jaro606

Claas Europa ustawienie klepiska (przetąca przenżyto)

Polecane posty

jaro606    0

Witam. Zakupiliśmy na ten sezon Europkę. Kombajn przeszedł można powiedzieć kapitalny remont oprócz silnika :). Skosiliśmy nim już jakieś 5 ha i zauważylem problem przy przenzycie ponieważ bardzo je przetrąca. Szczelina klepiska ustawiona na 2 zatrzask od góry I wyregulowana tak że na wlocie jest 16 mm a na wylocie 6, cepy nowe, klepisko w dobrej kondycji. Mam pytanie i proszę o pomoc, jak posiadacie europe lub columbusa (ten sam zespół omłotowy) podajcie mi szczeliny na wlocie i wylocie (można zmierzyć za pomocą listewek szlifując je pod szczelinę i zmierzyć suwmiarką).

Bardzo proszę o pomoc gdyż jest to poważny problem. Czekam na odpowiedzi i z góry dzięki.

Edytowano przez jaro606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jeśli pszenicy nie rusza, tylko pszenżyto, to niestety, tak ma być. Pszenżyto jest miękkie i się szybko uszkadza. Zobacz jeszcze, jakie masz przełożenie na bębnie. Zębatki bębna można zmieniać. Możesz popuścić klepisko o jeden ząbek i zobaczyć, czy nie będzie niedomłóconych kłosów. Ja szczerze mówiąc klepiska przez cały sezon nie ruszam, tylko wiatry i żaluzje. Sito dolne do pszenicy 7mm otwory okrągłe. Niestety, regulacji za wielu nie ma. Ja zawsze tak ustawiam, żeby z tyłu jak najmniej pozostało. Co do uszkodzonego ziarna, możesz poczekać jeszcze na mniejszą wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro606    0

No pszenicy nie rusza a pszenżyto mieli opuszczam klepisko na 3 dziurę i wymłaca też dobrze. U was te mieli trochę pszenżyta? Koledzy jeśli chciało by się zajrzeć do młocarni i sprawdzić te szczeliny to byłbym wdzięczny.

Edytowano przez jaro606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wymłóć takie jakie jest a za rok poszukaj innej całkowicie odmiany pszenżyta która łatwo się domłaca ja w tamtym roku miałem taką odmianę  to na szczęście szło na paszę i bardziej do stalowałem  i było dużo połupanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro606    0

Możliwe że taka odmiana ale my większość siejemy pszenżyta. Podpowiedzcie, może to wina obrotów młocarni? ile powinno być obrotów do pszenżyta?

Edytowano przez jaro606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro606    0

A orientuje się ktoś ile ma obrotów młocarnia Europy przy maksymalnych obrotach silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

w dużym kombajnie max 1000 obr bębna do jęczmienia, pszenżyto koszę na 850, tak samo jak pszenicę. Jak podjadę do ojca , to może w wolnej chwili zajrzę do europy, jak tam jest ustawione. W e-512 mam na wyjściu 5mm, na wejściu około 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro606    0

Byłbym wdzieczny i jesli być mógł zjrzeć do napedu młocarni to zliczyłbyś mi zeby na małym i dużym kole zębatym. Może mamy przełozenie za wysokie. Słoma też taka zmierzwiona wychodzi nawet na rozkręconym klepisku. Nie wiem może jestem przewrażliwiony ale chce wyeliminować wszystko po kolei.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U ojca padło duże koło napędu młocarni i hedera - ma 50 zębów, małe bodajże 11 lub 12.

Edit: Ma 14 zębów, to chyba najmniejsze, jakie występuje w handlu.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj