Polecane posty

MichaBonin    0

Mam pytanie odnośnie Forterry 135. Silnik typ 1605. Czy to normalne aby zużywał kilka litrów pomiędzy wymianami? Ciągnik jest z 2012 i trochę dziwne się wydaje. Czy to przez to że mocno wysilony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

sprawdź czy przez uszkodzony uszczelniacz na pompie nie ucieka ci do tylnego mostu albo układu kierowniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaBonin    0

do tylnego most nie może bo pompy ( są dwie) umieszczone są na korpusie skrzyni biegów . A czy do wspomagania to musze zobaczyć czy nie przybywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja mam forterre 95 z 2012 i też sporo oleju bierze jak zgłaszałem w serwisie to powiedzieli że żadszy olej jest bo co 500h się wymienia i trzeba pilnować i dolewać tak też robię ma zrobione ok 2600 mth ale silnik chodzi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie dymi ci moze zbyt niebiesko lub siwo? Moze pompa wtryskowa jest zdeczka felerna i pompuje olej ? Wszystko się zdarzyc może bo ma centralne smarowanie 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaBonin    0

dymi na niebiesko tylko chwilę po odpaleniu zimnego silnika . Potem wgl nie dymi


Jeżeli by uciekał przez uszczelniacz pompy wspomagania to wywlało by nadmiar oleju przez odpowietrznik w zbiorniku oleju wspomagania . A tam stan jest taki jaki był od nowości  :)


ja mam forterre 95 z 2012 i też sporo oleju bierze jak zgłaszałem w serwisie to powiedzieli że żadszy olej jest bo co 500h się wymienia i trzeba pilnować i dolewać tak też robię ma zrobione ok 2600 mth ale silnik chodzi dobrze

tylko że mój ma 500 mth. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Do tej pory kiepsko jedną zmiane zrobiłeś. Mój zetor na początek też więcej zużywał oleju i bez "dolewki" sie nie obyło. Obecnie ma 1700 mth i się unormowało, owszem ubywa, ale spokojnie 500 godzin przepracuje bez dolewania. Na twoim miejscu poczekałbym do następnej zmiany. Lejesz olej Aral ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

mój na począdku to żłopał olej teraz tylko łyka ale dostaje po d*pie to się nie przejmuje tym zbytnio

a kiepska sprawa bo mam jeszcze rok gwarancji ale limit mtg. przekroczony i kiszka po gwarancji w serwisie mówili że pierwszy raz taką sytuacje mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaBonin    0

raz zmieniali olej na gwarancji i po już sam zmieniałem . Wlałem olej Shell Helix HX 7 Diesel zgodny z zaleceniami w instrukcji obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaBonin    0

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym i mówił że ani kropli jego forterra 135 nie zużywa a znowu inny znajomy mówi że jego też ma spore pragnienie na olej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

moja starsza która chodzi na gęstszym oleju też nie bierze a ma ok 6k godzin nastukane zależy od egzęplarza chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

6000Mth to już chyba niewiele brakuje do generalki ? Koledzy wcześniej instrukcje obsługi Zetorów podawały średnie zużycie oleju silnikowego o określonych parametrach na  kilwoatogodzinę ,więc trzeba byłoby to porównać ze zużyciem w waszych ciągnikach i będzie wiadomo czy wychodzi dużo czy mało

 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

raczej remontu narazie nie przewiduje w okolicy jest kilka zetorów serii x540 co mają ponad 10 tys. i dobrze chodzą a silniki podobne więc sie nie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez szymek28032001
      Witam
      od pewnego momentu mam problem z hydrauliką w zetorze  forterra objawem jest ciągłe piszczenie podnosić podnosi tylko piszczy cały czas . Myślałem ze to wina oleju ,olej wymieniony i nadal piszczy. Podczas wymiany oleju wypadło cos takiego ,zdjęcie na dole , może miał kto taki problem i mógł by pomóc ,za odpowiedzi z góry dzięki . 
       


    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
    • Przez Domek96
      Mam pytanie może ktoś wie dlaczego w renault 75.14 jak podnoszę sprzęt na podnośniku to po pewnym czasie drży czy podskakuje
    • Przez Delbeta
      Jaki płyn lać do wspomagania, tego zbiornika z przodu ciągnika w belarus 952. 4 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj