Polecane posty

freestep    4

Witam.

 

Mam dzis do niektórych z Was pytanie.... Chce wynając obore od człowieka który wydzierrzawia mi juz cała swoją ziemie... W oborze nic nie trzyma juz 15 lat, obora 12x28 przejazdowa, w srodku jest wszystko do zrobienia np woda, prad wylanie korytarza bo jest ziemia i poprzerabianie klatek... Ile płaci sie za wynajęcie takiej obory  ? Pytanie kieruje do osób które dzierżawią lub wiedzą kto dzierżawi. Powstrzymajcie sie Ci którzy chcą nabic sobie posty przez dodanie jakiegos głupiego zdania.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Nie wiem jaki masz układ z tym gospodarzem ale Ja bym dla kogoś obory nie szykował, jak Ci wypowie umowę to co, doprowadziłeś do użyteczności a potem fora ze dwora, ale jak już bardzo chcesz wynajmować i wkładać kasę w nieswoją własność to spróbuj dogadać się że najem za darmo w zamian za te remonty, nie wiem na jaki okres chcesz to wynajmować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

chciał bym minimum 5 lat... koles to troche pijaczyna... kiedys to wynajmował facetowi, pokłócili sie i kazał mu przerabiac wszystko tak jak odbierał... ja przejołem po nim całą dzierżawe wszystkich pól (juz 7 lat) i nie mogę narzekac na nic... tylko  nie płace mu dzierżawy jednorazowo bo przychodzi co jakis czas po 200-300 pln i tym sposobem mam zapłąconą dzierżawe na kolejny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

U mnie też z inwentarzem zaczynam się nie mieścić i myślę  też o dzierżawie jakiegoś budynku u sąsiada i tak stwierdziłem że w sumie tak jak w moim przypadu chowałbym tam tuczniki to płaciłbym mu ustaloną kwotę od sprzedanego tucznika z tym że on opłacałby za wodę prąd coś takiego jak to ma teraz miejsce w tuczu kontraktowym tylko że na sąsiedzkich warunkach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maol    0

Co do kwoty nie mogę się wypowiedzieć. Polecam uzgodnić z tym Panem warunki najmu/dzierżawy bardzo dokładnie i oczywiście na piśmie, chodzi tutaj przecież o dużą inwestycję, polecam u notariusza. Zainwestowane pieniądze bez wątpienia podniosą wartość nieruchomości, a więc właściciel powinien być zadowolony, dlatego myślę, że dobrym rozwiązaniem jest zaproponowanie mu odstąpienia od pobierania należnych mu świadczeń na pewien czas. Można by też ustalić kwotę czynszu i oznaczyć ilość nakładów potrzebnych na remonty, które będą stanowiły zwolnienie z czynszu (precyzując, wkład finansowy potrzebny na adaptację budynku do potrzeb hodowlanych niech wyniesie 50 tys. PLN, z racji tego, że to będzie w przypadku wypowiedzenia umowy zysk dla właściciela, niech partycypuję w kosztach na poziomie np. 50%, 70% etc. Z racji tego, że z powyższych postów wynika, że nie ma środków finansowych na inwestycje, jego udział będzie się wyrażał w zwolnieniu z czynszu). Warto też ustalić kwestię mediów. W końcu inwentarz potrzebuje wody, a i za pewne prąd będzie przydatny w hodowli, a wątpię, żeby chciał to pokrywać z własnej kieszeni właściciel nieruchomości, zważając na jego sytuację życiową. Pojawia się więc z tym problem ( dodatkowe liczniki ? etc.)

Zakładając, że właściciel już raz wypowiedział umowę bez podstawy, bo kłótnia to raczej kiepski powód, a w szczególności żądał stanu poprzedniego nieruchomości ( a ma takie prawo) myślę, że warto się zastanowić nad konsultacją z prawnikiem, bo na niepewnym fundamencie nie należy budować. Chodzi tu przecież o Pański kapitał, ale i zapewne zdrowie (głownie psychiczne, w przypadku problemów, po zainwestowaniu 10,20,30 etc. tys. PLN).

Pozdrawiam

P.S. Koniecznie umowa na czas oznaczony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

najlepiej kup sobie na własność ten budynek. U mnie sąsiad tak zrobił i teraz przerabia sobie na byki luzem


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Bartys12
      Witam Jeśli sąsiadka dzierżawiła mi ziemię przez 10 lat i teraz w grudniu kończy 60 lat i chce przejść na emeryturę  z krus to może mi nadal wydzierżawić na 10 lat? czy może musi przepisać ziemię na syna lub córkę? 
    • Przez qtasiarz
      Czołem, zastanawiam się nad pewną możliwośćią i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z Was mógłby mi pomóc to rozegrać.
      Mianowicie, mój ojciec ma 38ha dzierżawy od ANR i od kilkunastu lat jest na rencie, ale jako że jest czynnym rolnikiem, to dostaje tylko mały procent tej renty (200 zł/mies). Teraz ja skończyłem szkołę i chciałbym przejąć całe jego gospodarstwo, a jego wysłać na pełną rentę, ale on twierdzi, że nie można przenieść na mnie gospodarstwa z uwagi na tę dzierżawę z ANR, że jej niby przepisać nie można.
      Mieliście podobną sytuację? Jest możliwe przepisanie na mnie ziemi z ANR z całym gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj