Skocz do zawartości
Cezariuszc330

Glebogryzarka i problem z wałkiem :(

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witajcie.Kupilem już glebogryzarke, ale jest dylemat...... Mianowicie mam wałek wom od rotacyjnej. Jest on ,,wypelniony'' i za szeroki. We wszystkich moich maszynach mam odsłonięta ta rurkę wom na tyle że mogę zapioc zabezpieczenie.W glebogryzarce(niezauważone) jest wysunięty kawałek tej rurki a reszta jest w,, oslonie'' przez co nie mogę zapisać walkawalka bo blokuje się na zabezpieczeniu(glebogryzarka Grudziądz 165cm) :( i pytanie do was bo do niej pasuje taki wałek rurowy którego ją nie posiada a kupować nie chce. Czy jedynym sposobem na zapięcie mojego walka będzie obcięcie tej osłony na rurkę wom przy glebogryzarce? Są jakieś mniej drastyczne metody? Może jakieś końcówki do walka wom???? Z góry dzięki jeśli źle wam wytłumaczył em to postarał się zrobić zdj.

Wiadomość z agroFakt.pl

kacperrr000    1

A nie idzie odkręcić tej podstawki ?? Bo ta podstawka jest na wałek co zabezpieczasz dwoma śrubkami a nie guzikiem jak zdj xD

Odrazu odkrecilem, ale tam jest łożysko to nie może być na wierzchu..... Z reszta chyba mam krotkawy wałek to oprócz tego mam pytanie jaki rodzaj i jaki rozmiar walka tam idzie??? Bo między ciągnikiem a maszyna ok 70 cm jak patrzylem.

asharot    176

Ja bym obciąć ten kołnierz tylko najpierw dobrze zmierz czy to pomoże.

nie dasz rady tego obejść w inny sposób najlepiej obetnij  :)  a ta przystawka jest do wałka zabezpieczanego na dwie zawleczki

Dzięki za pomoc. No nie zwrocilem uwagi na najistotniejsze xD ale tak to jest jak się na czymś nie zna. Będę próbował kupić taki wałek(nie jest łatwo) a jak nie to obetne i będzie smigac :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zimrex
      Witam serdecznie mam do was takie pytanie próby kręconej jak to się oblicza posiadam siewnik saxonia DF500 zdięcia jak to wygląda 
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

• Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie 

• Przez dajmen41
      Mam usluge do wykonania  zaorac ogrodek działkowy byly tam wazywa  20 arow  teraz kobieta da tam obornik i moje pytanie czy to kultywatorowac i orac czy odrazu oraz bez poprzedniej uprawy chwastow tam nie ma tylko troche resztek z roślin.
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez domasz
      jakie korzyści daje posiewne wałowanie zboża? czy warto w to się bawić? dziękuję za odpowiedzi