Skocz do zawartości
News
DominikKruk

mf 506 pełne kłosy w zbiorniku(żyto i pszenżyto)

Polecane posty

DominikKruk    0

Witam. posiadam Kombajn MF 506. po dłgim ustawianiu kombajnu(wiatr, sito lustrzane, cepy) nie mogę ustawić szczególnie w pszenżycie kombajnu tak by pełne kłosy nie trafiały do zbiornika ze zbożem. co może być tego powodem? regulacja nic nie daje. Ziarno jest dobrze wymłacane tylko do zbniornika dostają się także pełne kłosy. Proszę o radę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Miałem dokładnie ten sam problem w MF 440.

Sita zaklejają się kłosami, a te przechodzą też do zbiornika, zamiast trafić spowrotem na młocarnię.

Pomogło założenie dolnego sita żaluzjowego - zwężone z bizona, dźwignia sterująca wyprowadzona pod tą od sterowania górną żaluzją.

Ustawiasz delikatną szczelinę by zmieściło się ziarno i w zbiorniku czysto.

Pozdrawiam.

DominikKruk    0

Miałem dokładnie ten sam problem w MF 440.

Sita zaklejają się kłosami, a te przechodzą też do zbiornika, zamiast trafić spowrotem na młocarnię.

Pomogło założenie dolnego sita żaluzjowego - zwężone z bizona, dźwignia sterująca wyprowadzona pod tą od sterowania górną żaluzją.

Ustawiasz delikatną szczelinę by zmieściło się ziarno i w zbiorniku czysto.

Pozdrawiam.

Dzięki wielkie. po zakończeniu sezonu pozmieniam. Pozdrawiam :)

DominikKruk    0

Witam. Wyjalem sito zaluzjowe. Niekture z blaszek na tym sicie sie nie domykaly przez co wpadaly tamtedy klosy. Po ich wyprostowaniu i docisnieciu w zbiorniku brak kloskow. Dzieki za pomoc. Do zamkniecia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek918
      Witam.

Potrzebuje schematu dotyczącego pokazanego sterownika. Ciągnik 8110 skrzynia dynashift 32x32

Pomoże ktoś

• Przez Nowak5425
      Witam. Poszukuję posiadaczy Mf-a 5475, mam kilka pytań, chodzi mi głównie o modele w roczniku 2010 i w górę.
      Jakie silniki były w tych ciągnikach, Perkins, Sisu ?
      Co z awaryjnością tego modelu ?
      Słyszałem już nie od jednej osoby, że jeśli chodzi o silnik z układem zasilającym Common Rail, po ~ 2000 mth zaczynają się kosztowne naprawy (~20 tyś PLN ). Konkretnie wymiana / regeneracja wtryskiwaczy i to samo z pompą wtryskową ? Posiadacze tego modelu w Common Railu, potwierdzacie to ? Co więcej powiecie na temat tego ciągnika ?
    • Przez FilipKieca14
      Witam, problem polega na tym, że na włączonym przednim napędzie coś zgrzyta (niby z przodu), po wyłączeniu napędu problem znika. Co tam mogło się urodzić? Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez wojran
      Brak mocy podczas prac polowych  oraz bardzo kopci. ( i pali ponad 10 l na ha w orce czy to normalne )? :
      Podczas tegorocznej orki ciągnik nie dawał sobie rady a orka na 20-28 cm (3-4-5) kl ziemi prędkość ok 6-7 km/h (na wolniejszy biegach to samo )pług 3 unia a z 2 też miał problemy oczywiście przedni napęd włączony oraz tur z łyżką  z przodu ktoś wie co może byc nie tak?
      Moc ciągnika 62 km pracę wykonywane na 1600-1900 obrotów 
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Jak odpowietrzyć hamulce w tym masseyu? Dodam że na ręcznym hamuej ostro a na nożnym na prawe w miare a na lewe wogóle. I dodam jeszcze że posiada on pneumatyke dwuobwodową. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.