tnaglak

Dużo kłosów i słomy w ziarnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tnaglak    0

Sita mam nowe, młucona pszenica, młucarnia skręcona na 3-5, dolne sito zamknięte na maxa, górne na 80%, wiatr ustawiony na 5, kierownice wentylatora ustawione trochę nad połową regulacji i lecą kłosy do ziarna, i czasami nawet słoma. Zastanawia mnie czy wiatr i tak nie jest za słaby. Na przekładni bezstopniowej wentylatora jest podzielone na pół (obydwa paski mają tą samą średnice)- oczywiście przy ustawnieniu korbką na maxa. I zastnawia mnie czy tam właśnie tkwi problem. Jak ustawiłem wiatr na 3 to leciało bardzo dużo słomy. Czy na tej przekładni, przy ustawieniu korbki na 5, nie powinno być tak że na przekładni bezstopniowej jeden pasek jest na maxa u góry a drugi w wewnątrz?

Edytowano przez tnaglak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A zobacz czy jak kręcisz to koła się przestawiają bo u mnie kiedyś pękły te widełki które przestawiają koła i korbka kręciła się a koła stały w miejscu  musi się zmieniać ich położenie wzgl. siebie  jak sita  zmieniałeś to tego grzebienia na końcu nie podniosłeś za wysoko ?? Ewentualnie sito nie weszło na miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnaglak    0

koła przestawiają się, tylko właśnie nie wiem jak powinno być na max ustawieniu. Bo u mnie są prawie na połowie koła 2 paski, a wydaje mi się że jeden powienien być wyraźnie na zewnątrz a drugi wewnątrz. Mam racje? Sita włożone prawidłowo, grzebień końcowy ustawiony tak jak był (na maksa do góry). Nie mam rozpórki i grzebienia za podsiewaczem, ale sąsiad też nie ma i u niego wszystko działa ok więc to nie to będzie winne

Edytowano przez tnaglak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

U mnie jak miałem Bizona to nie był na maxa grzebień bo właśnie zbyt dużo słomy przytrzymywał na górnym sicie. Co do kół to już nie pamiętam w jakim położeniu były na maxa. A dlaczego nie masz tego grzebienia za podsiewaczem ,to też ma duze znaczenie bo leci ci właśnie słoma i kłosy za podsiewacz wprost pod dolne sito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Obroty max wentylatora to pasek napędzający czyli ten z odrzutnika ma iść po zewnątrz wariatora a ten do wialni ma wpadać jak najgłębiej .  Zamontuj rozpórke i grzebień za podsiewaczem. Grezebień ten ostatni daj w jednej lini z sitami. Kierownice wiatru daj górną na maxa do gory a dolną tak w połowie. zpbacz czy masz grzebień za klepiskiem . Spróbuj troche opuscić klepisko i zmniejszyć prędkość bębna młucacego. Ja w tamtym roku miałem problemy paprał niesamowicie nawet na 1100 nie wymłacał w tym roku narobiłem przeróbek wymieniłem prawie cały środek i w pszenicy musiałem zejść poniżej 900 bo śruta i klepisko opuszczone pieknie młuci kłoski puste nie śrutuje więc poco go obciążać.

Edytowano przez jarciu11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnaglak    0

Rozpórkę wymontowałem bo urwało się mocowanie z jednej strony i nie mam do czego przukręcić :/ a nie chce za dużo wymyślać bo zaraz w pole trzeba jechać znów. Wyciągłem obydwa paski, jeden jest trochę dłuższy bo kiedyś ktoś wymienił tylko jeden i tamten stary się wyciągnął. Mam nadzieje że wymiana pasków przyniesie efekt do końca tegorocznych żniw, potem zimą porobi się wszystko. Górną kierownice zrobię na max do góry tak jak mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnaglak    0

Wymieniłem paski, lecz ten na wentylator jest cały czas luźnieszy. Gdy ustawie na korbie wiatr na 5 wtedy obydwa paski idą tą samą średnicą, gdy zmniejsze na 2, wtedy ten pasek napędzający wychodzi na wieszch a od wentylatora chowa się do środka. Czy ta ma być? Proszę o szybką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

 z tego co piszesz masz żle założone paski . Z obrzutnika idzie po zewnątrz wariatora a do wialni idzie po wewnątrz blizej ramy kabajnu. Z tego co piszesz wniskuje że ty zmniejszając wiatr kręcąc korbką w lewo zwiększasz go. . Zamień paski miejscami na wariatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem słoma dostaje  sie do ziarna  z ustawien jestem zielony bo niedawno  kupilem bizon zo 56  nie wiem którendy   to sie dzieje  niby wiater  ustawiony na  5 mlocarnia na 10,5  niewiem jak powinny byc ustawione sita  czy je po domykac czy pootwierac 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj