Skocz do zawartości
wariaorek1

hamulce w zetorze i w przyczepie

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

wariaorek1    0

Witam. Dlaczego przyczepa nie hamuje jak jest powietrze w przewodzie i w baniaku? Czy powinien się otworzyć jakiś zawór podczas naciśnięcia padału hamulca ? Czy może być jakaś wina przy ciągniku że nie hamuje przyczepy ? Mam zetora 7211. Proszę o pomoc!

garos    2

Sprawdż czy jak naciśniesz hamulec to czy palcem wciśniesz z tyłu ciągnika tu gdzie węża zakładasz ten dzyndzel w środku jeśli go wciśniesz- traktor jest ok szukaj na przyczepie,  jeśli nie- masz coś źle wyregulowane

Radekk    154

Witam 

Możliwe ,że masz źle wyregulowany ten pręt od ręcznego hamulca za mocno  ściśnięty. Taki sam objaw jest jak ręczny jest zaciągnięty.

Wiadomość z agroFakt.pl

Vincero    0

Witam

Chciałem się podłączyć do pytania aby nowego posta nie zakładać ... 

Otóż mam taki sam problem ładnie sprężarka powietrze nabija zawór ciśnienia upuszcza .( dzyndzel wcisnę jak mało powietrza )... jak podepnę przyczepę całe powietrze leci na nią jak hamuje pedałem to zero reakcji .... nie mam pojęcia jak to jest rozwiązane w Zetorze 7211 bo mam go od 3 miechów żniwa się zbliżają a tu zero hamulca na przyczepie xD w Ursusie C-355 wszytko na wierzchu a tu jakoś inaczej ...
Pomóżcie jak ktoś wie o co chodzi ...

( może banalna sprawa ale już nie mam pomysłów ) 

Popo1993    0
Napisano (edytowany)

Sprawdź czy z wyrównywcza wysuwa się igła to ona steruje hamulcami do przyczep. Wyrównywacz znajduje się obok baku pod kabina wchodzą do niego 4 rzewody. Jak się nie wysuwa igła od przodu z taką dźwigienka lub jest zapieczona to wymień go najlepiej na aluminiowy bo żeliwne są badziewane.

Edytowano przez Popo1993

Vincero    0

Popo1993

Tak jest To jest to ! Dzięki .. Dzięki wielkie .. taka pierdoła  ! 

Nie ma żadnej igły jest jakaś nakrętka tylko ( zaślepiony widocznie ... ale jest żeliwny jak widzę )

Tak tak teraz by mi pasowało że coś wychodzi z tego regulatora ciśnienia  i na dźwignie naciska xD co idzie przez cięgło do zaworu otwierającego powietrze na przyczepę ...
Dzięki wielkie za Pomoc ! 

Teraz mam pewność że to to :) 

Lechu001    1

Ja też chciałbym otrzymać poradę. Otóż w moim 7745 zakładałem instalacje pneumatyczną. Wymieniłem także wyrownywacz. I jak hamuje ciągnikiem z przyczepą to ciągnik prawie stanie a dopiero działają hamulce w przyczepie. Cięgno jest skręcone do końca.i jeszcze jedno czy podczas skracania tego cięgna to ten tłoczek w wyrownywaczu co jest w nim igła powinien cofać się do tyłu sam czy też tłoczek się cofa i rozciąga sprężyna w zaworze powietrza. Bo u mnie tłoczek się tylko cofa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez petzi
      czy wie ktoś gdzie można kupić "zawór" ciśnienia do którego podłącza się przewód zewnętrzny do pompowania? niestety allegro i lokalne sklepy/serwis tego nie mają, a mam uszkodzone to z racji wieku plastik popękał i nie działa, a zakup całej spęzarki dla tego zaworu mijał by się z celem, więc jeśli ktos kiedyś gdzieś kupował to proszę o pomoc

• Przez center
      Witam Dzis chciałem przedymić mojego 7211 zapalił bez problemu jak gdyby nigdy nic, ale nie chciał ruszyć i gasłRazz no patrze co jest a tam mi hamulce zblokowało rózszałem pedałami ręcznym nic nie pomagało ciagnik stał jak przymarzniety do betonu hehe dopier wrzuciłem jedynke terenowa gazu i przewalczyło to i byo dobże u was tez tak jest czasami ?
    • Przez Cradle
      Na kokpicie w zetorze w prawym górnym rogu jest taka kontrolka na samym brzegu od hamulców pneumatycznych, że jak ciśnienie spadnie poniżej jakiejś tam atm. to się tak kontrolka powinna zaświecić na czerwono. Ale w katalogu do zetora znalazłem że do tej kontrolki podłączony kablem jest ten wyłącznik pneumatyki https://www.grene.pl/wylacznik-pneumatyczny-zetor.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info  , ale nie mogę go u siebie w ciągniku nigdzie zlokalizować. I u mnie to nie działa, być może że go w ogóle nie mam, i Chciałbym to skompletować aby działało. Prosiłbym o wskazówki i porady w tej kwestii. Z góry dziękuję.
    • Przez przemo5040
      Pomocy ! Czy ktoś da rade wytłumaczyć mi jak dobrać się i zmienić przewody hamulcowe (te co wychodzą od cylinderków) tylko tak żeby nie trzeba całego ciągnika rozbierać Z góry dzięki za odpowiedzi  
    • Przez Cezary4514
      Witam. Pierwsza sprawa to sprezarka, słabo daje powietrze... mozna powiedziec ze wcale nie ma cisnienia, olej wszystko w porzatku. Rpzbierał juz ktoś? jak sie za to zabrac glowice zdjac i tloczek z pierscionkami wymienic? co tam jeszcze do wymiany jest? a cala sprezarke da sie jakos wykrecic?

Druga sprawa to chamulce. Ucieka płyn ze zbiorniczka. Co wleje to ucieknie po robocie... ucieka z tyłu pod mostem tylnym. Co to moze byc? przewody? pompki to raczej nie? Jak sie do hamulcow dostac, zwolnice rozkrecac? na co szczegolnie zwrocic uwage podczas rozkrecania?
      Z góry dzieki.