News
MateuszMitura

Volvo s830 zapychanie podajnika kłosowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Volvo

Witam,

mam problem z ustawieniem sit przy kombajnie Volvo s830. Wszędzie podawane są wartości w milimetrach, ale jak to przekłada się na odpowiednie ząbki, czy jest jakiś przelicznik na to?

Drugim problemem jest zapychający się podajnik kłosowy w miejscu oznaczonym czerwonym kółkiem na zdjęciu post-156843-0-53229800-1438373125.jpg.

W zależności od ciągłych prób ustawieniami sit, zapycha się albo kłosami i słomą, albo ziarnem, lub mieszanką ziarna ze słomą. Czy ktoś z was miał z tym problem albo wie jak go rozwiązać? 

Bardzo proszę o kontakt i pomoc. 

nr tel.: 793 118 361

lub za pośrednictwem odpowiedzi na forum.

Edytowano przez MateuszMitura

SZYMANOX    465

Masz za bardzo otwarte górne sito  i być może za mały wiatr .  Po prostu za dużo syfu leci przez sita ;)

Księga życzeń i zażaleń na PW.

volvo1150    8

ja mam pozamykane prawie górne ostatni ząbek dolne przed ostatni wiatr na grubej pszenicy na maxa jak chuda i z tyłu sieje to zmniejsz wiatr jak nadal będzie siał to sito górne ząbek 

Edytowano przez volvo1150

Wiadomość z agroFakt.pl

danielpalka    0

Może łożysko Ci poszło na żmijce co idzie do odrzutnika i staje gdy dostanie troche obciążenia? Nie patrz na te milimetry i tabele. Górne sito ustaw tak żeby przeleciały kłosy, a dolne tak żeby przeszły ziarnka. jeśli będzie dużo słomy to delikatnie przymknij górne. :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez filip94lemken
      Witam, mam do Was pytanie, czy niewie ktos czegos na temat kombajnów zza wschodniej granicy (chodzi mi tutaj o nowe) szukalem w google i wyskoczyly jakies, nawet z wygladu dosyc ladne, gdyz napewno maja tansze niz te zachodznie a czyms musza kosic, niewie ktos np nazwy jakiegos kombajnu, albo wgl jakies konkretnej rzeczy na temat tych maszynm ?
    • Przez 36RR
      koledzy potrzebuję pomocy kupiłem niedawno taki kombajn i chce kupić kilka pasów niektóre wymienię od razu a niektóre muszę kupić na zapas i tu moje pytanie czy ma ktoś jakąś instrukcję do niego aby można było zobaczyć jakieś numery pasów ?

• Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez unipasz
      jak  zdiać to koło pasowe  bo na tej zębatce  zatrzymało się łożysko a  ta nakrętka się docisło tak ze się gwint ściął  i jak wymienić to łożysko  podejrzewam ze trzeba zdiać całe koło   a pas jest tak naprężony ze  mało nie  pęknie
    • Przez BartoszWitusik
      Witam mam pytanie do czego słóży ten zegar. Po przekręceniu kluczyka wskazówka idzie do końca i nic się nie rusza po odpaleniu. moje pytanie jest takie czy to jest prędkościomierz i jak to naprawić

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.