CezaryRoszkowski

Aparat nie odcina siatki Deutz-Fahr MP 130

Polecane posty

witam posiadam prasę DH MP130 i mam z nią problem. Prasa nie ucina siatki, wszystko ładnie chodzi do momentu aż siłownik powinien urwać siatkę, za każdym razem muszę wychodzić i odcinać siatkę nożem. Co to moze być ?

Edytowano przez CezaryRoszkowski

Siłownik pewnie nie dochodzi do zapadki z nożem, zrób próbę na manualu na postoju, tylko żeby się prasa kręciła i puść siatkę i zaobserwujesz efekty. Chyba że siłownik nie pracuje to już inna sprawa, ale najpierw zobacz co się dzieje i daj znać.

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

Maryush    1

Ja mam DH RB 3.20-OC i też ostatnio nie ucina siatki. Mechanizm pracuje, ale po zwolnieniu zapadki noża ten jakby słabo uderza i nie dobija do stalnicy. Stalnicę przesunąłem już maksymalnie do przodu (do noża), nawet dołożyłem dodatkową listwę pomiędzy nóż u stalnicę ale nic to nie dało. Kiedy nóż jest zwolniony to między niego a stalnicę mogę włożyć czubek noża kuchennego, jest jakieś 1-2mm luzu. No i nie ma charakterystycznego stuku uderzającego noża. Czy tam jest jakaś regulacja, jakaś sprężyna odpowiadajca za gwałtowne uderzenie noża?

Wiadomość z agroFakt.pl

To spróbuj doregulować stolnicę lub nóż, ale wygląda na to że możesz mieć krzywy nóż ale to już musisz sam zweryfikować.

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

To spróbuj doregulować stolnicę lub nóż, ale wygląda na to że możesz mieć krzywy nóż ale to już musisz sam zweryfikować.

W jaki sposób reguluję się nóż i stolnice w tych prasach ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez lexiflexi
      Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...
    • Przez lukas1320
      Mam problem z siatką siatkę ściąga mi do środka na rolce siatki później ładnie pręt rozprowadza a następnie znowu jak idzie w te wałki co ją wciągają to pomiędzy nimi już z powrotem ją zciąga do środka. Co robić? pomocy! Na 160 belek w tym sezonie to może 10 ładnie owiniętych mi wyszło i to dzięki temu że ja owijam a tata na prasie ręcznie rozprowadza siatkę na boki lecz też ciężko to robić bo na 1000 obr/min mam wałek i nawet na małych obrotach ciągnika goni jak głupia.
      prasa widoczna na tym filmie

• Przez tomekciemny
      Siemka,
      Co polecacie z Polskich producentów?
      Pozdrawiam, 
      Tomek
    • Przez viperwlkp
      witam wszystkich. mam pytanie jakiej siatki i jakiej długości używacie w prasach ursus i warfama u. z góry dzięki za odpowiedź

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.