vegeta23

Dominator 88SL - duże starty ziarna

Polecane posty

vegeta23    2

Witam. Mam Dominatora 88. Pracuje na nim teraz drugi sezon. Generalnie jestem bardzo zadowolony ale musze stwierdzić że mam dosyć duże straty ziarna po wyjściu i obejrzeniu pokosu. Moge się pokusić o stwierdzenie że jeżdząć wcześniej na Bizonie miał mniejsze straty.
Podacie jakieś rady co do ustawień kombajnu?
Dziś kosiłem jęczmień jary na takich ustawieniach:
klepisko zamknięte prawie maksymalnie, obroty młocarni 1150, wiatr 700, sito górne zamknięte na 3/4 długości, sito dolne zamknięte max, prędkość jazdy którą pokazuje wyświetlacz przy kierownicy to 8 - 9 km/h, drugi bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Może się nie znam ale na jęczmień zamykasz na max i się dziwisz ciekawe jak ustawiasz na żyto/pszenice....

Otwórz sito mocniej i patrz arz ustawisz lekki syfek może lecieć do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

chlopie jak kosiles bizonem to jak ty te sita ustawiasz? dolne musisz otwozyc zeby jeczmien przelatywal daj na 2-3 zabek w zaleznosci jaki ten jeczmien czy co tam kosisz jest gorne troche przymknij obroty mlocarni to w zaleznosci od zboza jakie twarde jaka wilgotnosc a klepisko jak ustawiasz to patrz na wymlucone klosy jak wygladaja i w tedy regulujesz jedne zboze ciezej sie wymlaca drugie latwiej a wiatr to patrz z stylu jak dmucha czy ziarka wylatuja ba jak tak na pale bedziesz kosil to wiecej w polu zostanie jak na przyczepie pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Zastanawiam się z czego ty jesteś zadowolony. Daj szanse tej maszynie, otwórz te sita i możesz przyspieszyć.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Jak byś jeździł te 8-9 km/h to byś robił gdzieś 3 ha na godzinę ....   U mnie w 88 classic jeździ się max 4,4 km/h   ( na 1 biegu max przyspieszacz ), chyba że jest bardzo liche zboże to 2 bieg i ok 5,5 km/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Prędkości dokładnie nie podam tylko na zegarze przy kierownicy pokazuje mi w okolicach 8 - 9 ale to napewno jest mniejsza prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Czemu kaleczysz od razu? ; p No tak konkretnej porady nikt mi nie napisał więc w sumie nie wiem co by tu zmienić, tylko z tą prędkością chciałem wyjaśnić. Faktycznie nie jeźdzę 8 - 9 km/h bo to nie możliwe poprostu zegar przy kierownicy tak mi wskazuje, wychodzi na to że jest rypnięty. Prędkości nie podam dokładnie ale jest umiarkowana, podobna jak w bizionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak jak napisał jeden z kolegów trochę bardziej otwórz górne sita aby lepiej ziarno mogło przelatywać i może faktycznie zbyt duża prędkość jazdy i nie nadążają sita z przesianiem i gubi ziarno ponadto za duża siła wiatru też będzie wydmuchiwać ziarnka drobniejsze za kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak masz pozamykane sita to sie nie dziw ze sypie, bo gdzie ma sie to ziarno podziac? pozamykac to sobie mozesz do rzepaku bo on tymi dziurkami da rade spokojnie przeleciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

ludziem ci pisza jak krowie na rowie co masz zrobic a ty z tekstem konkretnej porady nik mi nie napisal to moze ma ci ktos podiechac i ustawic ten kombajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

przy kierownicy to możesz się sugerować prędkością ale na 3 biegu możesz sobie naprzyklad dać skrzynie na luz i dać dzojstik do przodu i wskazówka też będzie pokazywała niby prędkość a będziesz stał w miejscu jedynie na 3 biegu pokazuje mniej więcej dokładną prędkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj