Zetix

Zetor 12011 syk podczas przełączania na zająca wzmacniacz momentu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Zetix    3

Cześć!! Jako iż mój koń pociągowy dzisiaj .. po 8 latach postanowił przełączyć się na zółwia i na nim zostać . A dokładniej - jechałem na zającu sprzedać zboże ogień ogień - zwolniłem przed skrzyżowaniem sam się przełączył na żółwia i tylko jak oddałem gazu usłyszałem coś jakby uciekające ciśnienie i syk .. po chwili ustało i już nie chce się przełączyć ... co to może być? Czyżby nie dostawał ciśnienia na pompkę? WOM działa - czy do tego trzeba rozpoławiać traktor? Nie ukrywam że te wzmacniacz momentu jest mi cholernie potrzebny - ponieważ bez niego nie wyobrażam sobie roboty. Fakt faktem - ostatnio miałem lekki ubytek oleju i może przez to? Chwilę jechałem bez oleju - ale zaraz dolałem i już był stan OK - ale kilka razy tak miałem i po prostu jak się sam przełączał to dolewałem oleju i śmigał idealnie .. co mam teraz zrobić panowie ? :(

Nikita_Bennet    166

mówisz "WOM działa" znaczy się kręci pod obciążeniem czy kręci się na pusto?

Przedni napęd działa poprawnie?

Poziom oleju i filtry wykluczone rozumiem.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Zetix    3

Kręci się na pusto
Nie mam przedniego napędu
Poziom oleju jest OK - a filtry.. od 8 lat nie zmieniałem filtrów hydraulicznych ,ale paliwowe i powietrzne rok w rok  - to chyba był błąd - mogłem się zaopiekować też hydraulicznym

Bardziej mnie interesuje czy do tej operacji .. muszę otwierać pacjenta (rozjeżdżać przód) .. :/

A te filtry znajdują się po lewej stronie ( od tyłu traktora) takie dwa baniaczki podłączone razem? Czy trochę wyżej jest pojedyńczy taki baniaczek..

Ogólnie może mi ktoś podpowiedzieć co to jest? Czy jest coś jeszcze w naszych zetorach (12) jak co się wymienia co sezon jak np filtry ale gdzieś indziej pochowane są ?

Edytowano przez Zetix

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    166

AFAIR na pusto wałek będzie się kręcił nawet jak pompka uszkodzona będzie. Jedyne co to nie pamiętam która pompka odpowiada za WOM, przedni napęd i zółw-zając ale to ktoś zaraz podpowie.

Rocznie Z10145, czyli podobnym do Twego robię może 100-150 a ten filtr wymieniam co 300-400godzin wiec .... dałeś trochę ciała bo na 1000godzin warto go wymienić.

Dobrze byłoby jakbyś pod podłogą wpiął się z manometrem i powiedział jakie ciśnienie jest na pompce (sporo osób, w tym ja, wstawia dodatkowy manometr żeby mieć cały czas to ciśnienie pod kontrolą).

Myślę że bez rozjeżdżania się nie obejdzie a Ciebie czeka cała noc wertowania forum bo akurat te tematy często się przewijały

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Zetix    3

Dobra dobra - już wszystko wiem . Tylko gdzie jest ten filtr -to go szybko wymienię żeby nie narobić szkód więcej . Ja już zaczynam sobie zakładki robić i już sobie poradzę :> Trudno - będziemy rozjeżdżać .. no co zrobisz nic nie zrobisz :>

Tylko ten filtr gdzie się znajduje :P

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez piotrekzetorek
      Witam wszystkich. mam problem z półbiegami w zetorze 5211,po wciśnięciu dżwigni nic sie nie dzieje,ale po wciśnięciu sprzęgła, wrzuceniu biegu i wcisniećiu dzwigni półbiegu ciągnik zaczyna jechać mimo wćiśnietego sprzegła, w czym może być problem
    • Przez jafar21
      Panowie czy to objawy slizgajacego sie sprzęgła czy może wzmacniacz momentu?
      Może jest na to jakis sposób żeby uniknąć rozbiórki na części pierwsze. Pozdrawiam 
      20190402_120007.mp4
    • Przez Lukecki
      Witam, kupiłem Zetora 8045 można powiedziec że od pośrednika, zapewniali że żółw działa, ale niestety tak nie jest, dźwignia przesuwa się z oporem do punktu tak jakby na środku między zającem a żółwiem, ale wcale ciągnik nie zwalnia, po kontakcie z byłym włascicielem dowiedziałem się że działał w 100%. Co może być nie tak? 
    • Przez Vroobel
      Witam 
      Wymieniam piasty przelaczajace biegi wymieniłem już 3 ale 4 nie mogę, wybilem pręt w stronę mostu ale brakuje 3 cm żeby zdjąć wodzik, jak to wymienić? 

• Przez DanielStefaniuk
      siema wszystkim może ktoś wie. mam zetora 8111 z 91 roku i gdy jadę i mam włączony żółwia jest wszystko oki a gdy załączę zająca coś rzęzi w skrzyni jadąc  na wolnych obrotach. ale jak dodam gazu to wszystko jest oki albo wcisnę sprzęgło i nie wiem czy tak już jest czy cos sie dzieje ??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.