Skocz do zawartości
News
jaro606

Claas Europa ustawienie klepiska (przetąca przenżyto)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
jaro606    0

Witam. Zakupiliśmy na ten sezon Europkę. Kombajn przeszedł można powiedzieć kapitalny remont oprócz silnika :). Skosiliśmy nim już jakieś 5 ha i zauważylem problem przy przenzycie ponieważ bardzo je przetrąca. Szczelina klepiska ustawiona na 2 zatrzask od góry I wyregulowana tak że na wlocie jest 16 mm a na wylocie 6, cepy nowe, klepisko w dobrej kondycji. Mam pytanie i proszę o pomoc, jak posiadacie europe lub columbusa (ten sam zespół omłotowy) podajcie mi szczeliny na wlocie i wylocie (można zmierzyć za pomocą listewek szlifując je pod szczelinę i zmierzyć suwmiarką).

Bardzo proszę o pomoc gdyż jest to poważny problem. Czekam na odpowiedzi i z góry dzięki.

Edytowano przez jaro606

jahooo    533

Jeśli pszenicy nie rusza, tylko pszenżyto, to niestety, tak ma być. Pszenżyto jest miękkie i się szybko uszkadza. Zobacz jeszcze, jakie masz przełożenie na bębnie. Zębatki bębna można zmieniać. Możesz popuścić klepisko o jeden ząbek i zobaczyć, czy nie będzie niedomłóconych kłosów. Ja szczerze mówiąc klepiska przez cały sezon nie ruszam, tylko wiatry i żaluzje. Sito dolne do pszenicy 7mm otwory okrągłe. Niestety, regulacji za wielu nie ma. Ja zawsze tak ustawiam, żeby z tyłu jak najmniej pozostało. Co do uszkodzonego ziarna, możesz poczekać jeszcze na mniejszą wilgotność.

jaro606    0

No pszenicy nie rusza a pszenżyto mieli opuszczam klepisko na 3 dziurę i wymłaca też dobrze. U was te mieli trochę pszenżyta? Koledzy jeśli chciało by się zajrzeć do młocarni i sprawdzić te szczeliny to byłbym wdzięczny.

Edytowano przez jaro606

Wiadomość z agroFakt.pl

jonkszi    66

Wymłóć takie jakie jest a za rok poszukaj innej całkowicie odmiany pszenżyta która łatwo się domłaca ja w tamtym roku miałem taką odmianę  to na szczęście szło na paszę i bardziej do stalowałem  i było dużo połupanego.

jaro606    0

Możliwe że taka odmiana ale my większość siejemy pszenżyta. Podpowiedzcie, może to wina obrotów młocarni? ile powinno być obrotów do pszenżyta?

Edytowano przez jaro606

jahooo    533

w dużym kombajnie max 1000 obr bębna do jęczmienia, pszenżyto koszę na 850, tak samo jak pszenicę. Jak podjadę do ojca , to może w wolnej chwili zajrzę do europy, jak tam jest ustawione. W e-512 mam na wyjściu 5mm, na wejściu około 15.

jaro606    0

Byłbym wdzieczny i jesli być mógł zjrzeć do napedu młocarni to zliczyłbyś mi zeby na małym i dużym kole zębatym. Może mamy przełozenie za wysokie. Słoma też taka zmierzwiona wychodzi nawet na rozkręconym klepisku. Nie wiem może jestem przewrażliwiony ale chce wyeliminować wszystko po kolei.

jahooo    533

U ojca padło duże koło napędu młocarni i hedera - ma 50 zębów, małe bodajże 11 lub 12.

Edit: Ma 14 zębów, to chyba najmniejsze, jakie występuje w handlu.

Edytowano przez jahooo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez ZbigniewKowalski
      Witam
      Stoję przed zakupem dominator 98s i chciałem zapytać czy ma ktoś opis tego wyświetlacza co na zdjeciu.
      Chodzi o te pionowe lampki po lewej i prawej ABC, jak się zapali maszynę to kilka mruga na pomarańczowy. 
      Będzie to mój pierwszy kombajn mile widziane jakieś podpowiedzi na co szczególnie zwrócić uwagę.
      Oglądałem pierwszy całkiem w ładnym stanie cena z transportem około 70k.
      W sobotę jadę oglądać drugi za około 45k ten ma trochę lakier podniszczony ale dokładnie będę widział na miejscu.
      Obydwa 88r perkins

• Przez krzys14iek
      Witam, chcę wymienić Bizona na Claasa (na 150 ha Bizon trochę za mały). Myślę o Claasie 108s i chciałbym się o parę rzeczy zapytać kogoś kto posiada taki. Chodzi głównie o to czy taki o to kombajn posiada przyspieszacz (tj Bizon) i czy kombajn jest przystosowany do wysuwanych motowideł, i jakby była możliwość to mniej wiecej opisać sterowanie w kabinie, najlepiej na zdjeciu mniej wiecej co do czego służy. U mnie w okolicy nie znam nikogo kto ma takiego więc tutaj pytam. Chyba że jest ktoś z powiatu kościańskiego albo kawałek dalej to chętnie bym przyjechał obejrzeć taki kombajn. 
    • Przez Waco78
      Witam. Ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega przypadłość konstrukcyjna dominatorów ? Czy to silnik umiejscowiony bezpośrednio za kabiną sprawia że są tak podatne na pożary czy może coś innego.

• Przez klaas
      Witam w moim 96 padł silnik chyba więc czy mogę zamontować silnik z samochodu mam na oku om 421  .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.