tre_k

Umowa kupna rozrzutnika?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tre_k    0

Panowie, chcę kupić rozrzutnika obornika, czy trzeba pisać umowę sprzedaży? czy będzie mi gdzies ona potrzebna? rejestrować go chyba nie trzeba? jest sens pisać umowę kupna? można nim jeździć po drogach publicznych bez podłączonego wałka? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

umowe to se spisz dla siebie coby ktoś się nie rozmyślił, a nawet nie powiedział, że ukradłeś. Co do rejestracji to maszyny i przyczepy nadolnym zaczepie transportowym nie potrzebują rejestracji, ale nie wiem czy nie jest ograniczenie w dmc. bo być może, że pow. jakiejś masy będzie potrzebna rejestracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

vademecum bajki opowiadasz wszystkie przyczepy musza byc rejestrowane czy posiadają zwczep dolny czy górny. a rozrzutnik tak jak kolega wspomina nie musi byc ba nawet nie idzie zarejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kopaczki ani rozrzutnika nie rejestruje się dlatego że te maszyny współpracują tylko z ciągnikiem rolniczym albo korzystają z WOM.
Jeśli byś zdemontował wałki rozrzucajace i WOM i zamontował tylną burtę to nie jestem taki pewien czy nie potrzebna jest rejestracja.Tak zmodernizowany rozrzutnik można już przecież ciągną za samochodem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Panowie rozrzutnik z 70 roku, 1600 zl warto? nie znam się co w nim sprawdzić? świateł nie ma, hamulców tez, na co patrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Rama jest OK, podłoga jest blaszana od spodu podparta jakimis belkami, w tym jedna do poprawy, wszystkie napędy działają (podobno) dziś zobaczę jak to chodzi, cena nie jest chyba wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

rozrzutnik za samochodem? chyba kogos fantazja ponosi . jesli fabrycznie nie bylo prawa do rejestracji to nie zarejestrujesz i nie jest ona potrzebna nawet gdy z tylu zalozysz burte i wyciagniesz wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Kolego, rozmawiałem z 8 lat temu z diagnostą i powiedział, że co na dolnym transportowym zaczepie nie potrzebuje rejestracji bo są to maszyny rolnicze, ale nie pamiętam czy niema jakiegoś ograniczenia DMC i mam na myśli przyczepę . Kupiłem tandem 8 ton i stąd były moje pytania, a raczej miałem obawy co do O.C. A umowe kupna sprzedaży może se zawrzeć dla siebie nawet na tyś. zł co nie podlega opodatkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

umowe należy spisać przy każdym kupnie dla samego siebie ale także jeżeli przewozisz sprzęt na lawecie bądź czymś podobnym i policja cię dupnie to już masz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj