toobek

Fahr M900

Polecane posty

toobek    57

Witam. Mam pytanie do użytkowników kombajnu Fahr M900. Wczoraj kosiłem pszenicę i mam bardzo dużo kawałków słomy w zbiorniku. Wiatr ustawiony na 5 i nic nie dawał. Dolne sito 11 mm górne otwarte 1/3. Co należało by zrobić żeby nie było tyle słomy. To mój pierwszy sezon z kombajnem dlatego takie pytanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Dodam jeszcze że na górnych sitach na początku sit bliżej bębna młucącego jest dość dużo słomy. jest pękania między żaluzje. A prawie na całych górnych sitach dużo kłosków które się poblokowały między żaluzjami sita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Spróbuj całkowicie zamknąć sito górne ( żaluzję ). Ewentualnie pozostaw otwarte ok 10mm. Druga sprawa to ustawienia młocarni - może masz za małą szczelinę i strasznie sieczkę z słomy robi - górna szczelina ( wylotowa ) ma być do pszenicy ok 5-12mm ( z zależności od odmiany, wilgotności itp), a w praktyce to ustawiasz największą i zmniejszasz aż do uzyskania całkowitego wyciśnięcia kłosia ( aby w kłosach nie pozostawało ziarno ). 

Wiatr ustawia się tak aby nie wyrzucało całych zdrowych ziarn z tyłu oraz aby nie było pośladu w zbiorniku - słomy czy kawałków kłosa nie odwiejesz ( jest za ciężki ).

Spróbuj jeśli posiadasz założyć mniejsze sito oczkowe ( 9 mm).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

dzięki wielkie za odpowiedź to chyba wiem gdzie leży przyczyna. ja miałem ustawione klepisko wlot na 14 na tej skali obok dźwigni a wylot na 2. To chyba faktycznie za bardzo sieczkę robi ze słomy i krótka słoma nie jest pobrana przez wytrząsacze tylko spada na dol na podsiewacz i dalej na sita dzięki wielkie za wskazówkę przy najbliższej okazji sprawdzę to. pozdrawiam

Edytowano przez toobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jak miałeś klepisko ustawione na wylocie z tak małą szczeliną to jest szansa, że zobaczyłbyś zmielone ziarno w zbiorniku i na ziemi za kombajnem.

Edytowano przez Marcin91

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Jutro będę kosić pszenicę u siebie ustawie większą szczelinę i zobaczę co będzie. Jutro po koszeniu napisze co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Witam. Nie kosiłem dziś pszenicy pogoda nie pozwoliła, ale mam pytanie. Czy te blachy dwie które zakłada się pod klepisko do jęczmienia mają się tak słabo trzymać? Ta blacha wchodzi w to nacięcie i trzyma ja tylko ta wajcha która jest przy tej blaszc e. Mam wrażenie że przy dużych drganiach one odpadną. Czy te blach dużo dają? Czy warto je do jęczmienia zakładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie wypadną bo w trakcie pracy są napięte. Dają to że lepiej odłamuje ości z jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To chyba będzie coś takiego jak w M2385 mam tj. "do przysłaniania klepiska przy trudno wymłacalnych zbożach". Kosiłem z tym żyto, pszenżyto i pszenice. Nic niepokojącego nie zauważyłem. Wymłaca ładnie, strat nie ma i zboża nie sieka :) Ciekawe jak z owsem będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Wczoraj kosiłem pszenicę, wyregulowałem klepisko i bardzo ładnie czyściło. Strat nie było, słoma już do zbiornika nie leciała. Problem rozwiązany przyczyą była niewiedza kombajnisty :-) dziękuję za pomoc!
W poniedziałek idzie pod kosę jęczmień spróbuję kawałek bez tych blach pod klepisko a potem z blachami. Pozdrawiam

Edytowano przez toobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Panowie mam problem w jęczmieniu jarym bo strasznie dużo ości mam obroty mlocarni na Maksa gaz opór klepisko góra 4 dół 8 górne sita otwarte na 2 ząbki tylko mam problem z dolnymi bo mają 13 i nie wiem czy nie są za duże wiatr na 4 blachy założone a i tak sporo dziadostwa jest pomoże ktoś co robię nie tak już różnych ustawień próbowałem klepiska ale na tych jest najmniej brudu ale i tak za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Za mały wlot na młocarnię - powinno być ok 14mm ale może być trochę mniej jeśli masz nierówne klepisko na wlocie. Wylot ( górna szczelina ) powinna  być 6mm ale w zależności od odmiany można zmniejszyć. Sito górne ok 10mm, a dolne jak masz to załóż 9 lub 11 mm. 

Zobacz na kłosownik ( wentylator kłosowy ) jaką masz klapkę ( od środka ) - jeśli jest gładka to może należy wymienić na tarkę (powinna być na wyposażeniu ).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

po lewej stronie kombajnu od strony drabinki taki jakby wentylator. on ma z tyłu taka klapkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Za mały wlot na młocarnię - powinno być ok 14mm ale może być trochę mniej jeśli masz nierówne klepisko na wlocie. Wylot ( górna szczelina ) powinna  być 6mm ale w zależności od odmiany można zmniejszyć. Sito górne ok 10mm, a dolne jak masz to załóż 9 lub 11 mm. 

Zobacz na kłosownik ( wentylator kłosowy ) jaką masz klapkę ( od środka ) - jeśli jest gładka to może należy wymienić na tarkę (powinna być na wyposażeniu ).

Wlot 13mm,wylot3mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Panowie mam pytanie jak smarować zwolnice w M900 tam powinny być jakieś kalamitki czy olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

panowie a ile wchodzi zbża tak na full do zbiornika? chodzi mi o pszenżyto i mieszankę. kolega mi kosi właśnie takim kombajnem ale nigdy nie ważył a chciałbym chociaż orientacyjnie wiedzieć ile mi wyleci ton z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

Pany sory ze nie w temacie ale pytam w jaki sposob regulowac klepisko w m88 czym i gdzie jest ta regulacja ? Bo dobrze kosi nie gubi sito 8mm zaluzja na zycie lekko otwarta ziarna nie mieli a kawalki 10cm slomy sa w zbiorniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Klepisko to raczej za słomę w zbożu nie będzie odpowiadać tylko za jakość młócenia. Większy wiatr próbuj dawać jeśli już sita nie możesz przymknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Będzie pasowała tylko jest delikatnie szersza ale wystarczy po bokach przymocować kątownik ( o ile dobrze pamiętam 50x50 lub 40x40 ). Dodatkowo zabudowę u góry przy zbiorniku trzeba trochę przerobić ale to raczej żadne problem. Dodatkowo jeszcze pedały trzeba wyregulować aby butem w szybę nie kopać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj