Skocz do zawartości

Polecane posty

Valtra123    32

Już ktoś z was miał problemy z kombajnami ? Ja jeszcze nie ponieważ czekam na Sierpień . Ale jak próbowałem go przepalić na podwórku to włączyłem wszystko i nagle zaczęły się paski jarać w moim Bizonie Z-056 , i co się okazało dostał się kamień do bębna bo jakiś idiota nie wyciągną go w zeszłe żniwa jak go czyściliśmy .

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

arion320    59

chlopaki wydmuchuje mi rzepak w bizonie... zmniejszylem wiatr na maxa ale nadal wyrzuca... co moze byc przyczyna?

Wiadomość z agroFakt.pl

kamciow    87

ja od tygodnia walczę ze sprzęgłem w moim DF

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Mironeks    6

Już ktoś z was miał problemy z kombajnami ? Ja jeszcze nie ponieważ czekam na Sierpień . Ale jak próbowałem go przepalić na podwórku to włączyłem wszystko i nagle zaczęły się paski jarać w moim Bizonie Z-056 , i co się okazało dostał się kamień do bębna bo jakiś idiota nie wyciągną go w zeszłe żniwa jak go czyściliśmy .

Musiałes bardzo dokładnie wyczyscić kombain po żniwach .

Edytowano przez Mironeks

Valtra123    32

A no czyściłem go tak dokładnie , żeby nie było później problemów i się świecił jak psu j..... . A kamieni nie wyciągną mój kuzyn który kamienia nie mógł znaleźć , to całe szczęście że to było na podwórku a nie w czasie żniw bo by paski spaliło . I wydatki gotowe .

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

romek6340    203

ja od tygodnia walczę ze sprzęgłem w moim DF

Z czym masz problem? U mnie nie chciał sprzęgła rozłączać i okazało się pompka do wymiany.

kamciow    87

Dokładnie. Uszczelniłem wysprzęglik i nowa pompka. W końcu dopasowałem pompke (od zetora -65 zł , oryginał FAG ok 1000zl netto ;) ) . Teraz już biorę się za przygotowania do żniw :)

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

karol1221    1

Zacznę od początku

1.Wymiana przyspieszacza pękniecie

2.Wymiana silnika powód obróciło panewkę silnik <wsadzony od Mercatora 60 po dorobieniu łączenia>

3.Regeneracja rozdzielacza

4.Pas jezdny

5.Złączka kosy

Jak na razie tyle co wyjdzie zobaczymy.Myślę na przyszły rok zmieniać kombajn i tu pytanie czy po tych naprawach opłaci się zmieniać kombajn? Dochodzę do wniosku że coraz więcej pieniędzy w niego ładuję.No cóż ma swoje lata.

romek6340    203

Dokładnie. Uszczelniłem wysprzęglik i nowa pompka. W końcu dopasowałem pompke (od zetora -65 zł , oryginał FAG ok 1000zl netto ;) ) . Teraz już biorę się za przygotowania do żniw :)

U Ciebie muszą być jakieś inne pompki. Ja za oryginał 250 brutto płaciłem :D

karol1221    1

A teraz powiedziałem jak coś się w nim zepsuje biorę kombajn od brata zakupił rekorda a super stoii mówi że na razie nie sprzedaje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cezar1111
      jakie znacie awarie ciągników same
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez green
      Większość zainteresowanych tematem słyszała, że od roku 2015 przepisy unijne wprowadziły dla posiadaczy niewielkich powierzchni możliwość udziału w tzw. Systemie dla Małych Gospodarstw. 
      Rolników uczestniczących w tym systemie omija konieczność przestrzegania niektórych uciążliwych obowiązków należących do tzw. zasad wzajemnej zgodności.   Natomiast ceną, jaką płacą za tego rodzaju ułatwienie jest ograniczenie limitu wszystkich przysługujących im dopłat bezpośrednich (niezależnie od rodzaju płatności) do kwoty stanowiącej w złotówkach równowartość 1250 euro  - Coś za coś.

Nie wszyscy wiedzą jednak, że polskie przepisy przewidują od roku 2015 automatyczne włączanie do systemu dla małych gospodarstw rolników, którzy we wniosku deklarowali do płatności powierzchnię, do której przysługuje nie więcej niż 1250 euro płatności.  Chodziło o to, żeby drobni rolnicy nie musieli sami wnioskować o udział w tym systemie, tylko z góry byli objęci jego zasadami.   Z założenia miało to być dla nich korzystne i rzeczywiście jest korzystne - o ile ktoś raz na zawsze ma jedynie kilka ha ziemi i nie planuje swojego gospodarstwa powiększać.

Niestety przyjęta w polskim prawie zasada automatycznego zapisywania do systemu małych gospodarstw ma także wady.   Rolnicy zapisani do niego w roku 2015 są w kolejnych latach automatycznie traktowani jako jego uczestnicy, nawet wtedy, gdy w wyniku powiększenia gospodarstwa zgłoszą w kolejnych latach znacznie większą powierzchnię niż ta, która powoduje automatyczne włączenie do tego systemu.  Rolnicy tacy nadal nie muszą przestrzegać wszystkich zasad wzajemnej zgodności.  Jest to jednak wątpliwa przyjemność, zważywszy że do np. 15, 20, 30 hektarów dostają nadal maksymalnie równowartość 1250 euro dopłat i to licząc wszystkie płatności bezpośrednie, a więc nie tylko JPO ale także np. płatność na zazielenienie, czy płatność dla młodych rolników.

ARIMR twierdzi, że wszystko jest w porządku, gdyż z Systemu dla Małych Gospodarstw zawsze można, w każdym roku w określonym terminie, na specjalny wniosek wystąpić, a jak ktoś o tym nie wie, to jego problem.

Okazuje się jednak, że to także problem Agencji.  Mało kto wie o tym, że chcąc w którymś z kolejnych lat zgłosić większą niż uprawniająca do udziału w Systemie Małych Gospodarstw ilość areału i zrezygnować w związku z tym z niekorzystnego dla niego udziału w Systemie dla Małych Gospodarstw musi specjalnie o to wnioskować.  

Tymczasem przepisy Unijne wymagają, aby w krajach które przewidują automatyczny przydział „małorolnych” do Systemu dla Małych Gospodarstw odnośni rolnicy byli informowani bezpośrednio o konsekwencjach włączenia ich do tego systemu, w tym zwłaszcza o możliwości i trybie wystąpienia z niego.   

I tu dochodzimy do sedna.

Agencja Restrukturyzacji nie wywiązała się z obowiązku informowania „wcielonych” przymusowo do Systemu dla Małych Gospodarstw o zasadach wystąpienia z niego. 

Oznacza to, że każdy, komu w decyzji za rok 2016 i następne ARiMR obcięła w stosunku do deklarowanych powierzchni płatności bezpośrednie do poziomu, będącego maksymalnym pułapem dla Małych Gospodarstw, czyli do równowartości 1250 euro, uzasadniając to tym, że w 2015 został automatycznie włączony do Systemu dla Małych Gospodarstw i nigdy z niego nie wystąpił – może dochodzić unieważnienia takiej, nawet już prawomocnej, decyzji przed sądem administracyjnym.
    • Przez kubatedi
      Cześć ma do was pytanie zarazem prośbę o pomoc :)

W tym roku na powierzchni 1.15h posiałem żyto ozime populacyjne odmiana Dańkowskie Diament i niestety pojawił się problem.

Mianowicie żyto bardzo ładnie wzeszło siane było 19 września natomiast 30 września zostało opryskane środkiem Boxer 800ec w dawce 2,5l/h i przedplonem było pszenżyto ozime a przedsiewnie pod żyto została zastosowana Polifoska 6 w ilości 200kg/h I niestety po intensywnych opadach z początku października na plantacji pojawiły się żółte przebarwienia/plamy  nie jest to na całym polu ale na znacznej jego powierzchni i stąd moje pytanie co może być przyczyną tego problemu  co trzeba zastosować wiosną żeby łan zrobił się znowu ładny i zielony czy to już są efekty nieodwracalne ? Poprosił bym o poradę z zakresu nawozu doglebowego dowolnej firmy a także o zastosowanie dokarmienia dolistnego oraz podanie dawek danych produktów

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.