tre_k

Umowa kupna rozrzutnika?

Polecane posty

tre_k    0

Panowie, chcę kupić rozrzutnika obornika, czy trzeba pisać umowę sprzedaży? czy będzie mi gdzies ona potrzebna? rejestrować go chyba nie trzeba? jest sens pisać umowę kupna? można nim jeździć po drogach publicznych bez podłączonego wałka? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

umowe to se spisz dla siebie coby ktoś się nie rozmyślił, a nawet nie powiedział, że ukradłeś. Co do rejestracji to maszyny i przyczepy nadolnym zaczepie transportowym nie potrzebują rejestracji, ale nie wiem czy nie jest ograniczenie w dmc. bo być może, że pow. jakiejś masy będzie potrzebna rejestracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

vademecum bajki opowiadasz wszystkie przyczepy musza byc rejestrowane czy posiadają zwczep dolny czy górny. a rozrzutnik tak jak kolega wspomina nie musi byc ba nawet nie idzie zarejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kopaczki ani rozrzutnika nie rejestruje się dlatego że te maszyny współpracują tylko z ciągnikiem rolniczym albo korzystają z WOM.
Jeśli byś zdemontował wałki rozrzucajace i WOM i zamontował tylną burtę to nie jestem taki pewien czy nie potrzebna jest rejestracja.Tak zmodernizowany rozrzutnik można już przecież ciągną za samochodem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Panowie rozrzutnik z 70 roku, 1600 zl warto? nie znam się co w nim sprawdzić? świateł nie ma, hamulców tez, na co patrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Rama jest OK, podłoga jest blaszana od spodu podparta jakimis belkami, w tym jedna do poprawy, wszystkie napędy działają (podobno) dziś zobaczę jak to chodzi, cena nie jest chyba wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

rozrzutnik za samochodem? chyba kogos fantazja ponosi . jesli fabrycznie nie bylo prawa do rejestracji to nie zarejestrujesz i nie jest ona potrzebna nawet gdy z tylu zalozysz burte i wyciagniesz wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Kolego, rozmawiałem z 8 lat temu z diagnostą i powiedział, że co na dolnym transportowym zaczepie nie potrzebuje rejestracji bo są to maszyny rolnicze, ale nie pamiętam czy niema jakiegoś ograniczenia DMC i mam na myśli przyczepę . Kupiłem tandem 8 ton i stąd były moje pytania, a raczej miałem obawy co do O.C. A umowe kupna sprzedaży może se zawrzeć dla siebie nawet na tyś. zł co nie podlega opodatkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

umowe należy spisać przy każdym kupnie dla samego siebie ale także jeżeli przewozisz sprzęt na lawecie bądź czymś podobnym i policja cię dupnie to już masz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj