Cezariuszc330

Glebogryzarka i problem z wałkiem :(

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witajcie.Kupilem już glebogryzarke, ale jest dylemat...... Mianowicie mam wałek wom od rotacyjnej. Jest on ,,wypelniony'' i za szeroki. We wszystkich moich maszynach mam odsłonięta ta rurkę wom na tyle że mogę zapioc zabezpieczenie.W glebogryzarce(niezauważone) jest wysunięty kawałek tej rurki a reszta jest w,, oslonie'' przez co nie mogę zapisać walkawalka bo blokuje się na zabezpieczeniu(glebogryzarka Grudziądz 165cm) :( i pytanie do was bo do niej pasuje taki wałek rurowy którego ją nie posiada a kupować nie chce. Czy jedynym sposobem na zapięcie mojego walka będzie obcięcie tej osłony na rurkę wom przy glebogryzarce? Są jakieś mniej drastyczne metody? Może jakieś końcówki do walka wom???? Z góry dzięki jeśli źle wam wytłumaczył em to postarał się zrobić zdj.

zdjęcie wiele by ułatwiło

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Wiadomość z agroFakt.pl

kacperrr000    1

A nie idzie odkręcić tej podstawki ?? Bo ta podstawka jest na wałek co zabezpieczasz dwoma śrubkami a nie guzikiem jak zdj xD

Odrazu odkrecilem, ale tam jest łożysko to nie może być na wierzchu..... Z reszta chyba mam krotkawy wałek to oprócz tego mam pytanie jaki rodzaj i jaki rozmiar walka tam idzie??? Bo między ciągnikiem a maszyna ok 70 cm jak patrzylem.

nie dasz rady tego obejść w inny sposób najlepiej obetnij  :)  a ta przystawka jest do wałka zabezpieczanego na dwie zawleczki

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Dzięki za pomoc. No nie zwrocilem uwagi na najistotniejsze xD ale tak to jest jak się na czymś nie zna. Będę próbował kupić taki wałek(nie jest łatwo) a jak nie to obetne i będzie smigac :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ansu
      W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system pasowej uprawy gleby Strip-Till
      Czy ktoś się spotkał z tym w praktyce?
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez AgroLaik
      Witam
      Mam pytanie. Po co wykonuje się orkę przeddzimową i jakie są jej główne zalety i wady. Na jaką głębokość najlepiej ją wykonać?
    • Przez Janosik82
      Witam czy posiada ktoś z was agregat pasowy AGRO LINE interesują mnie opinie z góry dziękuję
    • Przez mrjacoobek
      Witam!
      Mam siewnik Poznaniak i przestawiłem go na rzepak żeby później tego nie robić, moje pytanie brzmi czy strona po której jest rolka a trybik ma znaczenie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.