Tomaszeek

Słoma na podsiewaczu i na sitach

Polecane posty

Tomaszeek    3

witam co jest przyczyna tego ze mi wali słome na sita czy jest cos nie tak z odrzutnikiem ? kosilem jeczmien ozimy 

post-35263-0-93196300-1437744304_thumb.jpg

post-35263-0-02675800-1437744336_thumb.jpg

post-35263-0-94928200-1437744356_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Z tyłu słoma w ogóle wylatuje?

Jeżeli sito (to z drutów) za klepiskiem jest ok i przesłona (to nad klawiszami) nie za mocno opuszczona to obstawiałbym, że pasek od napędu klawiszy jest źle złożony i klawisze pracują w drugą stronę.

Napisz co było nie tak, bo na  zwykłe przytykanie od ości to nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

wez dojdz czlowieku co tam jest taka drabinka z drutow pod odrzutnikiem jest, sloma wylatuje z tylu wykosilem z 1ha jeczmienia ozimego za klepiskiem tez jest zapchane ziarnami az zabite bym powiedział jak otworzyłem blachę. a podsiewacz powinien być czysty?
Poradźcie koledzy coś :/

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ustawiałeś kiedyś klepisko??? i jakie obroty masz na damfie? moze pasek od klawiszy Ci sie ślizga nie wiem, a jaki stan klepiska??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek255    3

Mam taki sam problem w kombajnie jak @Tomaszeek . Mam pytanie czy to moze byc zwiazane ze zbyt malymi obrotami silnika? U mnie jak sloma jest na gornym sicie to nie chce wogole wypadac i sie zapycha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

W sumie dopiero pierwszy sezon mam kombajn obroty mlocarni 950 gaz do fulla klepisko wydaje sie w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Sprawdz czy masz druty do klepiska przymocowane po których sloma spada na klawisze a  nie na podsiewacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

obroty młocarni to to 800-850, już sieczke ze słomy robisz, i ile tych fuulll obrotów silnika masz właśnie?? ja jak nie mam 2300 to tak samo jak u CIebie bywało. zależy też od zboża


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

masz docisniete za mocno klepisko i za duze obroty bebna (u was mowi sie damfa? pierwsze słysze), tak jakpisze kolega kobra, przy prawidłowym ustawieniu klosy w słomie maja byc całe, jak i cała słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

czyli na ile obrotow młócić pszenice ozimą ? a klepisko na ile ustawic? a powiedzcie czy moze to byc wina zardzewiałej podłogi podsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

takie niskie obroty mlocarni ja jak kosze czy pszenicę czy przeżyte to obroty mam na 1000-1100


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Pasek od napędu klawiszy powinien być skrzyżowany. Sprawdź czy ktoś się nie pomylił przy zakładaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Pasek od napędu klawiszy powinien być skrzyżowany. Sprawdź czy ktoś się nie pomylił przy zakładaniu.

 

zmieniałem ten pasek na nowy a czy jest jakas roznica w którą strone jest skrecony?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Nie to tez nie klepisko to musi byc cos z wiatrami dodzwonilem sie do poprzedniego wlasciciela i mowil ze ostatnio reczke kosil to moze pozmienial kierownice strumienia wiatru moze ktos podeslac fotke czym to sie reguluje i jak macie u siebie lub jak powinno byc ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wyglada jakby podsiewacz chodzil w druga strone, bo pcha na mlocarnie. Znajomy tak mial jak kupil claasa 105 powodem byl wlasnie zle zalozony pasek na podsiewacz i chodzil w druga strone

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

nom mlocarnia jest zabita (pod klepiskiem) jak otworzyłem pokrywke jak by nie popychalo tej masy dalej

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Podsiewacz pracuje tylko w 1 płaszczyźnie i nie ma możliwości chodzić w złą stronę. On tylko buja się przód - tył. To tarka na nim powoduje, że materiał jest kierowany do tyłu kombajnu. Sprawdź, czy ta tarka na podsiewaczu jest w odpowiednią stronę skierowana: pionową ścianką do tyłu i skosem do przodu.

I jeszcze może dobrze wyczyść podsiewacz z zaległych ości po jęczmieniu, bo tworzą one takie "bochenki" i mogą całkiem zapchać podsiewacz, a także sita i wytrząsacze.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

xmk13, tez fakt, ale jemu akurat w claasie to pomoglo, jak? nie mam pojecia. moze cos przekrecil jak gadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ReV
      Mam problem z układem hydraulicznym. Problem dotyczy podnoszenia hederu. Kombajn bardzo słabo go podnosi, już po 30 min pracy. Pompa hydrauliczna jest po drugim sezonie. Przy opuszczaniu hederu, heder faluje, jakby był na sprężynach. Mam problem z podniesieniem do momentu zabezpieczenia zawleczkami. Jaka może być przyczyna?
    • Przez lambogrand
      Witam mam takie mysli po rozmowach z rolnikami ktorzy mowia ze zbieraja min piatke rzepaku z ha czy to moze byc wina tego ze nie kosze clasem tylko bizonkiem, kosze najwolniej jak sie da obroty mlucarni 500 sita zamkniete wiatr prawie zero a zawsze cos lezy na tylnej osi tzn polowki i ziarno zebralem 4,3 tony z ha mam przystawke do rzepaku , dzis mi gosc mowi ze jego szfagier zebral 5,8 t z ha clasem to ja juz niewiem w zeszlym roku 5 bylo duzo teraz zbieraja prawie 6. Chodzi mi o to czy bizonek moze miec az tak duze straty czy raczej te plony to jest bajer i przechwalanie sie tych rolnikow bo jak za rok uslysze 6,5 rapsu z ha to przestane to siac ze wstydu ze malo zbieram
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać kombajn Bizon ZO-56 dla poszczególnych zbóż chodzi mi tu o ustawianie Sit i wiatrów
    • Przez Jacek3p
      Witam Panowie zacząłem czytać i nigdzie nie ma dokładnie opisane ale możliwe to jest na pewno a mianowicie chodzi mi o hamulce bębnowe hydrauliczne w moim bizonie z056 Od czego dokładnie pasują i żeby było jak najmniej przeróbek i prosiłbym jeszcze o fotki tego dzieła jeśli ktoś ma i z góry dziękuję
    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj