5314

Jaki TUR do ciągnika 5314

Polecane posty

Ferdek07    75

agromasz ł 104 jak dobrze po negocjujesz będzie w podobnych pieniądzach co i metalfach, a agromasz 10cm niżej podnosi i te 10cm conajmniej mniej wystaje przed ciągnik na tych ursusach wystarczy dobrze przejrzeć galerię w rózny sposób są montowane ładowacze przed tłumikiem za tłumikiem i chyba warto było by obczaić jakie konkretnie są mocowania i jak to będzie na dokładnie tym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

metal fach jest porzadny u mnie pracuje juz 4 tata i nic sie nie dzieje z nim polecam go z tych co podałes to najpożadniejszy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Ja także polecam Metal -Facha mam już tego tura przy 5314 drugi rok. Tur jest solidnie zrobiony .Według mnie to jeden z lepszych ładowaczy czołowych polskiego wykonania.Tylko nie bierz tego co ma 1600 udźwigu gdyż jest za duży pod ten ciągnik . 1300 kg udźwigu w zupełności wystarczy .

Edytowano przez zetorek5011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro85    0

Metal-Fach T-229/1 zdecydowanie. Jeszcze z Roltechu jakbyś wziął tam jest naprawdę tanio. Metal-Fach sprawdzony a tamte to nie wiadomo czy wytrzymają rok. Lepiej kupić zaufane niż kupić przysłowiowego ,, Kota w worku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

wszystkie te polskie tury zwłaszcza te najtańsze wyglądają jakoś tak nie proporcionalnie i słab jak porównać z mx lub qikiem ja osobiście wolałbym używany zachodni kupić niż te dziwactwa. ale to tylko opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam z metal fachu ale 241 z 1600 udźwigu. I według mnie to niczym nie ustępuję zachodnim.Jest bardzo solidnie zrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Metal-Fach T-229/1 zdecydowanie. Jeszcze z Roltechu jakbyś wziął tam jest naprawdę tanio. Metal-Fach sprawdzony a tamte to nie wiadomo czy wytrzymają rok. Lepiej kupić zaufane niż kupić przysłowiowego ,, Kota w worku"

Brał ktoś tego metalfacha z roltechu? oni to przywożą i samemu się montuje :o hydrameta 3B u sąsiada tak przywieźli potem dosyłali jeszcze jakieś pojedyńcze przewody kurierem, czy roltech taki tani, chyba to samo można wytargować u każdego większego dielera, co kupowałem i pytałem ich o cene to to samo było w Fino :rolleyes: <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktorista    0

Dziękuję wszystkim za opinie i wypowiedzi. Po namyśle stwierdziłem, żę faktycznie nie ma sie co pchać w te najtańsze bo mogą sie okazać później bardzo drogie :o tura zamówiłem w roltechu bo dali przystępną cene i szybką realizacje. Mają go przywieźć w przyszłym tygodniu po 1 listopada to zobaczymy jak będzie,a za zestaw ładowacz + amortyzator + chwytak do bel + krokodyl + łyżka + montaż + transport ma wyjść 23200. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktorista    0

Witam wszystkich po dłgiej przerwie. Ładowacz jest już założony na ciągniku. były male przygody związane z nieodpowiednim mocowaniem ale to z naszej winy. Na szczęście teraz już wszystko gra. Firma w porządku,kontakt też bardzo dobry. Jedyne co mnie zastanawia to czy nie dało by sie przyspieszyć pracy ładowacza bo wydaje mi sie że troche wolno mu idzie dzwiganie. Bawiłem sie tymi pokrętłami do regulacji szybkości pompy ale to nic nie daje. Jeśli ktoś wie co można z tym zrobić to będe wdzięczny za podpowiedzi. POZDRAWIAM!!!

Edytowano przez traktorista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

którego tura zamówiłeś konkretnie i jaki osprzęt dostałeś jakiś rabat od tych cen co podają?

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktorista    0

sorki ze tak późno, ale nie było już zainteresowania na tym temacie. Zamówiłem tura z metal fachu chyba 229/1. Do tego wziąłem ten sprzęt który podałem wyżej. Ciężko z nimi cokolwiek utargować. Mi opuścili tylko 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu    0

Sorki za wtrącenie ale mam pytanie!

 

Witam!

Mam problem z ciągnikiem Ursus 5314 rok 2003 czyli ten nowszy, dokupiłem do niego tura i mam problem z podłączeniem hydrauliki. Pod co to podłączyć żeby to sprawnie działało ??

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

Tematy połączone

 

Mam pytanie co do wyboru tura do ciągnika URSUS 5314. Bardzo zainteresował mnie ten: http://allegro.pl/ag...3819105498.html ale ta cena to netto i kosztuje on 16000. Akurat cena mi nie przeszkadza lecz dzwoniłem do tej firmy i powiedzieli mi że on waży ok.700kg z ramą. Czy to dużo? Nie będzie on za ciężki jak na mojego ursuska ? A może proponujecie jakiś inny ? Proszę o uzasadnione wypowiedzi.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Witam też jestem na etapie poszukiwania tura do mojego 5314 i tur o który pytasz podoba mi się ale niestety jak dla mnie ma jedną wadę mianowicie mocowania które są bardzo nisko pod ciągnikiem (jak widać na zdjęciach niżej od schodkówa). Ja używam go również do oprysków więc ten tur jak dla mnie odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Boże i kolejny ciągnik okaleczony, czy aż tak dużo prac macie do zrobienia tym ładowaczem? najprostsze i najtańsze rozwiązanie to tur 20 z hydrametu, wolał bym coś sprawdzonego niż te wszystkie nowe rzemieślnicze wynalazki, bo co z tego że jest to poziomowanie jak tur waży ze 200kg więcej i nie wiadomo czy się nie połamie czy co gorsza nie połamie ciągnika, na mf 675 4x4 znajomy przełożył tura 1no sekcyjnego z mf 255 i bardzo zadowlony ;) sam w dalszej prespektywie rozglądał bym się za 4514, mf 675 i przełoże hydramet 3B na takiego, do 4514 i tak nie da się założyć nic konkretnego bo konsola musi być wysunieta do przodu, każdy ciężki duży tur będzie mocno wysunięty do przodu i będzie katowanie ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

ale zauważ że na zdjęciach podanych w linku wyżej jest zamontowany przy samej kabinie. A tur z hydrametu nie waży wiele mniej. Mi jest potrzebne 3 sekcje do chwytaka do bel więc nie mam zamiaru zakładać byle czego jak tur 1-sekcyjny z ciapka czy czegoś podobnego. A jak wezmę belkę kiszonki o wadze ok.800kg i będzie jakieś tąpnięcie to tur się złamie i tyle tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Widziałem na opolagrze tury hydrometal dosyć ciekawe ale jakoś mi były drogie .Ja zastanawiam się nad tym http://allegro.pl/la...057021.html���� .Chociaż mnie wystarczył by ten http://allegro.pl/la...3839057884.html ale najpierw muszę się więcej o nich dowiedzieć i narazie daję rady ze wszystkimi pracami turem w c-330 ale czasem mu ciężko.

Edytowano przez fendos512c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj