Skocz do zawartości
CezaryRoszkowski

Aparat nie odcina siatki Deutz-Fahr MP 130

Polecane posty

witam posiadam prasę DH MP130 i mam z nią problem. Prasa nie ucina siatki, wszystko ładnie chodzi do momentu aż siłownik powinien urwać siatkę, za każdym razem muszę wychodzić i odcinać siatkę nożem. Co to moze być ?

Edytowano przez CezaryRoszkowski

Siłownik pewnie nie dochodzi do zapadki z nożem, zrób próbę na manualu na postoju, tylko żeby się prasa kręciła i puść siatkę i zaobserwujesz efekty. Chyba że siłownik nie pracuje to już inna sprawa, ale najpierw zobacz co się dzieje i daj znać.

Maryush    0

Ja mam DH RB 3.20-OC i też ostatnio nie ucina siatki. Mechanizm pracuje, ale po zwolnieniu zapadki noża ten jakby słabo uderza i nie dobija do stalnicy. Stalnicę przesunąłem już maksymalnie do przodu (do noża), nawet dołożyłem dodatkową listwę pomiędzy nóż u stalnicę ale nic to nie dało. Kiedy nóż jest zwolniony to między niego a stalnicę mogę włożyć czubek noża kuchennego, jest jakieś 1-2mm luzu. No i nie ma charakterystycznego stuku uderzającego noża. Czy tam jest jakaś regulacja, jakaś sprężyna odpowiadajca za gwałtowne uderzenie noża?

Wiadomość z agroFakt.pl

To spróbuj doregulować stolnicę lub nóż, ale wygląda na to że możesz mieć krzywy nóż ale to już musisz sam zweryfikować.

To spróbuj doregulować stolnicę lub nóż, ale wygląda na to że możesz mieć krzywy nóż ale to już musisz sam zweryfikować.

W jaki sposób reguluję się nóż i stolnice w tych prasach ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin_kost1
      Zastanawiam się co wyjdzie taniej, obwiązywanie sznurkiem czy siatką??? Nie mam pojęcia jak to wychodzi finansowo.
    • Przez Luke16
      Jak co niektórzy wiedzą zakupiłem prasę New Hollanda 648 na początku mechanizm wysuwania siatki działał prawidłowa potem niestety było co raz gorzej aż w pewnym momencie padł całkowicie mianowicie siłownik elektryczny który przestał się wysuwać... Macie na to jakiś patent albo gdzie takowy dokupić chociaż podejrzewam że może być z tym ciężko... Co radzicie?
    • Przez Bartek72511
      Witam Panowie. Mam ktoś może receptę lub wie co jest przyczyną tego że nie raz np pół siatki owinie się na wałku? Owija się na różnych wałkach, raz na tym z przodu, potem z tyłu itd nie ma reguły. Ma ktoś jakąs metode na to ?
    • Przez MarcinPawowski
      Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
      Wychodzą lużne belki
      Siatka na rolce schodzi się do środka
      Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem
    • Przez kuba__7
      Sprzedam prase Claas Rollant 46 w bardzo dobrym stanie, owijanie siatka, centralne smarowanie wiecej informacji w ogloszeniu na olx : http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-claas-rollant-46-CID757-ID8kuHj.html#465a4b2c5c