Skocz do zawartości
DominikKruk

mf 506 pełne kłosy w zbiorniku(żyto i pszenżyto)

Polecane posty

DominikKruk    0

Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Miałem dokładnie ten sam problem w MF 440.

Sita zaklejają się kłosami, a te przechodzą też do zbiornika, zamiast trafić spowrotem na młocarnię.

Pomogło założenie dolnego sita żaluzjowego - zwężone z bizona, dźwignia sterująca wyprowadzona pod tą od sterowania górną żaluzją.

Ustawiasz delikatną szczelinę by zmieściło się ziarno i w zbiorniku czysto.

Pozdrawiam.

DominikKruk    0

Miałem dokładnie ten sam problem w MF 440.

Sita zaklejają się kłosami, a te przechodzą też do zbiornika, zamiast trafić spowrotem na młocarnię.

Pomogło założenie dolnego sita żaluzjowego - zwężone z bizona, dźwignia sterująca wyprowadzona pod tą od sterowania górną żaluzją.

Ustawiasz delikatną szczelinę by zmieściło się ziarno i w zbiorniku czysto.

Pozdrawiam.

Dzięki wielkie. po zakończeniu sezonu pozmieniam. Pozdrawiam :)

DominikKruk    0

Witam. Wyjalem sito zaluzjowe. Niekture z blaszek na tym sicie sie nie domykaly przez co wpadaly tamtedy klosy. Po ich wyprostowaniu i docisnieciu w zbiorniku brak kloskow. Dzieki za pomoc. Do zamkniecia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7777777
      Poszukuje użytkownikłów  traktora (znających takie osoby) Massey Ferguson 3670 z tuzem,no lub ewentualnie bez..... pozdrawiam !
    • Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie czy mógłby ktoś wysłać jak wygląda rączka która jest w kabinie do regulacji prawego wieszaka podnośnika ponieważ nie posiadam takiej i nie widziałem nigdzie gdzie mógłbym kupić sama kolbe do regulacji z kabiny wiec prosze o jakieś dokłądniejsze zdj i mysle ze sam dorobię chyba że macie jakieś propozycje z góry dzieki
    • Przez Scoti
      Witam mam problem z obrotomierzem a mianowicie nie działa i nie liczy motogodzin. Prąd dostaje wiec w czym moze leżeć problem jest jakiś czujnik obrotomierza czy coś takiego ? 
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?