Tomaszeek

Słoma na podsiewaczu i na sitach

Polecane posty

kkuba    5

Powiedz kolego czy na wytrząsacze idzie ci w ogóle jakaś słoma, czy wszystko ląduje na podsiewaczu i sitach?? W bizonie nie ma możliwości źle założyć pasek od napędu podsiewacza, co innego z paskiem od wytrząsaczy, tam przy niewłaściwym jego "skrzyżowaniu" będą dziać się cuda na kiju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

czyli na ile obrotow młócić pszenice ozimą ? a klepisko na ile ustawic? a powiedzcie czy moze to byc wina zardzewiałej podłogi podsiewacza?

 

poluzuj klepisko i zrób obroty na 700-800 i sprobój ponownie, jak to nie pomoze to porob zdjecia z boków kombajnu i wstaw tutaj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

A ja ci powiem co jest nie tak. Najprawdopodowniej oberwalo ci mocowania podsiewacza do kosza sitowego. . Wyciagnij sita wejdz do kosza sitowego i oblukaj czy nie oberwało mocowań podsiewacza z koszem czy te płaskowniki przykręcone są do podsiewacza dalej czy nie popekane obejmy tych gumowych tulej a na koniec zobaczysz ze wyrwało ci te bolce z kosza sitowego te na które zaklada się tuleje gumowe. To było u mnie w tamtym roku kilka razy sie zapchał a na koniec tak pozawijało podloge że skutki i remont mozesz zobaczyć w galeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

dzisiaj wyjołem sita wyczyscilem wszystko i wjechalem w pszenice i nadal jest ten sam problem fakt ze slomy jest mniej ale masa na podsiewaczu nie jest transportowana na sita nie mam pojecia co z tym jest podsiewacz niby chodzi 

post-35263-0-03456800-1438009932_thumb.jpg

post-35263-0-80634300-1438009953_thumb.jpg

post-35263-0-10733400-1438009973_thumb.jpg

post-35263-0-77163000-1438009995_thumb.jpg

post-35263-0-99200900-1438010020_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wez zrob zdjecie z lewej strony, moze masz pozakladane jakies inne kola napedzajace/odbierajace, tu masz problem z podsiewaczem (troche slomy na sita zawsze pojdzie) nie wiem, nagraj film z pracy podsiewacza, moze podsiewacz robi za male ruchy? ta blacha z zeberkami na podsiewaczu przymocowana?

i daj zdjecia czystego podsiewacza tak zeby bylo widac te zeberka na nim

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Patrzyłeś co napisałem? nadal upieram się że podsiewacz robi za małe ruchy. W miejscu gdzie ci zaznaczyłem bolce nie są oderwane od kosza sitowego?? 

post-18602-0-79173500-1438025215.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

tak sprawdzalem to jak byla wyjete sita i nic nie jest popekane napewno podsiewacz robi za male ruchy bo na full gazie wszystko stoi jak na zdjeciach czym moga byc spowodowane tak male ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

porob te zdjecia co mowie, bo wydaje mi sie ze mozesz miec odwrotnie wsadzona podloge podsiewacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Nie wiem czy dobrze widze ale wydaje mi sie ze masz zle załozone paski na wariator wentylatora. To akurat nie jest problemem pewnie regulacja wiatru działa ci odwrotnie.Porób no więcej fotek do okoła bo moze zasadzka siedzi w innym miejscu naped kosza najlepiej nagraj film. Jezeli podłoga jest skręcona z koszem sitowym na 100% to problem jest w napedzie całości. To co masz na ostatnich zdjęciach to resztki plewy żadnej słomy powinien to wywalić na średnich obrotach  gdy wysypujesz ziarno. W bizonie trza być nie lada fachurą by podsiewacz włożyć odwrotnie to wykluczam. Ślizgający pasek napędu kosza wykluczam gdyż z drugiej strony napędza wytrząsacze , zanim byś zapchał podsiewacz zapchał by się słomą . Więc wał napedu podsiewacza się kręci mimośrody napędu kosza czy nie scięte kliny jak kolega słusznie zauwazył . Weż jeszcze zdemotuj pasek napędu kosza od strony schodków i zobacz czy tym dużym kłołem możesz swobodnie obracać moze coś blokuje pełny ruch posuwisto zwrotny kosza z podłogą. No nie ma huuu ... ja wspólnymi siłami ten bizon musi chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

mam te druty sa wszystkie (grzebien) ale jak to mam zle załozone paski od wiatorw jak one sa jednakowej dlugosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Wydaje mi się że z odrzutnika powinien być na zewnątrz wariatora a wewnątrz czyli blizej ramy kąbajnu do wentylatora w tedy zwiekszanie wiatru jest gdy korbka kręcisz w prawo a u ciebie pewnie jest na odwrót. To poza tematem nie dotyczy zapychania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Więc miałem racje. Z 5 razy w zeszłym roku zapchałem bizona podsiewacz niby chodził Ale z  pełnymi obrotami bardziej podskakiwał niż się przesówał na koniec tak wywineło podłoge że ręce opadły. jak masz w pełni sezon to pospawaj bolce i do końca prześmigasz zrobisz remont po sezonie. mówilem że ten bizon musi chodzić. pozdrawiam i bezawaryjności . Wiem jak to jest gdy wszyscy koszą a ty stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Nie jeszcze sezon u nas nie ruszyl dopiero rzepaki ida a podsiewacz chodzil bo go popychal kosz dzis wszystko rozbiore wyrzuce stary i wrzuce nowy tu nie ma doczego go spawac widac ze to juz bylo lepione dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

A to ok u mnie było to samo wyrwało bolce i podłoge popychalo tyle o ile. nowy kosz najpierw powieś na wieszakach poruszaj nim kilka razy przód tył niech się ułoży zanim zakręcisz ramiona napędzające go zobacz czy z jednej i drugiej strony masz jednakową odległość między ramionami napedu a czopem w koszu musisz mieć idealnie jednakową odległość róznice niweluj podkładkami wtedy będziesz miał pewnosc że po dniu pracy nie porozrywa ci nowego kosz\. Pozdrawiam i beawaryjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Rozwiązał ktoś problem ze słoma na sitach?

Zmniejszyłem obroty cepów, zwiększyłem szczeliną na klepisku wiatru więcej i dalej słoma na sitach. Niby wszystko sprawne i kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nic nie robiłem. Po żniwach zauważyłem, że dodatkowo jeden klawisz zabity słomą na końcu.

Sprawdzę jeszcze druty w klepisku może tam coś brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Druty za klepiskiem i za podsiewaczem ok. tylko w klepisku kilka brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ReV
      Mam problem z układem hydraulicznym. Problem dotyczy podnoszenia hederu. Kombajn bardzo słabo go podnosi, już po 30 min pracy. Pompa hydrauliczna jest po drugim sezonie. Przy opuszczaniu hederu, heder faluje, jakby był na sprężynach. Mam problem z podniesieniem do momentu zabezpieczenia zawleczkami. Jaka może być przyczyna?
    • Przez lambogrand
      Witam mam takie mysli po rozmowach z rolnikami ktorzy mowia ze zbieraja min piatke rzepaku z ha czy to moze byc wina tego ze nie kosze clasem tylko bizonkiem, kosze najwolniej jak sie da obroty mlucarni 500 sita zamkniete wiatr prawie zero a zawsze cos lezy na tylnej osi tzn polowki i ziarno zebralem 4,3 tony z ha mam przystawke do rzepaku , dzis mi gosc mowi ze jego szfagier zebral 5,8 t z ha clasem to ja juz niewiem w zeszlym roku 5 bylo duzo teraz zbieraja prawie 6. Chodzi mi o to czy bizonek moze miec az tak duze straty czy raczej te plony to jest bajer i przechwalanie sie tych rolnikow bo jak za rok uslysze 6,5 rapsu z ha to przestane to siac ze wstydu ze malo zbieram
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać kombajn Bizon ZO-56 dla poszczególnych zbóż chodzi mi tu o ustawianie Sit i wiatrów
    • Przez Jacek3p
      Witam Panowie zacząłem czytać i nigdzie nie ma dokładnie opisane ale możliwe to jest na pewno a mianowicie chodzi mi o hamulce bębnowe hydrauliczne w moim bizonie z056 Od czego dokładnie pasują i żeby było jak najmniej przeróbek i prosiłbym jeszcze o fotki tego dzieła jeśli ktoś ma i z góry dziękuję
    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj