MichaBonin

Jaki wybrać ciągnik używany 80 KM?

Polecane posty

MichaBonin    0

Witam!

Mam pytanie. Mam zamiar kupić ciągnik klasy 80 KM używany. Jedynym kryterium ograniczającym jest udźwig tylnego TUZ min. 1500 kg.

Na oku mam Ursusa 914 lub MTZ-a 82 ( ten z kabiną z drzwiami otwieranymi na maskę). Cena max 30 000 zł. Który polecacie bardziej? Jak to jest z awaryjnością, cenami części, spalaniem, obsługą, w którym się wygodniej pracuje? Chyba że za tą cenę coś lepszego polecić?

Edytowano przez MichaBonin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

powiem tak mam mtz 82 ale z dużą kabina i osobiście polecam jest bardzo tani w naprawie i bardzo mało awarii mam jestem z niego bardzo zadowolony i osobiście polecam a co do spalania to nie narzekam na te prace i jakim je sprzętem wykonuje jestem bardzo zadowolony jeden z wsi tej co mieszkam kupił 914 i narzeka ze spalanie jest wysokie i jakoś nie ma takiej siły i tak wogole robotę robi ale tak jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

<p>Jeśli chcesz żeby podnosił maszynę 1500 kg to ursus będzie miał problem</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wysokie spalanie ? panowie konkrety , dla jednego duze spalanie to 30l a dla drugiego 10l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrixXDPL    0

Polecam MTZ 82 miałem z nim doczynienia bardzo dobra i jak na swoją cenę silna maszyne.Jedyny proble to że biegi trochę ciężko wchodzą.Chyba że to tylko u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Ja polecam traktor same Explorer II. Posiadam takiego i mogę śmiało powiedzieć że traktor jest nie do zdarcia, mam go 6 lat robi miej więcej 1000 mth rocznie, pracuje w ładowaczu i siewniku, kiedyś jeszcze ladowalismy ziemię bo robiliśmy lagune 700 metrów sześciennych. Robiony był w nim silnik i rewers (niekontrolowany wyciek oleju). Także śmiało moge polecić, a w przyszłości mam zamiar kupić jakiegoś same Silver 130 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

ludzie co wy tego mtz tak wychwalacie mialem okazje tym sie przejechac tragedia biegi to sie czeba z nimi silowac komfort zaden wycieki z skrzyni i hudrauliki wszedzie ja nie wiem jak on na ten olej wyrabia 1 plus czesci tanie ale czy to plus?jak ciagle cos czeba klepac za 3000tys to zetorka 10145 ladnego kupi pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek2030    46

polecam Case 745xl posiada 75/80 km ma klimatyzowaną kabinę amortyzowane siedzenie jest bardzo przeszklona klimatyzacja radio A jest bardzo prosty w obsłudze posiada sprzęgło walka wom polecam bo mam ten ciągnik 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

polecam mtz82 ale z dużą kabina, z małą nie kupuj. Ciągnik nieśmiertelny, części bardzo tanie, zresztą rzadko się psuje. zwróć uwagi na wycieki. Pali mniej od ursusa :-) i komfort w dużej kabinie lepszy jak w ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaBonin    0

ojciec miał kiedyś mtz 80 i stąd moje zainteresowanie . aczkolwiek jego był mocno styrany i jak przestał olej wyciekac oznaczało że należy dolać :-p  mimo tego nie był zbytnio awaryjny poza hydrauliką 

 


polecam Case 745xl posiada 75/80 km ma klimatyzowaną kabinę amortyzowane siedzenie jest bardzo przeszklona klimatyzacja radio A jest bardzo prosty w obsłudze posiada sprzęgło walka wom polecam bo mam ten ciągnik 4 lata

a jak z częśiami zamiennymi do owego case'a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek2030    46

Z częściami nie ma problemu na portalach np allegro, Olx znajdziesz firmy które mają takowe części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichaBonin    0

A co powiecie o MF-ie 3060 ? Słyszałem że skrzynie biegów wymagają specjalnej troski inaczej strajkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skowera_1998    12

Same Explorer 80 za 30tyś z haczykiem kupisz, hydraulika mocna bardzo zwrotny i komfortowy cały dzień można pracować i głowa nie boli w przeciwieństwie do mtz, spalanie jak na taki ciągnik bardzo małe, świetnie nadaje się też do tura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj