lukaszekglow

Mikser do mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
MLEKA

Witam, myślałem nad zrobieniem takiego miksera na 20-40l. Ale niewiem jak zacząć. Chwilowo mieszam wiertaką ale takim mikserem było by sprawniej. Pomożecie?

kizak    110

Napisz co ma być efektem końcowym ,przy twarogach ,jest to rodzaj mieszadła taki jak w zbiorniku na mleko. Mniejsze zbiorniki są mało chodliwe więc tańsze.Tylko co chcesz uzyskać i na jaką skalę,bo jestem trochę w temacie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jaacenty
      Witam wszytskich. Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam post ale jest to mój pierwszy

Sprawa wygląda tak.
      Buduję talerzówkę kompaktową (typu Unia Ares TL) do ciągnika Ursus c 4011.
      Mam pytanie odnośnie jej szerokości a dokładnie liczby talerzy. Początkowo zakładałem, że talerzówka ta bedzie miała 16 talerzy 460 mm. ( szerokość robocza w takim układzie to 2 metry)
      Jednak patrząc na zapotrzebowanie mocy na stronie Unii i obliczeniu potrzebnej mocy zdecydowałem się że zamontuje jednak 14 talerzy (w takim układzie szerokość robocza wynosi 1.76 metra). Zbudowałem ramę pod 14 talerzy i cały czas się zastanawiam czy dobrze zrobiłem i czy może jeszcze tego nie przerobić jednak na te 16 talerzy. Ale nie mam pojecia czy z tymi 16 ciągnik nie bedzie miał za ciężko.
      Z drugiej strony 1.76 metra to mniej niż ciągnik ma szerokości i sam już nie wiem jaką decyzję mam podjąć.

Na forach i na YouTube jest pare c 4011 które ciągają talerzówki z 16, 18 czy 20 talerzami ale są to talerzówki typu Unia CUT L, w których talerze są inaczej i pod innym kątem zamontowane ale nie wiem czy to robi dużą różnice.

Koledzy pomóżcie!!!!
    • Przez franky69
      Witam,jak w temacie przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zrobić na własne potrzeby, podwozie do wymiennej zabudowy. Posiada ktoś takowy sprzęt, bo mam potrzebę rozwiązać problem nr jeden, a mianowicie jak najprościej zrobić patent na samą wymiane, czy coś w rodzaju siłowników unoszących zabudowę, czy zawieszenie osi hydrauliczne,a może podpory. Jakieś pomysły, to proszę pisać może stworzymy coś fajnego.
    • Przez Sitnepres
      Cześć. 
      Od jakiegoś czasu przymierzam się do założenia sadu na 1,5h polu, które nie było uprawiane od 30lat . Miałem niby kupować jakiś traktor. Ale z tego względu, że zajmuję się przetwórstwem drewna mam do dyspozycji ładowarkę teleskopową JCB 530-70. Naszła mnie myśl, że może w jakiś sposób można doposażyć ją o tylni TUZ a może i nawet WOM.
      Przesyłam zdjęcie tyłu ładowarki.

• Przez JurekS
      Witajcie dzielni konstruktorzy sprzętów "made in stodoła" :lol: sami wiecie ze nowy chwytak do bel to spory wydatek, ale odrobina dobrych chęci i troche złomu wystarcza zeby zrobić sobie taki samemu (a przynajmniej taką mam nadzieje:P:P) tak czy inaczej chciałem się za coś takiego wziąć. Przeglądając oferty na allegro widze różne konstrukcje i wyposaazenie ( 1 lub 2 siłowniki) moje pytanie jest takie z czego podpasowac takei siłowniki i która konstrukcja wydaje sie najlepsza?? piszcie co radzicie:)
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam po głowie chodzi mi pomysł na zrobienie mikroładowarki przegubowej z niedużym silnikiem diesela od jakiegoś samochodu (np.golfa 2) i skruconych mostach od poloneza albo żuka. Mosty myślę napędzać napędem hydraulicznym to znaczy do silnika podepnę bezpośrednio pompę hydrauliczną (mam nową o wydajności 90 litrów na minute przy 3000 obrotach myślę że samochodowy silnik tyle rozwinie obrotów)puszczę to przez rożdzielacz i do silników hydraulicznych. I tu pojawia się problem jakie silniki zastosować do tego zeby dały radę napędząć cały pojazd na przykład podczas wypychania obornika czy nabierania ziemi łyżką i zeby osiągnąc chociaż prędkość max 10km/h, jak te silniki połączyc ze sobą równolegle czy moze szeregowe no i jak sterowac pretkościa tego pojazdu.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.