tnaglak

Dużo kłosów i słomy w ziarnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tnaglak    0

Sita mam nowe, młucona pszenica, młucarnia skręcona na 3-5, dolne sito zamknięte na maxa, górne na 80%, wiatr ustawiony na 5, kierownice wentylatora ustawione trochę nad połową regulacji i lecą kłosy do ziarna, i czasami nawet słoma. Zastanawia mnie czy wiatr i tak nie jest za słaby. Na przekładni bezstopniowej wentylatora jest podzielone na pół (obydwa paski mają tą samą średnice)- oczywiście przy ustawnieniu korbką na maxa. I zastnawia mnie czy tam właśnie tkwi problem. Jak ustawiłem wiatr na 3 to leciało bardzo dużo słomy. Czy na tej przekładni, przy ustawieniu korbki na 5, nie powinno być tak że na przekładni bezstopniowej jeden pasek jest na maxa u góry a drugi w wewnątrz?

Edytowano przez tnaglak

boku27    222

A zobacz czy jak kręcisz to koła się przestawiają bo u mnie kiedyś pękły te widełki które przestawiają koła i korbka kręciła się a koła stały w miejscu  musi się zmieniać ich położenie wzgl. siebie  jak sita  zmieniałeś to tego grzebienia na końcu nie podniosłeś za wysoko ?? Ewentualnie sito nie weszło na miejsce?

tnaglak    0

koła przestawiają się, tylko właśnie nie wiem jak powinno być na max ustawieniu. Bo u mnie są prawie na połowie koła 2 paski, a wydaje mi się że jeden powienien być wyraźnie na zewnątrz a drugi wewnątrz. Mam racje? Sita włożone prawidłowo, grzebień końcowy ustawiony tak jak był (na maksa do góry). Nie mam rozpórki i grzebienia za podsiewaczem, ale sąsiad też nie ma i u niego wszystko działa ok więc to nie to będzie winne

Edytowano przez tnaglak

Wiadomość z agroFakt.pl

boku27    222

U mnie jak miałem Bizona to nie był na maxa grzebień bo właśnie zbyt dużo słomy przytrzymywał na górnym sicie. Co do kół to już nie pamiętam w jakim położeniu były na maxa. A dlaczego nie masz tego grzebienia za podsiewaczem ,to też ma duze znaczenie bo leci ci właśnie słoma i kłosy za podsiewacz wprost pod dolne sito

jarciu11    21

Obroty max wentylatora to pasek napędzający czyli ten z odrzutnika ma iść po zewnątrz wariatora a ten do wialni ma wpadać jak najgłębiej .  Zamontuj rozpórke i grzebień za podsiewaczem. Grezebień ten ostatni daj w jednej lini z sitami. Kierownice wiatru daj górną na maxa do gory a dolną tak w połowie. zpbacz czy masz grzebień za klepiskiem . Spróbuj troche opuscić klepisko i zmniejszyć prędkość bębna młucacego. Ja w tamtym roku miałem problemy paprał niesamowicie nawet na 1100 nie wymłacał w tym roku narobiłem przeróbek wymieniłem prawie cały środek i w pszenicy musiałem zejść poniżej 900 bo śruta i klepisko opuszczone pieknie młuci kłoski puste nie śrutuje więc poco go obciążać.

Edytowano przez jarciu11

tnaglak    0

Rozpórkę wymontowałem bo urwało się mocowanie z jednej strony i nie mam do czego przukręcić :/ a nie chce za dużo wymyślać bo zaraz w pole trzeba jechać znów. Wyciągłem obydwa paski, jeden jest trochę dłuższy bo kiedyś ktoś wymienił tylko jeden i tamten stary się wyciągnął. Mam nadzieje że wymiana pasków przyniesie efekt do końca tegorocznych żniw, potem zimą porobi się wszystko. Górną kierownice zrobię na max do góry tak jak mówisz.

tnaglak    0

Wymieniłem paski, lecz ten na wentylator jest cały czas luźnieszy. Gdy ustawie na korbie wiatr na 5 wtedy obydwa paski idą tą samą średnicą, gdy zmniejsze na 2, wtedy ten pasek napędzający wychodzi na wieszch a od wentylatora chowa się do środka. Czy ta ma być? Proszę o szybką pomoc

jarciu11    21

z tego co piszesz masz żle założone paski . Z obrzutnika idzie po zewnątrz wariatora a do wialni idzie po wewnątrz blizej ramy kabajnu. Z tego co piszesz wniskuje że ty zmniejszając wiatr kręcąc korbką w lewo zwiększasz go. . Zamień paski miejscami na wariatorze.

witam mam podobny problem słoma dostaje  sie do ziarna  z ustawien jestem zielony bo niedawno  kupilem bizon zo 56  nie wiem którendy   to sie dzieje  niby wiater  ustawiony na  5 mlocarnia na 10,5  niewiem jak powinny byc ustawione sita  czy je po domykac czy pootwierac 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez TomaszStach
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018

• Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez facet225
      witam jak wymienic pasek w bizonie z020
    • Przez matakombajn
      Witam, tworzę model (miniaturkę) kombajnu Bizon Z056 i chciałbym spytać czy może ktoś podać mi wymiary kombajnu ? 
      Zależy mi na długości samego kombajnu od przenośnika pochyłego do końca maszyny. Za wszelką pomoc będę wdzięczny
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-1975r-CID757-IDvhHA4.html
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.