kosa29

młocarnia

Polecane posty

kosa29    2

bizon z 056 czemu na pełnych obrotach silnika zegar pokazuje maximum 200obrotów na minutę młocarni co morze być przyczyną koło się kreci  dosyć szybko proszę o pilną odp\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tą prądniczkę na wale młocarni z strony której wsiadasz  zobacz czy jest dobrze połączona z wałem Albo może masz uszkodzony obrotomierz  obrotomierz i tak obr. zaniża ten typ tak ma  ;)


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

proądniczkę przed chwilą wymieniłę na nową i wzrosły do 600 troche mało co jeszcze zrobić (pas napinany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

ten typ tak ma:). problemem jest prądniczka albo zegar. najprosciej pożycz od kogoś na sprawdzenie prądniczke wtedy bedzie pewność co faktycznie szwankuje.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Jesli nowa pradniczka i dobre sa kable podlaczone to tylko zegar.. ale zanim zmienisz zegar sprawdz mase na zegarze bo on tez lubi wariowac ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrych obrotów i tak ci nie pokaże  u mnie sprawne wszystko  i nie wiem czemu  zegar zaniża obroty  bizony tak mają :P


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

zegara nie ma czasu wymieniać trzeba jechać kosić jak jest pogoda i tak jeden dzień w plecy dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na obr. patrz jak młóci  


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Chłopaki podpowiedzcie trochę aby nie zrobić głupoty z 8-10 lat temu wymieniali cepy bo były wytarte kupili nowe ok , do dzisiaj łyknął kamień wzrokowo pogięte mocno dwa inne mniej patrzyłem teraz na allegro komplet 8 sztuk od 400 do 500 zł krajowe importowane jest jakaś różnica co pamiętam tamte były wyważone nic nie drgało zostało dosłownie może zbiornik do wymłucenia to bedzie robiony na następny sezon ale jakieś podpowiedzi a może prostujecie cepy bo Polak potrafi raczej my tego nie zrobimy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli nie są tragicznie pogięte to prostuj (tylko uważaj że jak "cep" będzie honorowy to może pęknąć).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dobrych obrotów i tak ci nie pokaże  u mnie sprawne wszystko  i nie wiem czemu  zegar zaniża obroty  bizony tak mają :P

Bizony tak nie mają. Jak wskaźnik jest dobrze wyregulowany to pokazuje z błędem poniżej 5%. Więc nie pisz takich herezji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 mówię tylko zaniża u mnie i nie mogę poprawić nie wiem co prze-regulować  aby nie zaniżał już dawno dałem z tym spokój  :wacko:


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arek
      jakie powinny byc robocze (max) obroty silnika i jakie powinny byc max obroty mlocarni? bo u mnie chyba cos jest nie tak...
       
      i wie ktos moze gdzie jest czujnik obrotow silnika?
    • Przez lambogrand
      Witam zacząłem przygotowywac bizona do akcji zmienilem pas z młocarni bo w zeszlym roku sie w rzepaku niezle przypalil, problem to za niskie obroty na młócarni mam max 800 obrotow na pszenice to bedzie za malo. Próbowalem regulowac to na dolnej regulacji tej ze sprezyna mam tak jak ma byc ustawione 98mm ale naciagalem na tej gornej i jest problem bo juz o podajnik ziarnowy sie opiera ta lapa , jak to jest u was z obrotami?
    • Przez ridock100
      Witam potrzebuje pasa do mlocarni do fahr m1250 hydromat wymiary140x2840. Gdzie moge dostac czesci do takiego modelu? prosze o pomoc kto ma taki model? Proszęo pomoc?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Mam problem z niedziałającym silnikiem elektrycznym służącym do regulacji obrotów przekładni bezstopniowej młocarni. Nowy kosztuje ok 2000zł, a używanego pochodzącego z serii TX nigdzie nie można dostać. Dlatego moje pytanie brzmi, czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa ze zgodnością wyżej wymienionego silnika z nowszymi seriami typu TC,CX, CSX itp.
    • Przez sHamii
      Witam, 
       
      Mam na sprzedaż starą młocarnie. 
      Jej wiek szacuję na około : 70 lat.
      Po zaprzestaniu użytkowania, była garażowana przez cały czas.
      Stan : Bardzo dobry. 
       
      Cena : 3500 zł.
      Telefon : 601 803 425
      E-mail : sroka.oskar@gmail.com





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj