mechanizator72

John Deere 550- Zapycha się podbieracz

Polecane posty

Witam, mam problem z moją prasą. Mianowicie ma ona problem z wciąganiem słomy przez co często lubi się zapchać. Zdarza się również przy prasowaniu trawy, jednak najgorzej jest przy prasowaniu słomy jęczmiennej. Przy słomie z pszenżyta prasa zapcha się tylko czasem (co i tak nie powinno się zdarzać) a przy prasowaniu jęczmienia jest to notoryczne. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claastucano    56

A w swojej prasie masz takie druty sprężynowe bezpośrednio nad pobierakiem? Służą one do przytrzymywaniu materiału zbieranego aby nie podbijalo go do góry i zapobiega się cofania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego, idzie to gdzieś kupić? Zrobiłem własnoręcznie coś takiego, ale to zdało egzamin jedynie przy trawie, przy słomie przez to prasa jeszcze bardziej się zapychała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claastucano    56

Ja miałem taki przypadek przy prasie morra włoska prasa. nie było tych drutów i słoma wcale nie chciała iść w komorę prasowania zrobiłem własnoręcznie i problem się skończył. a jeżeli chcesz kipic to jedynie trzeba szukać na składach z używanymi maszynami może gdzieś ze spalonej prasy znajdzie orginalnego od john deera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam, mam problem z moją prasą. Mianowicie ma ona problem z wciąganiem słomy przez co często lubi się zapchać. Zdarza się również przy prasowaniu trawy, jednak najgorzej jest przy prasowaniu słomy jęczmiennej. Przy słomie z pszenżyta prasa zapcha się tylko czasem (co i tak nie powinno się zdarzać) a przy prasowaniu jęczmienia jest to notoryczne. Co może być przyczyną?

 

Witam, dawno mnie nie było na tym forum - ale to pomińmy, pytanie mam jaki masz podbieracz i czy problem rozwiązałeś? Z opisu problemu wnioskuję, że masz wąski podbieracz - jeśli mam rację to wystarczy mała przeróbka podbieracza i problem znika bezpowrotnie a wydajność prasowania wzrośnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam, ja miałem podobny problem z początkiem zwijania beli (zapychał się podbieracz) i dałem  dorobić nowe palce do podbieracza  wg mojego wzoru, tj dłuższe inaczej wyprofilowane i zmienionym kątem mocowania . Po tej przeróbce zapomniałem co to zapchany podbieracz a ruszając nie muszę ruszać na tzw sprzęgle jak niektórzy piszą tylko puszczam sprzęgło i jadę. Koszt 40 palców (36 na podbieracz + 4 zapasowych) to 400zł. Już kilku znajomych ma tak zrobione prasy i żaden nie narzeka na zainwestowane pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2016 o 16:28, endrju00711 napisał:

Witam, ja miałem podobny problem z początkiem zwijania beli (zapychał się podbieracz) i dałem  dorobić nowe palce do podbieracza  wg mojego wzoru, tj dłuższe inaczej wyprofilowane i zmienionym kątem mocowania . Po tej przeróbce zapomniałem co to zapchany podbieracz a ruszając nie muszę ruszać na tzw sprzęgle jak niektórzy piszą tylko puszczam sprzęgło i jadę. Koszt 40 palców (36 na podbieracz + 4 zapasowych) to 400zł. Już kilku znajomych ma tak zrobione prasy i żaden nie narzeka na zainwestowane pieniądze.

dał byś kolego namiary na te palce albo do kogoś kto o robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PapaRegano    0
Dnia 14.02.2016 o 16:28, endrju00711 napisał:

Witam, ja miałem podobny problem z początkiem zwijania beli (zapychał się podbieracz) i dałem  dorobić nowe palce do podbieracza  wg mojego wzoru, tj dłuższe inaczej wyprofilowane i zmienionym kątem mocowania . Po tej przeróbce zapomniałem co to zapchany podbieracz a ruszając nie muszę ruszać na tzw sprzęgle jak niektórzy piszą tylko puszczam sprzęgło i jadę. Koszt 40 palców (36 na podbieracz + 4 zapasowych) to 400zł. Już kilku znajomych ma tak zrobione prasy i żaden nie narzeka na zainwestowane pieniądze.

Kolego gdzie  takie coś  robią ta przeróbkę  chętnie bym tam się  zgłosił z tymi z tym  problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PapaRegano    0
Dnia 14.02.2016 o 16:28, endrju00711 napisał:

Witam, ja miałem podobny problem z początkiem zwijania beli (zapychał się podbieracz) i dałem  dorobić nowe palce do podbieracza  wg mojego wzoru, tj dłuższe inaczej wyprofilowane i zmienionym kątem mocowania . Po tej przeróbce zapomniałem co to zapchany podbieracz a ruszając nie muszę ruszać na tzw sprzęgle jak niektórzy piszą tylko puszczam sprzęgło i jadę. Koszt 40 palców (36 na podbieracz + 4 zapasowych) to 400zł. Już kilku znajomych ma tak zrobione prasy i żaden nie narzeka na zainwestowane pieniądze.

Kolego  dał  byś  namiary na  te palce żeby  przerobić to się  zgłosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

Posiadam na sprzedaz listwy metalowo-gumowe nad podbieraczem od jd 590 pomagaja wciagac material 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ako47
      tak jak w temacie prasa zapycha się
      prasa ładnie prasowała wszystko działało zrobiło się z 20 belek a tu za jakimś razem włączyło się wiązanie ale jakoś trwało to za długo a tu urwało sznurek i pozostało w pozycji w której ramie jest najbardziej otwarte i ramie się nie cofnęło otworzyło się komorę z belkom i zamknęło wyrzuciło belkę ale ramie nie wróciło więc cofnęliśmy je ręcznie spuszczając olej następnie robimy następną belkę a tu po przejechaniu z 50 m (belka w komorze malutka ale ładnie ubita )prasa nie przyjmuje więcej słomy zapychając się na podbieraku a jak wyciągniemy zapchaną słomę i chcemy jechać dalej to z prasy wylatuje słoma dodam że problem powtarza się (próbowaliśmy z 8 razy i nic gdy beka osiągnie pewny rozmiar gdzieś ze 0,2 m prasa nie przyjmuje więcej słomy i w dodatku wyrzuca słomę z beki na podbierak dodam że nie ma problemu z zaczęciem belki
      proszę o szybką odpowiedz bo słoma do prasowania
    • Przez pawel6200
      Czy wykonywał ktoś własnoręcznie odrzutnik do bel w prasie JD 550 i czy mógłby się podzielić wymiarami oraz zdjęciami??
      Interesuje mnie rurowy lub taki jak w załączniku
      pozdrawiam
       

    • Przez Tomasz531
      Witam. Kilka dni temu zakupiłem prasę John Deere 550 i mam małe wątpliwości co do działania owijania sznurka. U mnie ramię od podawania sznurka jest po lewej stronie patrząc od strony podbieraka. Świeci się kontrolka środkowa żółta. Kiedy podniosłem klapę do góry i przytrzymałem owijania ręczne to ramię zaczęło przesuwać się w prawo jednak po puszczniu owijania ramię wróciło spowrotem na lewą stronę. Czy tak to powinno działać? Jeśli nie to co zrobić by ramię było w odpowiednim miejscu. Proszę o pomoc 
    • Przez Damianooo134
      Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem JD 550 i mam takie pytanie - każdy sterownik miał ten brzęczyk przy rozpoczęciu owijania sznurkiem? u mnie kontrolki działaja ale sygnału dźwiękowego brak. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj