Bryllu1

Mercator 60 wygięte blachy w gardzielu

Polecane posty

Bryllu1    0

Witam, 

Mam problem z wyginającymi się blachami w gardzieli (blachy to osłony osi napędu podajnika pochyłego - na zdjęciu oznaczone nr 4 i 5). Zewnętrzne blachy zostały wykrzywione przez listwy podajnika. Zastanawiam się co jest przyczyną:

1. zbyt luźno lub za mocno naciągnięty łańcuch,
2. zbierająca się słoma na woku zewnętrznych zębatek na osi napędu podajnika, 

3. nierównomierna praca łańcucha w podajniku, 

Czy tez zupełnie inny problem. 

Dodam że problem pojawił się nagle pierwsza wygięła się prawa blacha, po wymianie wymłócone zostało 3 ha i wygięła się lewa blacha blokując łańcuchy.  Przy czym prawa blacha jest w nienaruszonym stanie. 

Jeśli ktoś zna rozwiązanie bardzo proszę o pomoc. 

a1cdc9e9ae082f50gen.jpg

Edytowano przez Bryllu1

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez mcgarlacz
      Witam. Mam problem z bizonem ZO-40. Cały czas zapycha mi gardziel słomą nawet jak jadę bardzo powoli na dużuch obrotach. Wygląda tak jakby mlocarnia nie chciała przyjmować słomy do omłotu i cały czas słoma wraca po łańcuchu w gardzielu z powrotem na żmijke hedera aż się zapcha. Miałem go już rozebranego i wymieniłem łańcuchy bo reszta wyglądała ok ale i tak nic nie pomogło. Może miał ktoś podony problem to proszę o pomoc.
    • Przez Rafallll360
      Witam ,chciałbym się dowiedzieć czy da się przedłużyć gardziel w Bizonie rekord-Z056?Jeśli taki temat istnieje to proszę przenieść.
    • Przez Gacuseks
      Jak w temacie myślę o przełożeniu z rekorda do  z 056, gardzieli. Ktoś spyta po co, odpowiadam tamta jest dłuższa można pracować bez stania, siedząc. Czy ktoś to robił, wszystko pasuje bez przeróbek ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.