aparaty przed deszczem ;)

 

7.Moja welger pracuje na sznurku Chemitex TEX-2000 choć zdarzało się ze kupywalo się inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Można dokupić takie napinacze, ja bedę własnie kupował bo też nie mam..http://olx.pl/oferta/napinacz-sprezynowy-sznurka-lamany-welger-ap12-k-120-15-ap40-41-CID757-IDavd8p.html#1d0abf304e

a co do tego sznurka to spróbuj naciągnąc spręzyny na skrzynkach co wychodzi sznurek :)

 

A ja mam inny problem, mam luzy na kołach zębatych i musze dorobić takie, a czy ten dzwiek taki metaliczny, co go slychac on powinnien byc? i drugim problem u mnie jest wytarte ząbki od regulacji wielkości kostek, czy mozna ten mechanizm regulacji gdzieś dokupić?

 

Z góry dzieki.

Pozdrawiam MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Moja welger posiada takie napinacze w originale.

 

U nas podczas pracy tez słychać taki metaliczny dźwięk wywodzący się z kół zębatych pracuje już tak przez 19 lat ;)

 

Sa aż tak wytarte,ze nie można ustawić wielkości kostek?Jak coś to podeśle ci zdjęcia mojego mechanizmu.

Dokupić można ale raczej używany prędzej dostaniesz,szukaj tez w podobnych modelach do AP12.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

To znaczy można ustawić, bo ustawialismy ale wychodzą jednak rozne kostki ;]A własnie zeby zmiejszyc to muszę srube wkręcic zeby to poszlo do góry? Sprobuje to jescze wyciągnąć i wyczyścic. Fajnie jak bys wyslal zdjecie i jeszcze jakbys mogl mi podpisac ktorą śrube na aparatach dokręcic bo z jednej strony raz na jakis czas przepuści mi kostke.. Moja ma 1 taki napinacz ale pogiety do tylu i sie po ziemi prawie ciagnie :D A co do kół to musze cos zrobic bo, recznie rusze młotem to widac eweidentnie ze jest luz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

ok czekam. A własnie zeby zmiejszyc kostkę to muszę srube wkręcic do góry tak?

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

http://pokazywarka.pl/eu4or1/ odkręcając żółte pokrętło(tak jak zwykły gwint) powodujesz zmniejszenie kostek

http://pokazywarka.pl/p39gk4/

http://pokazywarka.pl/rfiug5/ winą wcale nie musi być złe ustawienie aparatu to można ocenić przede wszystkim po zawiązanym sznurku

                                              u naszym przypadku winą była taka sprężynka która utrzymywała sznurek(jest to widoczne na tym zdjęciu) przez to co jakiś czas sznurek nie znaj,się w odpowiednim miejscu i przepuszczała.Sprawdź sobie stan rolek na aparatach.Napinacze sznurka postaraj sobie ogarnąć.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

1. napewno odkręcając? :D bo ja myślalem ze jak wkręcę ją czyli pójdzie do góry ten ogranicznik to wtedy bedzie mniejsza kostka :D bo gdy mechanizm chodzi to bedzie mial mniej ząbków i szybciej spadnie i zacznie wiązać :D

2.No własnie a gdzie tą spręzynke masz bo z jednej strony mam na górze a z drugiej pod spodem :D

3. tak napinacze kupie napewno :)

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamM83    6
vamos45, dzięki, muszę coś takiego zrobić bo podczas prasowania słomy sznurek się cofa i wiadome są tego efekty.

Masz może jakieś modyfikację podbieracza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Jak bedzie czas to na nastepny sezon zamontujemy takie kolo dogarniające bo wiadomo pokosy po Bizonie są szersze niż po Consulu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

1. Dzięki, czyli dobrze robiliśmy gdy ogranicznik idzie do góry kostki sie zmniejszają :)

2. a u mnie chyba spręzynki są pod spodem.

3. Ale chyba wchodzą po bizonie tak na styk ?

4. Sznurek na zime zabieracie z prasy? bo u mnie stoi pod  wiatą i jest przykryta i wlasnie nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Pokosy po żytniej słomie wchodzą tak na styk ale jesli pokosy naruszy wiatr to przydało by się kolo dogarniajace.

 

Nie zabieramy sznurka z prasy wydmuchujemy resztki słomy,smarujemy i stawiamy w stodole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Pokosy po żytniej słomie wchodzą tak na styk ale jesli pokosy naruszy wiatr to przydało by się kolo dogarniajace.

 

Nie zabieramy sznurka z prasy wydmuchujemy resztki słomy,smarujemy i stawiamy w stodole.

 

ty masz te napinacze sznurka łamane tak? bo nie wiem jakie zakupic czy lamane czy proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

W naszej znajdują się łamane napinacze.

 

A mam jeszcze pytanie do tych napinaczy przy aparatach..  bo u mnie to tak wygląda.. mam po 2 druty.

 

Na 1 zdjęciu mam ten napinacz jeden pod spodem drugiego koniec wychodzi na góre.

a na 2 zdjeciu czyli z drugiej strony obydwa są pod spodem.

Czy to tak ma byc? bo z tej strony co sa obydwa pod spodem to przepuszcza raz na jakis czas..

post-167325-0-52346600-1450086497_thumb.jpg

post-167325-0-96979800-1450086538_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

U mnie jest po 1 drucie na aparat(takich drugich u nas nigdy nie bylo) sa one w pozycji jak na zdjeciu pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

U mnie jest po 1 drucie na aparat(takich drugich u nas nigdy nie bylo) sa one w pozycji jak na zdjeciu pierwszym.

 

aha po 1 ale takie jakie zaznaczyłem tak? akurat on nie jest chyba dobrze bo jest na gorze tego ząbka.

post-167325-0-99724800-1450131734_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Tak po jednym jaki zaznaczyles,ten drut u nas przylega do tego ząbka jest tak delikatnie skierowany ku dolowi ale nie wchodzi tak daleko pod zabek jak na fot.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj