Tyger

10cio letni u5314, z7745, z7540, czy nowy belarus?

Polecane posty

Tyger    2

w co lepiej zainwestować w nowego belarusa z przodem na krzyżakach (70 tyś pln) czy jakiegoś 10cio latka z ursusa coś na perkinsie 5314 lub podobne, albo zetora 70 - 80km z 7745 5340 lub ze starych forterr, koniecznie 4x4 docelowo do tura i do 50 max 60 tyś pln

wiadoma sprawa ze większość uzywek jest z zagranicy a i z belarusami chociaż nowymi równie bywa, który lepszy do tura?

który wygodniejszy tzn przyjźniejszy w ekspleatacji będzie, nie miałem z żadnym do czyneinia mam tylko c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja bym rozgladal sie za zetorem 7340


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

wejdź na allegro i dużo jest zetorów 7745 z turami i małymi przebiegami. Z drugiej strony co nowe to nowe jaki by niebył. Zależy tylko od ciebie licz się z tym że nowy to na kilka lat i masz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

napiszmoze cos wiecej ile masz ha to bedzie latwiej doradzic ;) bo jeseli kupisz belarusa na krzyzakach to dolicz jeszcze 11 tys tur z belarusa nowy

 

i w belarusie bedziesz mial wiecej mocy niz w zetorku czy ursusie ;P a i spalanie nie jest zabujcze ;p

 

 

 

ostatni troszke sie wozilem po chandlazach i ursusa 5314 z 97/98 z turem dostaniesz za ok 75 tys

 

wiec lepiej dolozyc jeszcze 6 tys i miec nowego belaruska z turem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

od kiedu tur do belarusa 11 tyś kosztuje pronarowski ł165 czy cuś 18 tyś kosztuje!

tur to w perspektywie następnych dopłat, a dużo w transporcie by robiły i na usługach, więc komfort żeby nie trzesło nie bujało a w mtz wysoko się siedzi a zetor podobno taki wygodny i ma 2 fotele, co też ważne, czy gdzies w mtz zmieści się pasarzer? podobno mtz trzeba lubić grzebać bo bez tego zaraz coś nawali tzn dokręcać regulować pilnować pozomu olejów ustawiać sprzegła a ja nie lubie tego, chce takiego siadam i jade a nie pieszcze się z tym i tamtymduperelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja bym proponował Zetora 8540 lub 9540 wuja ma 9540 i go sobie chwali .Nowe Belarusy ciekawe jak z awaryjnością ale jak dla mnie to fajne traktory , najlepiej zapytaj kogoś kto użytkuje takiego Belarusa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

no właśnie, z mtz-em mogą być po kilku latach już problemy a z zetorem 10 letnim nie powinno być źle a więc polecał bym zetora, a mtz to z przednim mostem carraro będzie lepszy bo te krzyżakowe lubią sie psuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to 20sto letni zetor będzie w lepszym stanie a przebieg napewno będzie większy niż 10cio letni belarus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Co to za oszczędność paliwa w Belarusie jak będziesz mu musiał pieniądze na olej wydawać bo wiadomo jak one ciekną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

coś z tym spalaniem to ściemniacie wszyscy, bo jakim cudem takie bydle jak mtz 4,7l pojemności masa większa jak w zetorze i do tego 82km ma mniej palić jak jakiś zetorzyna 64 czy nawet 7745 z pojemnosci 3,6l? z tego co podają znajomi to w żadnej robocie mtz nie spali mniej od 7745, może jak uczepić do zetora 5x30 i rypać w kolano że się dusi to spali więcej ale w lekkich i średnich pracach niewierze że mtz oszczędniejsze jest od zetora

 

poruszałem już temat długości mtg w zetorze i jeśli tam jest mniej więcej równe 1 godz mtg a w lżejszych pracach dłuższe to i tak każdy mierzy na mtg a w mtz jak mtg trwa 3 godz to na godz zegarowa wychodzi, zawsze jakos na godz zegarową moim zdaniem spalanie wyjdzie dużo mniejsze jak na mtg i tyle jak by tak z zegarkiem w ręku zmierzyć mtz i zetora to na bank zetor mniej spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

u mnie w najbilzszym skladzie z belarusami 11tys tur nowy do belarusa

 

 

a ja nie wiem czy 20 letni zetor nie rozwali sie szybciej jak belarus nowy a pozatym tam padlo takie magiczne slowo transport a w tym zetor sie chowa do belarusa ;) owszem zetorki sa bardziej kmfortowe i mniej awaryjne ale 20 letni zetor napewno czesciej zawiedzie niz ruski nowy sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

zetor to zetor bo u mnie belarusy nie maja przychylnych opini i tez sam nic dobrego o nich nie powiem moj znajomy ma to jak ciagnol niskopodwoziowke z koparka to mu sie os urwala a olej cieknie z kazdej szczeliny i to u wszystkich ktore ogladalem bez wyjatku


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

U mnie w okolicy Pronar, czy Belarus to bardzo rzadki widok. Dwóch już sie narznęło i głupich już nima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
zetor to zetor bo u mnie belarusy nie maja przychylnych opini i tez sam nic dobrego o nich nie powiem moj znajomy ma to jak ciagnol niskopodwoziowke z koparka to mu sie os urwala a olej cieknie z kazdej szczeliny i to u wszystkich ktore ogladalem bez wyjatku

jakto oś urwała? u nas przybywa tych ruskich maszyn i oczywiście zachwalają właściciele i takie tam dalej komentarze że po co przepłacać i inni to niemają co z pieniędzmi robic bo kupują zetory i lambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

my zmienilismy mtzta ktorym ojciec jezdzil 23lata - od nowosci na zetora 10245 mial wtedy 9 lat, pol roku po zmianie ciagnika ojciec sie sam siebie pytal - dlaczego ja bylem taki glupi przez tyle lat - wiecej chyba nie trzeba.

ciagniki nie sa tragiczne ale zetor ma duzo wiecej ulepszen, wada - zdecydowany wir w baku, ale da sie to przezyc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Yacenty, zamieniłeś mtz na ciągnik ponad 100 km to ma prawo chyba chlać belarus 1025 też pewnie nie mniej by wciągał, interesują mnie takie zetorki :http://www.http://www.allegro.pl/item315738295_zetor_9540.html allegro.pl/item320016198_ciagnik_zetor_9540_z_1994r.html http://www.allegro.pl/item316528681_zetor_9540_rok_1994.html lub tego typu mniejsze 70 - 80km

 

coś do 50 tys z używek, czy taki zetorek będzie dużo wygodniejszym rozwiązaniem? jakie to ulepszenia ma zetor w porównaniu do mtz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

zetor akurat ma 100 czy jak kto woli 98km, ale pomijam tutaj kwestie mocy. zuzycie paliwa porownywalem w identycznym plugu czy identycznym agregacie

na pewno ma duzo wiekszy uciag, na pewno dzieki szerszym oponom mniej sie topi,

komfort:

- duzo wieksza kabina,

- wspomaganie kierownicy,

- elektrohydrauliczny przedni naped,

- duzo lepsze oswietlenie,

- NIE CIEKNIE, nie smierdzi spalonym olejem,

- pali na zawołanie,

pelno czesci w kolo od ursusa, duzo wiecej mechaników.

 

tyle tak na szybko, gdybym mial brac jeszcze raz to tez raczej bym wzial sprawdzony 10 letni ciagnik niz nowy byle jaki.

Jak kupowalem to za 10letniego zetora dalem 3tys mniej niz za nowego belarusa 82km, o czyms to swiadczy.

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
jakto oś urwała? u nas przybywa tych ruskich maszyn i oczywiście zachwalają właściciele i takie tam dalej komentarze że po co przepłacać i inni to niemają co z pieniędzmi robic bo kupują zetory i lambo

no normalnie urwala sie na srodku drogi i kolo z cala reszta odpadlo


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U mnie jest bardzo dużo MTZ-tów nowych i starych i chodzą świetnie, nowe to nowe bież MTZ-a,który używany czy nawet nowy ursus lub zetor ma automatyczne włanczanie przedniego napędu i blokady przedniego mostu. MTZ zą świetne, Muj wujo ma 19 lat i chwali go jak żadnego innego, a do kabiny wejdzie lekko 3 pasażerów wygodnie , jest dość cicho, przejżysto i widoczność jest niespotykana. porównując MTZ-a (z dużą kabiną) z z moin ursusem 914, 5714 kuzyna czy Pronarem 82TSA2 wuja stwierdzam że między nimi a MTZ-em jest kolosalna różnica w widoczności. Ogólnie kabina na 5+, wogóle to solidna maszyna(przynajmniej u nas takie są)


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W mojej okolicy też jest kilka MTZ-ów (belarusów). Problemów większych nie ma z nimi. Oczywiscie jak każdy rusek lubią mieć wycieki oleju (głównie z tylnego mostu). Inaczej sprawa wygląda z Pronarami. Jeden znajomy mój kupił sobie ten sprzęt i miał kilka awarii. Problemy były przy załączniu wałka i przedniego napędu. Nawet kilka razy był z tym na serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

trochę w tym prawdy jest bo mój brat ma te dwa wschodnie wynalazki czyli MTZ 82 ten stary czerwony bez przedniego napędu a drugi to TS 82. I faktycznie ten stary to ,,gniotsa nie łamiotsa", całkiem inne wykonanie i jak do tej pory to robił w nim tylko skrzynię. A Ts-ka to jest co zima rozbierana i jak nie skrzynia, to podnośnik no i silnik już był robiony, a turbina ze dwa razy. Praktycznie nie było rzeczy w tym ciągniku która nie była naprawiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Te w wykonaniu pronaru są najgorsze, jeden taki na całą okolice jest i awari bez liku, wszystko cieknie, nieciekawie, z 1996. A te nowe to już nie są w pronaże montowane tylko na białorusi to powinno być okej bo unas ma facet i chwali bardzo.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj