ManiakUrsus

Jaki wybrać rozsiewacz?

Polecane posty

ManiakUrsus    8
vademecum    25

napewno dwutalerzowy, jest sporo amazonek i rauch, ja mam ten drugi 1300 L i sieję 1614, a pogłuwnie mf 255 zajefajny tylko do mf wypinam sterowanie hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

A jak jakąś używkę to z jakiej firmy? Bo trzeba mi taki żeby miał pojemność do 500 litrów żebym mógł c360 rozsiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

kolego, ja mam kilka maszyn rauch i sentyment do firmy bo maszyny są bezbłędne. Nie polecam małej amazonki lepiej bierz rauch dwutalerzowy zaczynają się chyba od 900 L i nie patrz że duży. Bardzo ważne jest byś nie brał rozsiewacza z podziałem na 2 komory. Bierz nie dzielony bo jak się przechyli t w jednej komorze będzie mniej a w drugiej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

Ja polecam siewnik z Pom Augustów ( producent włoski) nowy to koszt nastu. tyś, ale używka można kupić taniej http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-do-nawozow-nierdzewny-CID757-IDaQuFW.html#1811b81b74. kupisz taki i spokój na wieki wieków,  tylko do c360 musisz założyć przedni balast, jak masz 700 kg bez obciążników z przodu to lekko się kreci ale sypać mnie bez nadstawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

kolego ten do którego dałeś link jest tani iogólnie ok. Tylko mam zastrzeżenia do tależy i tylko z tego powodu odradzam. Ja do mojego rozglądałem się za,talerzami szerszymi bo mam A do 15 m. Powiedzieli mi za nowe około 1 tyś. za sztukę. Także odpuściłem. A ten co kolega pokazuje na linku poniżej jest w porządku i ma dodatkowe talerze. Ja mam trochę większy i z nadstawką 1300 L ale poza tym taki sam. To jest maszyna bardzodobra , a model z linku polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

kolego ten do którego dałeś link jest tani iogólnie ok. Tylko mam zastrzeżenia do tależy i tylko z tego powodu odradzam. Ja do mojego rozglądałem się za,talerzami szerszymi bo mam A do 15 m. Powiedzieli mi za nowe około 1 tyś. za sztukę. Także odpuściłem. A ten co kolega pokazuje na linku poniżej jest w porządku i ma dodatkowe talerze. Ja mam trochę większy i z nadstawką 1300 L ale poza tym taki sam. To jest maszyna bardzodobra , a model z linku polecam

Mi na razie jest potrzebny rozsiewacz aby tylko do 10 metrów rozrzucał a ładowność jest ok bo nie będzie mi zrywać przodu i chodzi mi też o to aby zasuwy były hydraulicznie zamykane. Edytowano przez ManiakUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

ale jak ktoś pogrzebał przy talerzach wysiewających to już nie będzie równo siać.

To też prawda dlatego szukam rozsiewacza aby mi służył kilka lat. Jak obejrzałem filmik z tym rozsiewaczem http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-rauch-mds-61-do-c330-od-rolnika-CID757-IDardeF.html#55c30fd849 to niby ładnie sypie ale to tylko filmik i nie dowiem się czy równo rozsiewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

ManiakUrsus - równość rozsiewu musiałbyś sprawdzić albo zestawem do tego (kilka pojemniczków rozstawianych co pare metrów), albo przyjechać wiosną i zobaczyć pola właściciela :D zapewniam Cie - MDS rozsiewa bardzo równo, ale trzeba go poznać i wypracować se technike :) Ja w C330 mając ścieżki na 21m łopatki ustawiałem wg tabeli wysiewu na 24m, co dawało idealnie równe pokrycie. Musiałem tak robić, bo ciapek nie potrafił podnieść wystarczająco wysoko tego rozsiewacza (bodaj 70cm miało być), więc niższą wysokość kompensowałem ustawieniem łopatek. Zawsze śmiałem sie w duchu z ludzi, którzy ogromnymi ciągnikami jeździli po ścieżkach 18m, a przed żniwami zboże leżało pasami, bo nierówno wysiewali. 

 

Swoją drogą, ciekawe czy ktoś jeszcze w Polsce sieje ciapkiem na 21m :D 

 

Polecam się raz jeszcze, bo rozsiewacz wciąż czeka w garażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

panowie, sprzedalem lejka, wiec do wiosny przydaloby sie znalesc cos nowego, wymagania to 2 talerze, zeby dorzucil mocznik na 15m, no i 800kg zasypu, kwota tak do 5 tys zł, polecacie jakis polski, ktorys konkretnie producent ?, ktory rowno sieje i za 5 lat nie zgnije? Czy lepiej jednak isc w zagraniczne, jak tak to ktore najlepiej rozsiewaja i sa w miare dokladne, czekam na na Wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Uziu ogladales już coś z polskich nowych ?? Interesowales się może Langrenem ?? Lub jakiekolwiek inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

nic jeszcze z nowych polskich nie ogladalem, ale po przeczytanych opiniach bede sie kierowal raczej w strone ladnego uzywanego z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja na wiosne kupilem woprola 600 kosztowal mnie z dostawa ok.5 tys .Sialem na jesien NPK(frakcja kolorowa) na 18m spokojnie dozucal i co mnie super ucieszylo zero nawozu w kabinie i w blotnikach naprawde po wysianiu ponad 3 ton nawozu ciagnik czysty .Mialem lejka to normalnie masakra z tym byla .Jak bedzie sial saletre na wiosne zobaczymy .Sterowanie mam hydr.prawa-lewa strona super sprawa .A jak bedzie z korazja to zobaczymy mysle ze tu duzo zalezy jak kto dba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

i z tego co czytam wlasnie to po czasie rdzewieje i zacina sie ich wymuszony powrot realizowany z tego co tak ogladam to przez sprezyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj