Skocz do zawartości
5314

Jaki TUR do ciągnika 5314

Polecane posty

Ferdek07    62

no właśnie zauważam że na zdjeciach muszę przyznać że solidnie wygląda ten ładowacz i ładnie zrobiony, nie to co rzemiosła sprzed kilku lat do tego ma wypory tylne, i to wszystko za 14 tyś sam bym ryzykował, gdybym nie miał 3B, co mi się jednak nie podoba to cx16 i na mtz i na ursusie i na jonderze, trochę przy duzy może ten tur jak do 5314 a może i dobry, na moje gusta najlepszy do takiego ursusa to tur 4 polmotu a ten cx16 wygląda dość okazale, no ale to ma pracować a nie wyglądać ;)

Artur321    0

on ma wszystkie certyfikaty na spawy ma dożywotnią gwarancję że nie popękają a dowiedziałem się że w razie wymiany ciągnika na większy to za darmo wymienią mocowanie na pasujące do "nowego" traktora. A może kiedyś kupię sobie coś większego. cx16 idzie na niemcy i nie jest to jakieś tam byle co tylko porządna zarejestrowana firma. Więc wg. mnie to jest bardzo dobry tur podoba mi się i chyba go kupię.

Edytowano przez Artur321

Ferdek07    62

wszystko pięknie tylko coś mi tu nie pasuje, bo wszystko ma swoją cenę, a za 14 tyś to właściwie co jest w tej cenie odnośnie tego ładowacza, bo żeby była to cena brutto, lub nawet cena do zapłaty bez faktury, i za te pieniądze był ładnie wykonany duży tur 3 sekcyjny z mocowaniem z odciagami tylnymi i rozdzielaczem 3 sekcyjnym, może jeszcze z montażem to dla mnie zbyt piekne żeby było prawdziwe, dzwonił ktoś na to ogłoszenie z allegri?

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    185

Bo na spawach nie pęka tylko obok:) Dożywotnia gwarancja jak najbardziej, kwestia tylko jak długie to życie:) Pamiętaj że na większy ciągnik nie zawsze pasuje ładowacz. Np. Mailleuxa ładowacze są blisko ciągnika i ładowacz z 4 cylindrowego ciągnika nie pasuje do 6.

Co do samego CX16 to faktycznie wygląda dość solidnie zrobiony, ma sensowne wzmocnienia. Nic tylko brać:) Co do tego czy duży czy nie - przecież ty go na plecach nie nosisz a lepiej wygrać za duży niż za mały i pogiąć go. Tak jak to się dzieje z tymi tandetami co niby mają udźwig 700 kg. Kumplowi padł ciągnik z ładowaczem i pożyczył od znajomego to przy ładowaniu big-bagów pokrzywił się a było tylko podnoszone i opuszczane:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze, że został poruszony wątek odciągów tylnych, one są po to by nie uszkodzić lub nawet nie rozłamać ciągnika, a wielu producentów z tego rezygnuje dla cięcia kosztów.

W kwestii gięcia się ładowaczy lub mocowań (adaptacji) to ono występuje najczęściej w czasie nieumiejętnego opuszczania ramienia wraz z ładunkiem, a nie w czasie podnoszenia.

Bolsick    5

Witam założyłem tura metal fachu 1600 udzwigu t229 do ursusa 5314 i czy dawac jaki balast na tył?? i jak sie sprawują u was 5314 pod turami??

lukbold    411

A jak wygląda kwestia wytrzymałości przedniego mostu w 5314? Interesują mnie opinie ludzi pracujących z belami sianokiszonki a nie bajkopisarzy. Znajomy co roku zwolnice naprawia a ledwo słomę tym wozi wiec czy tur na 5314 to gra warta świeczki?

Bolsick    5

witam mam problem z turem ciagnik 5314 tur metal fach  t229 1600 udzwigu strasznie wolno podnosi dopiero jak gazu dam podłaczony pod wywrot czy to moze byc przyczyną ma ktos moze jakis schemat i moze podesłac??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?