Skocz do zawartości
norbitoja

Ostatecznie ciągnik za 350tyś, pilnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

"JD robi daną czynność szybciej, bo ustawiasz sobie dany bieg a polem regulujesz półbiegami, a fendt to jeszcze tms"

dobre he he... a c360 to już w ogóle szybko jak zarzucisz 2 bieg w pługu to tylko obrotami regulujesz jak się biegi zblokują.

Kolego niestety ale średnio rozumiem powód twojej radosci.. :)

w jd to podczas orki ja zrzucam albo włączam wyższy półbieg a jak ty tam robisz czy jak tam sie robi w c360 to nie wiem bo niestety nie mam tej polskiej mysli technicznej... :) nie pozdrawiam :),

A co do tego trzymania jd na obrotach to  podobną skrzynia do vario jest AP ;) tam sobie ustawiasz priorytet prędkosc czy obroty silnika :) 

Edytowano przez DeereAndCompany

Jakub004    1

@fireseba dobrze mówisz :) nasz 414 spadł ze spalaniem przy prasie stalokomorowej do 3l/ha przy średniej słomie . W transporcie z przyczepą jedzie 43 przy 1390 obrotów. A ta skrzynia to porostu bajka :)

Wiadomość z agroFakt.pl

fireseba    101

Kolego niestety ale średnio rozumiem powód twojej radosci.. :)

w jd to podczas orki ja zrzucam albo włączam wyższy półbieg a jak ty tam robisz czy jak tam sie robi w c360 to nie wiem bo niestety nie mam tej polskiej mysli technicznej... :) nie pozdrawiam :),

A co do tego trzymania jd na obrotach to  podobną skrzynia do vario jest AP ;) tam sobie ustawiasz priorytet prędkosc czy obroty silnika :)

No dobra lecz AP sporo więcej kosztuje i wtedy cena wychodzi jak za FEndta i to całkiem co innego niź Vario na TSM.

Ja nie mówię że AP to to samo co TMS :)... Napisałem konkretnie cyt ,,podobną skrzynia do vario jest AP" :)

AP kosztuje 30 tyś wiem bo pytałem u Dealera i taką samą cene ma Direct Drive :). Ogólnie to Fendt 714vario scr kosztuje netto 490tyś w wersjji profi zaś JD 6150r na full versji dd itp kosztuje ok 450 netto :) 

fireseba    101

nie porównuj JD de Fendta bo to jak porównać opla do mercedesa, a cena jest taka na jaką jest zbyt. Jeśli jest droższy to znaczy że jest warty swojej ceny.

Opla i mercedesa mówisz ??? :) ojj tak więc sądzisz że John Deere jest średniej klasy firmą ?? :) Dlatego po 1. jest uznawany na całym świecie za jedną z najlepszych firm która produkuje bardzo dobre ciągniki? dlatego że ma 2 miejsce pod względem sprzedaży ? :)... Fendt jest drogi ale nie znaczy to że jest lepszy czy też jest wart każdego Eurosa ;)... Masz może któryś z tych ciągników bo twoja ostatnia wypowiedz jest na poziomie - "fendt i tylko fendt bo tak mówie i tak jest"...

Osobiscie sam uważam ze fendt to bardzo fajny ciagnikk ale jest tez najdrozszy jednakze pamietaj że nie musi być to wyznacznik...

Po latach w każdym ciągniku zaczyna coś się psuć i nie powiesz mi że nie jest tak w fendtach ;)... 

A jeszcze patrząc na czyste statystyki to np 150km JD ma większy moment obrotowy jak fendt 150 

a kończąc tą głupią i bezsensowną kłótnię dodam że najwiarygodniejszym źródłem są rolnicy którzy mieli bliższą styczność z tymi ciągnikami np będąc ich właścicielami bo jakiś Typowy janusz który jeździ "papajcem" nie powinien zbyt dużo mówić który jest lepszy :) 

Jeśli miałem rację choć raz to przyznaj mi ją oddają swój głos ;) 

Edytowano przez DeereAndCompany

Ziel    26

Jd ma 2 miejsce sprzedaży ale w Polsce i wcale na całym świecie nie jest uważany za tak wspaniałą marke.

agrorobert    52

jest kolaga na agrofoto co ma trzy jd jeden z seri 6030 i z nowej 6150m i 6125m i ten "stary" podobno chodzi bezproblemowo a z tym najnowszym 6125m miał jakieś przygody i to nie jedna ;)   

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się