adi00290

Zasady drogowe - światła ostrzegawcze itp .

Polecane posty

adi00290    18

Zastanawiam się czy jeżeli ciągnik / kombajn ma światło ostrzegawcze ( koguta ) to trzeba mieć jeszcze dodatkowo odblask ( trójkąt ) z tyłu ciągnika ? Moglibyście szerzej opowiedzieć mi o przepisach drogowych związanych z ciągnikami / maszynami rolniczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Trójkąt  jest obowiązkowy w każdym przypadku i informuje, że przed nami znajduje się pojazd, lub zespół pojazdów wolnobieżnych. Światło ostrzegawcze, że pojazd jest ponadgabarytowy. Są to osobne przepisy w KD i mogą się jedynie sumować, nie ma możliwości, że obecność jednego zwalnia od posiadania drugiego.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

trojkat na kazdym wolnobierznym i przyczepach rolniczych , a kogut tak jak kolega wspominał albo ponad gabaryt albo gdy wykonuje prace przy drodze publicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Jest znacznie szersza definicja światła błyskowego w kolorze żółtym, włącznie z mandatem jaki można dostać za używanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

art.54 ust.1 Bezpodstawne używanie żółtych świateł błyskowych mandat 200zł 0pkt karnych.

Można używać żółtego koguta zamiast trójkąta ostrzegawczego tylko w samochodzie holowanym,nie mylić z trójkątem do pojazdów wolnobieżnych.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W POlsce w zasadzie nie można używać rolnikom  tzw. koguta żółtego na drogach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale faktycznie nastała moda na " koguty" . Ciekaw jestem czy ktoś dostał mandat lub chociażby został upomniany za nieuzasadnione używanie lampy błyskowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Raczej upomnienie lub machniecie ręką na "incydent". Tylko po co jechać na kogucie, kiedy sie jedzie samym ciągnikiem albo z przyczepą nie szerszą niż 2,55 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Raczej wszystkie obecnie użytkowane kombajny są ponadgabarytem, więc koguta mieć i używać powinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

zobaczcie na naukach jazdy w Łomży jak był egzamin widziałem jak ciągnik miał włączony kogut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

ponad gabaryt żeby jechać to nie tylko kogut ale już pozwolenia trzeba łatwić , oczywiście mało kto to robi i o tym wie , tak jak wspomniałeś teraz kombajny i jakieś wieksze maszyny się do tego juz kwalifikuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Ciągle nie chce wam się doczytać przepisów a widać po wypowiedziach, że niektórzy wcale ich nie znają.... i do tego wprowadzają innych w błąd.

Kolejny raz proponuję odświeżyć sobie przepisy stosowania światła błyskowego w kolorze żółtym. Podpowiem tylko, że głupotą jest jechanie z przyczepą "na kogucie", ale już jazda z pługiem 5 skibowym zawieszanym niekoniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

sam sobie poczytaj ,;) art. 54
1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3. 


art. 31.

1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:
...
5. pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej
stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej
widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia
trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

To chyba załatwi sprawę "koguta"  http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/8222-kogut-8221-kiedy-mozna-go-uzywac,54416.html


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Raczej upomnienie lub machniecie ręką na "incydent". Tylko po co jechać na kogucie, kiedy sie jedzie samym ciągnikiem albo z przyczepą nie szerszą niż 2,55 m?

 

Kogut dodaje 10km a dwa 20km. Dlatego jeżdżą LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj