soltys13

Program do zaprojektowania tuz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys13    40

witam    

szukam programu   do  projektowania maszyn   Mam zamiar zaprojektować tuz do  ciągnika  oraz euro ramkę to  tura

    najlepiej w  języku polskim . dobrze byłoby aby miał funkcje kodowania  na  frezarke cnc   lub oddzielny program do tego

 

Czy ktoś może  polecić  jakiś program  do tego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Kolego dam dobrą rade. Jeżeli "szukasz" programu typu CAD do zaprojektowania maszyn to polecam najpierw co najmniej 500 godzin przy książkach o CAD później następne 500 godzin w projektowaniu w CAD jakiegoś detalu. Później przemyśleć czy się czegoś nauczyłem i jeszcze raz to samo i można projektować.

Niekiedy łatwiej na kartce papieru i metodą prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Co powiecie na temat  programu Inwentor   albo Solid Edge nadaję się  do  projektowania czy nie bardzo ?  swoją  przygodę  z projektowaniem   dopiero zaczynam.

kartka papieru   do wykonania porządnej     euroramki do tura  nie wystarczy  .chodzi też mi  o estetyke wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro zaczynasz to zacznij od książek, a nie od programu. A po roku lub dwóch zabierz się za projektowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

co do ksiazek to poczytaj podstawy konstrukcji maszyn. Obslugi programu nie ucz sie z ksiazek bo to glupota. W internecie masz pelno tutoriali wideo objasniajach podstawy. A jak zlapiesz podstawy to przy prostych elementach sobie poradzisz. Chetnie Ci pomoge jesli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Książki to nie głupota. W internecie każdy może napisać wszystko co tylko chce. A z książek można nauczyć się konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja CADa miałem troche na studiach jako jeden z przedmiotów dodatkowych i robiliśmy proste rzeczy i żeby cokolwiek zrobić to trzeba naprawde spooooro czasu a gdzie tu projektowanie tak skomplikowanego elementu jak euroramka (tak skomplikowanego bo jest tam naprawdę sporo detali) nie wspominając już o TUZ.

Aha jak ktoś nie ma pojęcia o rysunku technicznym (rysowaniu na papierze, odpowiednich rzutach i takich tam podstawowych pierdołach to sorry ale lepiej się za to nie brać.

Ale to tylko moje skromne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

ksiązke już mam  jak i program    powoli  się uczę   swoja drogą Inventor  jest bardzo intuicyjny  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj