AdamHans

Stosowanie humus active

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3017

taka dyskusja kiedys przetoczyla sie przez rolnicza prase-wyniki byly zalezne od tego kto oplacal badania  :D  :D  :D

niezalezne badania panstwowych instytutow wykazaly ze stosowanie roznych tego typu wynalazkow nie ma ekonomicznego sensu-jak napisal jeden z profesorow w 1 kg dobrze przefermentowanego obornika jest wiecej mikroorganizmow niz w kg tych specyfikow.

susza,brak nawozenia organicznego i wapnowania, niewlasciwe nawozenie mineralne,mechaniczna degradacja gleby w ciagu kilkudziesieciu lat doprowadza do totalnej degradacji gleby i zadne wynalazki temu nie zapobiegna.........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu dalem EM na slome kukurydzy zamiast azotu bo nie mozna laczyc zeby ich nie pozabijac i nigdy wiecej nie uzyje tego bo po azocie czy po EM resztki z kukurydzy zostaly, a po azocie lepiej pszenica jesienia wyglądał, za drogie cholerstwo najpierw za ta kase dajcie potasu(przy suszy najwazniejszy!) i fosforu dodatkowo tyle ile byscie za te EM czy inne humusy kupili i zobaczycie roznice, uwazam ze te specyfiki i aminokwasy to dla tych co robia wszystko na tip top i juz nie maja sposobow na zwiekszenie plonow, a glebe napewno chemia, zajechali a dla nas prostych rolnikow to jeszcze nieoplacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak na mikroorganizmy wpływają środki owadobójcze które miesza się z glebą np dursban? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałem kilka pozytywnych komentarzy na AgroFoto... i nie tylko.

Badania: http://www.humusactive.pl/humus-active/wyniki-badan/

Powiesz, że niewiarygodne, "nienaukowe" itd. Ok, niech będzie...  Proponuje Ci abyś sam przeprowadził takie badania, czy po prostu obiektywny test produktu, bo mam wrażenie, że Ciebie nic nie przekona... mogę się mylić czy to Ty (nie chce mi się szukać postów) ale twierdzenie, że coś jest "gównem" bo się to pierwszy raz widzi na oczy to niepoważne więc jak mamy rozmawiać?

 

Szkoda że twoja wiedza na temat dobrodziejstwa tego shitu opiera się jedynie na:

- pozytywnych komentarzach AgroFoto

- badania własne producenta

 

A może byś tak znalazł sobie bardziej przyzwoite źródła, a chociażby taki sobie zwyczajny

Państwowy Instytut Rolniczy z Puław:

 

,,Wyniki badań własnych, podobnie jak szeregu do-
świadczeń przeprowadzonych w kraju i za granicą, wska-
zują, że preparaty określane jako Efektywne Mikroorga-
nizmy (EM) nie mają istotnego wpływu na plonowanie
roślin i właściwości gleb. Użyźniacz glebowy (UGmax)
w badaniach własnych i w większości badań innych au-
torów krajowych również nie wykazuje korzystnego od-
działywania na plony roślin i jakość gleb. Stosowanie tych
produktów w praktyce rolniczej nie ma więc uzasadnienia.,,
 

 

http://www.iung.pulawy.pl/PJA/wydane/6/PJA6_4.pdf

Badania producenta szczerze mówiąc też nie ma czym się chwalić, po pierwsze wiarygodność jest ich nikła, ale jeśli nawet uczciwości jest w nich wiele to przyrostów już nie koniecznie.

 

http://www.humusactive.pl/humus-active/wyniki-badan/

Dajmy na tapetę choćby te truskawki z samego dołu str.

plantacja p. Machaj po humusie wypadła znacznie grzej gdyż waga jednego owocu wyniosła 11,81g, natomiast na kontroli 14,03g

W Dąbrowicach się udało, ledwo ale jednak.

 

Jabłonki i reszta tak samo, wynik lawirują między sobą, raz humus bierze górę, raz kontrola i tak w koło.

 

Za przeproszeniem - nie wk*łbyś się, że tacy idioci odwalają Ci taki czarny PR?

koleś hola, hola. Idiotą to jak chcesz możesz być ty i ci którzy kupią od ciebie to gówno które do niczego konkretnego nie służy w zalecanej ilości.

 

Zamiast się wk*wiać powinieneś się wstydzić. Weź się za uczciwą pracę a gwarantuję że nikt nie będzie robił czarnego PR.

 

Wparowałeś tu nie wiadomo skąd i jak, sprzedajesz siarczan wapnia z przebitką w setkach %, 20 litrami emów chcesz robić polną rewolucję i strzelasz focha gdy słyszysz konstruktywną krytykę. Tak to jest jak bachory biorą się za prowadzenie biznesu.

 

Widziałem wcześniej dawałeś komuś rady. To i ja mam dla ciebie, z siarczanem wapnia już wiesz w której kopalni się kupuje set procent  taniej od ceny oferowanej przez was. A teraz jeśli chcesz uzyskać taki efekt jaki wypisuje producent humus na pudle, weź beczkę, najlepiej 12, o tysiącach mówię. Napełnij serwatką pod sam korek i lej taką ilość na 1 ha.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tacy Wujkowie Dobra Rada myślą że jak kogoś sądem postraszą to Wszyscy pobiegną kupować te szajsy :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Kolego dobra rada - naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie jest NASZ produkt, to produkt który sprzedajemy w NASZYM sklepie.

Wybacz, ale reszty nie przeczytałem, gdyż chyba w tej sytuacji nie ma sensu :P

Aha - a wiesz że taki tekst to działa na bazarze, a nie w relacjach b2b ???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Dołączę do dyskusji swój post z wiosny i kolejne spostrzeżenia z tego sezonu. Nie kupuję Humusa Active tylko Rosahumus http://agrosimex.pl/oferta/nawozy/poprawa-i-zyznosc-gleby/rosahumus-kwasy-humusowe/ z innej firmy w stałej postaci do rozpuszczania w wodzie. Rozpuszczanie dość uciążliwe ale z uwagi na cenę wybieram taką formę. W tym roku poszło tego u mnie wiosną 50 kg w tym na 7 ha buraków zalecana dawka, jeden hektar kontrolnie zostawiony bez rosahumusa, duża dawka we wspomniane już maliny i na próbę opryskałem dawką ok 10 kg/ha kawałek pszenicy i kawałek rzepaku. Efekty?

Maliny wyrosły w tym roku wielkie jak nigdy.

Buraki po rosahumusie może minimalnie większe ale rok jest dal nich ogólnie sprzyjający więc bardzo trudno to ocenić obiektywnie.

Pszenica i rzepak - nie zauważyłem kompletnie żadnych różnic w roślinach traktowanych humusem i tych nie traktowanych. Ani w plonowaniu ani w wyglądzie. 

Czy za rok zastosuję? Myślę że na buraki i maliny raczej tak. Coś w tym chyba jednak jest choć po dwóch latach stosowania tego trudo jeszcze być czegoś pewnym na 100% Będę dalej obserwował efekty działania. 

 

Witam,

Przedwczoraj był u mnie Klient z Mazowieckiego (zajechał przy okazji - urlop na Mazurach). Również posiada sporą plantację malin i stosował Rosahumus i jest bardzo zadowolony z tego produktu aczkolwiek również wspomniał o tym rozpuszczaniu i stąd zdecydował się w tym roku na Humusa Active. Przeliczył ten temat również pod względem kosztów i Humus Active wg niego wychodzi sporo taniej. Różnice między preparatami opisze mi za rok więc wtedy wstawię dokładne dane na ten temat. Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Aha - a wiesz że taki tekst to działa na bazarze, a nie w relacjach b2b ???? 

 

  1. Stosowaliśmy produkt u siebie (na gospodarstwie) - pomógł.
  2. Postanowiliśmy, że produkt wstawimy do oferty.
  3. Za informację na ulotkach nie odpowiadamy.
  4. Za badania producenta nie odpowiadamy.
  5. Łącząc dwa powyższe - za nic, co robi producent nie odpowiadamy.
  6. Nie każemy nikomu kupować ani stosować tego produktu - my jesteśmy z niego zadowoleni, na pewno znajdą się osoby, które również są zadowolone. Nie zauważyłem jeszcze żeby wszyscy, którzy oczerniają produkty mieli je w ręku, zastosowali, a dopiero potem pisali opinie.

Pozdrawiam


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Szkoda że twoja wiedza na temat dobrodziejstwa tego shitu opiera się jedynie na:

- pozytywnych komentarzach AgroFoto

- badania własne producenta

 

A może byś tak znalazł sobie bardziej przyzwoite źródła, a chociażby taki sobie zwyczajny

Państwowy Instytut Rolniczy z Puław:

 

,,Wyniki badań własnych, podobnie jak szeregu do-
świadczeń przeprowadzonych w kraju i za granicą, wska-
zują, że preparaty określane jako Efektywne Mikroorga-
nizmy (EM) nie mają istotnego wpływu na plonowanie
roślin i właściwości gleb. Użyźniacz glebowy (UGmax)
w badaniach własnych i w większości badań innych au-
torów krajowych również nie wykazuje korzystnego od-
działywania na plony roślin i jakość gleb. Stosowanie tych
produktów w praktyce rolniczej nie ma więc uzasadnienia.,,
 

 

http://www.iung.pulawy.pl/PJA/wydane/6/PJA6_4.pdf

Badania producenta szczerze mówiąc też nie ma czym się chwalić, po pierwsze wiarygodność jest ich nikła, ale jeśli nawet uczciwości jest w nich wiele to przyrostów już nie koniecznie.

 

http://www.humusactive.pl/humus-active/wyniki-badan/

Dajmy na tapetę choćby te truskawki z samego dołu str.

plantacja p. Machaj po humusie wypadła znacznie grzej gdyż waga jednego owocu wyniosła 11,81g, natomiast na kontroli 14,03g

W Dąbrowicach się udało, ledwo ale jednak.

 

Jabłonki i reszta tak samo, wynik lawirują między sobą, raz humus bierze górę, raz kontrola i tak w koło.

 

koleś hola, hola. Idiotą to jak chcesz możesz być ty i ci którzy kupią od ciebie to gówno które do niczego konkretnego nie służy w zalecanej ilości.

 

Zamiast się wk*wiać powinieneś się wstydzić. Weź się za uczciwą pracę a gwarantuję że nikt nie będzie robił czarnego PR.

 

Wparowałeś tu nie wiadomo skąd i jak, sprzedajesz siarczan wapnia z przebitką w setkach %, 20 litrami emów chcesz robić polną rewolucję i strzelasz focha gdy słyszysz konstruktywną krytykę. Tak to jest jak bachory biorą się za prowadzenie biznesu.

 

Widziałem wcześniej dawałeś komuś rady. To i ja mam dla ciebie, z siarczanem wapnia już wiesz w której kopalni się kupuje set procent  taniej od ceny oferowanej przez was. A teraz jeśli chcesz uzyskać taki efekt jaki wypisuje producent humus na pudle, weź beczkę, najlepiej 12, o tysiącach mówię. Napełnij serwatką pod sam korek i lej taką ilość na 1 ha.

 

Witam,

Po pierwsze jeśli chcesz rozmawiać konstruktywnie i nazywać kogoś "bachorem" to się przedstaw, podaj wiek itd.

2. Jeśli pozytywne opinie użytkowników AgroFoto Cię nie interesują i sam nie zastosujesz tego czy innego środka to jak mają Cię przekonać jakiekolwiek badania, które "każdy może opłacić"?

3. Cieszę się, że zapoznałeś się z badaniami producenta. Chociaż tyle "merytoryki".

4. Po raz kolejny nazywasz produkt, którego nie znasz "gównem". "Inteligencja, kultura" super poziom.

5. Konto BIG-AGRO prowadzi osoba, która po prostu u mnie pracuje i zależy jej na efektach. Ja nazwałbym niektóre rzeczy nawet mocniej ale nie mam na to czasu...

6. "Wparowaliśmy" wiadomo skąd i każdy nowy zamawiający nie żałuje zakupu u nas (jeśli danego produktu nie ma do kupienia taniej wliczając koszt dostawy do gospodarstwa). Pamiętaj, że nie ma przymusu ani kupowania u nas ani czytania naszych ofert.

7. Nigdzie nie pisałem o "polnej rewolucji" ani o cudownych efektach po jednej bańce. Dopowiadasz żałosne teksty, po co?

8. Nie wiem z której kopalni, nie wiem o jakich "set procent" mówisz. Nadal będę się trzymał dystrybucji Siarkomixu G lub po prostu dla Ciebie: siarczanu wapnia granulowanego lub miałkiego. Wybacz ;)

9. Rozumiem, że Ty stosujesz serwatkę. Pokaż efekty, badania - zaskocz nas jakimś swoim pomysłem na cokolwiek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Do bigagro

A za brednie swoich pracowników?

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

mnie jedno zastanawia: w jaki magiczny sposób coś zamkniętego w bańce naraz ożywa i ma wywołać jakże zbawienny skutek dla ziemi? co drugi wciska że przecież to żywe kultury bakterii.... żywe w szczelnej bańce? a może to beztlenowce? ale to by te bańkę rozsadziło bo przecież one wciąż się namnażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

taka dyskusja kiedys przetoczyla sie przez rolnicza prase-wyniki byly zalezne od tego kto oplacal badania  :D  :D  :D

niezalezne badania panstwowych instytutow wykazaly ze stosowanie roznych tego typu wynalazkow nie ma ekonomicznego sensu-jak napisal jeden z profesorow w 1 kg dobrze przefermentowanego obornika jest wiecej mikroorganizmow niz w kg tych specyfikow.

susza,brak nawozenia organicznego i wapnowania, niewlasciwe nawozenie mineralne,mechaniczna degradacja gleby w ciagu kilkudziesieciu lat doprowadza do totalnej degradacji gleby i zadne wynalazki temu nie zapobiegna.........

 

Nigdzie nie napisałem, że Humus Active czy jakikolwiek tego typu produkt jest LEPSZY czy RÓWNY obornikowi.

Natomiast nie wiem czy wiesz... że nie wszyscy mają obornik. I tu jest problem.

Tak więc w kolejności wg wagi:

1. Woda

2. Obornik i wapno (odczyn gleby). Rozsądne stosowanie ŚOR i uprawa.

3. Płodozmian. Międzyplony (specjalistyczne mieszanki z naszej oferty), słoma zostaje lub wraca z obornikiem

4. Produkty zawierające kwasy humusowe, mikroorganizmy itd - polepszają one powyższe lub częściowo mają właściwości jak obornik GDY NIE MAMY GO SKĄD WZIĄĆ. 

Zauważ, że sytuacja rynkowa powoduje zmniejszanie pogłowia zwierząt (jeśli tak będzie dalej to niestety coraz szybciej) więc obornika będzie mniej. Istotne też jest, że obornik który w większości (w dużych gospodarstwach) powstaje nie jest już taki rewelacyjny - ma w sobie dużo "chemii" z ŚOR, antybiotyków itp. = mniej pozytywów.

Pozdrawiam.

 

Do bigagro

A za brednie swoich pracowników?

 

Zastanawiam się po co ktoś jeszcze przed 7 raną szuka dziury w całym tzn. w tym co go nie dotyczy. Zachęcam również do zastanowienia.

mnie jedno zastanawia: w jaki magiczny sposób coś zamkniętego w bańce naraz ożywa i ma wywołać jakże zbawienny skutek dla ziemi? co drugi wciska że przecież to żywe kultury bakterii.... żywe w szczelnej bańce? a może to beztlenowce? ale to by te bańkę rozsadziło bo przecież one wciąż się namnażają

 

Padłem.

Jeśli jesteś producentem mleka to wyjdź i krzycz, że w produktach mlecznych z "żywymi kulturami..." nie ma tych "żywych kultur", że to kłamstwo. Krzycz tak, aż cena mleka spadnie do 20 gr, później w ogóle nikt go od Ciebie nie weźmie (mleczarnia) ale Ty znajdziesz sposób - będzie sprzedawał jogurt w otwartym opakowaniu. Super - nawet może dobry pomysł. Ciekawe czy wszystkim to będzie pasować... ;)

 

PS Nikt nie pisał o zbawieniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czytam i czytam i powiem że przymierzałem się do zakupu , ale teraz doszedłem do wniosku , po tym Twoim usilnym zachwalaniu że to takie "placebo" , które pomoże albo i nie . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

Nigdzie nie napisałem, że Humus Active czy jakikolwiek tego typu produkt jest LEPSZY czy RÓWNY obornikowi.

Natomiast nie wiem czy wiesz... że nie wszyscy mają obornik. I tu jest problem.

Tak więc w kolejności wg wagi:

1. Woda

2. Obornik i wapno (odczyn gleby). Rozsądne stosowanie ŚOR i uprawa.

3. Płodozmian. Międzyplony (specjalistyczne mieszanki z naszej oferty), słoma zostaje lub wraca z obornikiem

4. Produkty zawierające kwasy humusowe, mikroorganizmy itd - polepszają one powyższe lub częściowo mają właściwości jak obornik GDY NIE MAMY GO SKĄD WZIĄĆ. 

Zauważ, że sytuacja rynkowa powoduje zmniejszanie pogłowia zwierząt (jeśli tak będzie dalej to niestety coraz szybciej) więc obornika będzie mniej. Istotne też jest, że obornik który w większości (w dużych gospodarstwach) powstaje nie jest już taki rewelacyjny - ma w sobie dużo "chemii" z ŚOR, antybiotyków itp. = mniej pozytywów.

Pozdrawiam.

 

 

Zastanawiam się po co ktoś jeszcze przed 7 raną szuka dziury w całym tzn. w tym co go nie dotyczy. Zachęcam również do zastanowienia.

 

Padłem.

Jeśli jesteś producentem mleka to wyjdź i krzycz, że w produktach mlecznych z "żywymi kulturami..." nie ma tych "żywych kultur", że to kłamstwo. Krzycz tak, aż cena mleka spadnie do 20 gr, później w ogóle nikt go od Ciebie nie weźmie (mleczarnia) ale Ty znajdziesz sposób - będzie sprzedawał jogurt w otwartym opakowaniu. Super - nawet może dobry pomysł. Ciekawe czy wszystkim to będzie pasować... ;)

 

PS Nikt nie pisał o zbawieniu ;)

 

Jeszcze masz coś do dodania? bo mnie już brzuch boli ze śmiechu.... jakim to trzeba być desperatem żeby dla kilku złociszy nabijać kasę jakiemuś biznesmenowi i dać się opluć na ogólnopolskim forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wiecie co Panowie, poziom Waszej dyskusji zarówno z jednej jak i drugiej strony jest żenujący.

Dziwię się tym, co nie chcą stosować tego specyfiku i za wszelką cenę udowadniają, że to gowno jednocześnie opluwając sprzedających. Tym drugim się dziwię, że w dalszym ciągu ciągną ta jałową dyskusję pomimo tego, że ewidentnie widać, że niektórzy chyba po prostu się nudzą.

Ja też nie jestem przekonany do działania tego ustrojstwa ale sam tego nie stosowałem więc nie będę się wypowiadał.

Ile byłoby spokojniej na forum jakby każdy wychodził z tego założenia.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Wiecie co Panowie, poziom Waszej dyskusji zarówno z jednej jak i drugiej strony jest żenujący.

 

Dziwię się tym, co nie chcą stosować tego specyfiku i za wszelką cenę udowadniają, że to gowno jednocześnie opluwając sprzedających. Tym drugim się dziwię, że w dalszym ciągu ciągną ta jałową dyskusję pomimo tego, że ewidentnie widać, że niektórzy chyba po prostu się nudzą.

 

Ja też nie jestem przekonany do działania tego ustrojstwa ale sam tego nie stosowałem więc nie będę się wypowiadał.

 

Ile byłoby spokojniej na forum jakby każdy wychodził z tego założenia.

 

Niestety trzeba się bronić, jak pod każdym postem te same osoby, te same głupoty...

 

Ale szacunek wielki, chyba jako pierwszy napisałeś mądry post w tej nudnej i ciągnącej się dyskusji. Krata zimnego piwa czeka, wbijaj do nas (oczywiście po pracy)  :D


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Korzystając z rady Kolegi wyżej - definitywnie kończymy odpisywać na wulgarne, niczym nie poparte teksty (bo nie są to opinie - komentarze na temat efektywności produktu).

Co do postu Użytkownika, że jednak nie zastosuje, bo ktoś tu usilnie zachwala "placebo" - to powiem w skrócie - rolnictwo nie jest proste i istnieje setki czynników, które wpływają i mogą wpłynąć na plon. Humus Active nie działa jak saletra... oczywiście tutaj chodzi mi o widoczny efekt, który jednak będzie różny, bo działanie saletry nie będzie takie samo gdy brakuje innych czynników, porównując do miejsca z tymi czynnikami w opcji co najmniej przyzwoitej... Humus Active to jest dodatek, który w jakimś stopniu pomoże. Jeśli kwasy humusowe ograniczą nam parowanie nawet o 5% za 5 zł to może nam to dać 10 zł - nie 1000 a 10. A stosując coś innego za 10 zł możemy przykładowo "odebrać" równowartość lub mniej, czyli w efekcie stracić.
Wielokrotnie wyżej opisywałem podstawowe kwestie i nie nazywałem Humusa cudem nad cudami. Proszę więc niektóre osoby o skończenie z błazeństwem, bo jednak na kilkanaście tysięcy osób mało się śmieje z Waszych słów. Jeśli uważasz, że mnie obraziłeś, bo sprzedaje Humus Active obok znanych i renonomowanych produktów np. Rapool, SU, DSV (itd. inne hodowle), Grupa Azoty, Lhoist, AgroLiedmann, Ekoplon, NaturalCrop itd. to wybacz ale nie trafiłeś i daruj sobie dalsze w to brnięcie. Rozumiem jeszcze żeby był to jakiś produkt made in china etc. ale jest to PL. Stwórz coś sam - pokaż to światu i ciesz się życiem zamiast trollować wszystko jak leci. 

Pozdrawiam 99,99% kulturalnych Użytkowników i obiecuję koniec z pseudodyskusją z trollami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

Po pierwsze jeśli chcesz rozmawiać konstruktywnie i nazywać kogoś "bachorem" to się przedstaw, podaj wiek itd.

2. Jeśli pozytywne opinie użytkowników AgroFoto Cię nie interesują i sam nie zastosujesz tego czy innego środka to jak mają Cię przekonać jakiekolwiek badania, które "każdy może opłacić"?

3. Cieszę się, że zapoznałeś się z badaniami producenta. Chociaż tyle "merytoryki".

4. Po raz kolejny nazywasz produkt, którego nie znasz "gównem". "Inteligencja, kultura" super poziom.

5. Konto BIG-AGRO prowadzi osoba, która po prostu u mnie pracuje i zależy jej na efektach. Ja nazwałbym niektóre rzeczy nawet mocniej ale nie mam na to czasu...

6. "Wparowaliśmy" wiadomo skąd i każdy nowy zamawiający nie żałuje zakupu u nas (jeśli danego produktu nie ma do kupienia taniej wliczając koszt dostawy do gospodarstwa). Pamiętaj, że nie ma przymusu ani kupowania u nas ani czytania naszych ofert.

7. Nigdzie nie pisałem o "polnej rewolucji" ani o cudownych efektach po jednej bańce. Dopowiadasz żałosne teksty, po co?

8. Nie wiem z której kopalni, nie wiem o jakich "set procent" mówisz. Nadal będę się trzymał dystrybucji Siarkomixu G lub po prostu dla Ciebie: siarczanu wapnia granulowanego lub miałkiego. Wybacz ;)

9. Rozumiem, że Ty stosujesz serwatkę. Pokaż efekty, badania - zaskocz nas jakimś swoim pomysłem na cokolwiek.

 

1. Ja chciałem rozmawiać w ten sposób, jednak wy woleliście inaczej, dlatego moja opinia jest taka nie inna.

2. Nie interesują mnie pozytywne opinie anonimowych osób, nawet gdyby pisano na forum watykańskim, anonimowo mnie nie interesuje.

3. Wątpię aby Zbigniew Zubala opłacał IUNG Puławy w celu wydania negatywnej opinii na temat stosowania ,,pseudomikrobiologicznych biopreparatów stosowanych w uprawie roślin,,

4. Po raz kolejny próbujesz zmieniać temat rozmowy bo fakty które przedstawiłem są nie wygodne, dlatego ciągle je pomijasz. Przypominam, tu masz opinię PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU ROLNICZEGO: http://www.iung.pulawy.pl/PJA/wydane/6/PJA6_4.pdf

i po raz kolejny nie mogę zrozumieć dlaczego twierdzisz że nie znam produktu? Co musiał bym uczynić aby w twoim mniemaniu go poznać, czy chodzi ci o konsumpcję? Czy wszystko z tobą ok? Nie rozmawiamy o winie i nie wypowiadam się o jego smaku na podstawie wyników badań. Rozmawiamy o produkcie którego właściwości mogą stwierdzić tylko szczegółowe laboratoryjne badania, więc co tak na prawdę mi zarzucasz twierdzeniem ,,nie znasz produktu,,? Brak uczestnictwa przy badaniach?

5.

6.

7.

My u siebie zastosowaliśmy Humusa wiosną na pole z wymarzniętą pszenicą i została tam wsiana mieszanka / mieszanki jednoroczne (Futtertrio, C2053, c2050) i jedyne co mogę Ci powiedzieć to, że na tej powierzchni nastąpiły szybsze wschody i lepszy rozwój (krzewienie) roślin, później mieliśmy suchy i zimny okres a rośliny rozwijały się znakomicie. Niestety nie mam na to dowodów poza sobą i pracownikami więc i tak mi nie uwierzysz - dalej nie opisuję.

Teraz zamierzamy zrobić takie doświadczenia w innych uprawach (w tym rozkład słomy itd)

Opisując te niewiarygodne rzeczy, rzeczywiście nic nie wspominałeś o jednej bańce. Więc aby to uzyskać ile tych baniek trzeba? 2, 4 a może 6? Po 100 zł 20l? x 3 = 300 zł, za szybsze wschody, lepszy rozwój, znakomite rozwijanie w suszę, ale wszytko to tylko na ładne oczy.

8. Co do granulowanego to akurat nie jest twoja wina że są ludzie bogaci i za wygody potrafią płacić kilkukrotnie więcej. Mi chodzi o miałki siarczan gipsy. Koszt u ciebie to 120 zł/t + transport. Czyli podajesz koszt na (kopalni / producenta), ja ci podaję koszt na kopalni. I ten koszt jest kilkukrotnie mniejszy od twojego. Ale to też nie jest wina że są tak niedoinformowani rolnicy i kupią to od ciebie przepłacając. Tylko wykorzystujesz ich niewiedzę.

9. Patent na wytwarzanie nawozu ekologicznego z serwatki: https://mojepanstwo.pl/dane/patenty/220920,sposob-wytwarzania-nawozu-biologicznego-nawoz-biologiczny-kompozycja-zawierajaca-nawoz

 

Jeśli mnie uważasz za trolla ze mną nie dyskutuj. Odnieś się do stanowiska IUNG Puławy które podałem ci w linku, a mile widziane byłyby, obiektywne i bezstronne przeciwstawne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież on guzik wie , a tylko chce sprzedać produkt z zyskiem . Dziwi mnie że tak wolno im się tu reklamować bez żadnych konsekwencji , ale widocznie mają pozwolenie "z góry" . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Kolejny temat na ktory zagladlam i znow jakies klotnie.Kazdy ma swoje racje,Ci ktorzy stosowali to wiedza jak to dziala i czy warte stosowania. Producent lub posrednik wiadomo musi zachecac.

Moje pytanie Armand dlaczego,az tak zachecasz do zakupu? Jezeli mimo wszystko sa dobre opisy w necie i kazdy moze sobie przeczytac dokladnie o tym preparacie. Slaba ta Twoja reklama.

Koledzy wiecej dystansu w dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem to przez to że ta reklama jest taka namolna , B)  to rozpaliła tą pustą dyskusję . B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Kolejny temat na ktory zagladlam i znow jakies klotnie.Kazdy ma swoje racje,Ci ktorzy stosowali to wiedza jak to dziala i czy warte stosowania. Producent lub posrednik wiadomo musi zachecac.

Moje pytanie Armand dlaczego,az tak zachecasz do zakupu? Jezeli mimo wszystko sa dobre opisy w necie i kazdy moze sobie przeczytac dokladnie o tym preparacie. Slaba ta Twoja reklama.

Koledzy wiecej dystansu w dyskusji.

 

Na powyższe (merytoryczne) kwestie odpiszę w terminie późniejszym, gdyż jak chyba większość tutaj mam żniwa.

Co do Pani pytania - dlaczego "aż tak" zachęcam do stosowania Humusu Active... nie nazwałbym tego "aż tak", po prostu wstawiliśmy ofertę na ten produkt jak i na inne. Przy nim zrobiło się "głośno" ale nie na temat produktu (faktów) tylko na temat naszej firmy etc. Do czasu odpisywałem na każde "zaczepki" teraz sobie odpuściłem. Podsumowując - na prawdę nie mamy ciśnienia na sprzedaż tego produktu... jeśli "aż tak" mam coś teraz polecać / zachęcać do zakupu to polecam z naszej oferty: nawozy NPK, N itd, wapna, nasiona rzepaku, międzyplonów (Mieszanka Gorzowska, Futtertrio i inne), mieszanki traw itd... zapraszam na big-agro.pl

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Efekty stosowania EM-ów. Lepiej z tym uważać bo nie wiadomo co oni sprzedają w tych butelkach i pole można sobie zepsuć. Tu dowody, jedyna kukurydza w okolicy której tak liście już wyschły a rośnie na dobrej klasie gleby:

 

[galleryimg=658753]

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Efekty stosowania EM-ów. Lepiej z tym uważać bo nie wiadomo co oni sprzedają w tych butelkach i pole można sobie zepsuć. Tu dowody, jedyna kukurydza w okolicy której tak liście już wyschły a rośnie na dobrej klasie gleby:

 

[galleryimg=658753]

 

Jak dobrze pamiętam żądałeś od nas "dowodów naukowych", a sam wstawiasz zdjęcie nie wiadomo skąd, jaka gleba, odmiana, jaka agrotechnika, nawożenie itd. i nazywasz to "dowodem". Słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Efekty stosowania EM-ów. Lepiej z tym uważać bo nie wiadomo co oni sprzedają w tych butelkach i pole można sobie zepsuć. Tu dowody, jedyna kukurydza w okolicy której tak liście już wyschły a rośnie na dobrej klasie gleby:

 

[galleryimg=658753]

Kolego nie siej paniki, sam pryskam EM pod tytoń na jednym polu 3 lata pod rząd 2x w roku i nic złego się nie stało, a jak dla mnie to dużo dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj